Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az ilyen pszichiáter??

Normális az ilyen pszichiáter??

Figyelt kérdés
Anyukám már 8 éve súlyosan depressziós,alkoholista és altatófüggő.Rendszeresen kiüti magát itallal vagy bogyókkal,titkos helyeken rejtegeti a xanaxait.Ma végre elment pszichiáterhez,elmondta neki ezeket a problémáit,erre az még több xanaxot és sanvalt írt fel neki.Normális az ilyen?Végre megcsillant a remény a családom számára,de az orvos csak gondoskodott róla,hogy anyámnak nehogy kifogyjanak a xanax készletei.

2021. ápr. 8. 19:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem fog megoldódni a probléma azzal, ha az orvos által felírt gyógyszert elveszitek tőle.

Sőt, a megoldás az addiktológiai osztály, ahol a megfelelő körülmények vannak a leszokáshoz.

Ehhez persze önként kell jelentkezni.

A gyógyszerfüggőség súlyos dolog, a leszokáshoz sok idő, türelem, kitartás kell.

2021. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, milyen eggyik napról a másikra abbahagyni a dilibogyókat. Önszántamból tettem.

Az első 3 nap azt hittem, hogy beledöglök. Fájt a fejem, hányingerem volt. Nem bírt a fènyt, sötèt szobábam feküdtem ès vergődtem. Rettenetes volt. Nem bírtam elviselni a szagokat, hangokat, semmit. Aztán mèg nègy nap telt el úgy, hogy fokozatosan enyhültek ezel a tünetek.

Utána mèg egy hetet zombi voltam. Talán egy hónap volt, mire össze szedtem magam. De minden nap egy kísèrtès volt, hogy bevegyek egy dilibogyót....

2021. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat.Anya esténként kap altatót aputól,hogy bírjon aludni,a probléma az,hogy időszakosan elkezdi habzsolni a bogyókat,a legrosszabb,mikor iszik is rájuk.Ezért rejtegeti őket,hogy ha olyanja van,pár óránként bekaphasson egyet.Olyankor olyan,mint egy igazi agyhalott.Hiába beszéltük át vele 1000x a dolgokat,nem akar elvonóra menni,mindig azt hajtogatja,hogy önerőből fogja abbahagyni,ami tuti,hogy nem fog bekövetkezni...
2021. ápr. 8. 23:15
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát nem. És ti ezen nem tudtok segíteni. Ha valaki nem akarja - egész pontosan nem meri - akkor más őt nem tudja meggyógyítani. Nyilván az életében megvannak az okok, ami idevezetett (gyerekkori elhanyagoltság, esetleg szerfüggő szülők, és nem feltétlenül érzelmi partner házastárs.)Próbáljatok ti szerfüggő családtagok önsegítő csoportjait keresni, legalább információtok és helyzetértésetek legyen. Ő éppúgy áldozat, mint ti, nem ellenetek viselkedik úgy, ahogy, iszonyú erőfeszítés lenne neki ebből kijönni, amire nem képes, nem véletlenül került bele.
2021. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sztem akkor teszitek vele a legjobbat, ha békén hagyjátok. Csináljon amit akar. Ha nem bírjátok, akkor költözzetek el, de azért látogassátok, nehogy úgy érezze h el lett hagyva.
2021. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!