Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen helyzetben mit kell tenni?

Ilyen helyzetben mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy már egy éve pánikbeteg vagyok. A szüleim az elejétől fogva azt állították, hogy kitalálom az egészet. Amikor előttük lettem rosszul állandóan mentővel fenyegetőztek. Majd egy idő után beadták a derekukat,és javaslatomra felkerestünk egy pszichiátert. Ő első alkalommal xanaxot írt a szorongásomra (0.25). A szüleimnek ez az elejétől fogva nem tetszett, ezért pár alkalom után anyám bepofátlankodott az időpontom elején hozzá, én pedig maradtak kint a váróban. Nem tudom pontosan miket mondhatott neki, de annyit hallottam, hogy azt mondta, hogy én napi 6-8 Xanaxot vettem be. Pedig ez nem igaz, mert így elég gyorsan elfogyott volna a 30 darabos kiszerelés, hozzátenném higy még a mai napig is van belőle. Azóta az orvos nem hajlandó gyógyszert felírni, és úgy érzem, hogy nem veszi komolyan azóta a problémáimat, mondok neki valamit és elkezd valami tök másról beszélni. Jelenleg nem szedek semmit, mert a szüleim állandóan elrakják a gyógyszereimet. Egyik nap vettem sedacur fortét, azt is elcsórták és elrejtették. Jelenleg ott tartok, hogy egyedül nem tudok kimenni az utcára és megtenni pár métert, mert jön a pánikroham. Iskolába így hogy fogok járni, ha egyszer megnyitják? Amikor még kontakt oktatás volt akkor még nem volt ilyen súlyos a helyzet, és tudtam még járni. Ti mit tennétek helyemben? Egyre rosszabb a kedvem emiatt a tehetetlenség miatt, és már napok óta nem tudok aludni sem. Köszi hogy végig olvastad! 16/F

2021. ápr. 8. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A pánikzavar pszichoterápiával gyógyítható. Gondolom nincs önálló kereseted, ezért sajnos csak annyit tudsz tenni, hogy felkeresel egy másik TB-s pszichiátert, aki remélhetőleg tovább küld pszichoterápiára és/vagy felveszed a kapcsolatot az iskolapszichológussal.


(Erre tényleg nem a Xanax a megoldás. A kiváltó okokat kell megszüntetni terápiával.)

2021. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a szülők már csak ilyenek.
2021. ápr. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
próbálj meg távol lenni tőlük
2021. ápr. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!