Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia lehet ?...

Ez szociális fóbia lehet ? Vagy valami szemelyiségzavar ?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem egy új melohelyen segédmunkásként. Eddig soha nem csinaltam ilyet. Nem értek hozzá,de folyton úgy érzem,hogy engem néznek,kibeszélnek,nem fogadnak el. Meg akarok felelni mindenkinek. Zavarba vagyok állandoán és elcseszek mindig valamit. 30 múltam és egy szerencsétlennek érzem magam itt. Szégyelem magam. Ugy érzem soha nem fogok belejönni. Szorongok. Mások jól elbeszélgetnek én meg nem merek semmit mondani,mert attól félek hülyeséget mondok.Nem tudtam soha megmaradni sokáig olyan helyen ahol többen dolgoztak. Mi lehet ez? Szociális fóbia? Van így még valaki?
2021. ápr. 8. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem alacsony az önbecsülésed vagy az önbizalmad, és ehhez társul a szorongás. Ezért lehet benned ez a megfelelési vágy. Én a helyedben, ha ez egész eddigi életedet végigkísérte, elmennék pszichológushoz, hogy segítsen feltárni az okokat, amiért ez kialakult benned. A szorongás oldható :-)
2021. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg kibeszélnek, vagy csak te hiszed ezt? Lehet, hogy csak képzeled az egészet


A melót rendesen megcsinálni kell, de megfelelni mindenben azt azért túlzás, legyen meg a tartásod, mert különben amit írták az egy önbeteljesítő jóslat lesz

2021. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez az.
2021. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!