Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok 16 évesen,...

Depressziós vagyok 16 évesen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. A családi körülményeket nem tudnám röviden leírni, de annyi a lényeg, hogy menthetettlenül javíthatatlanok. Azt érzem, hogy az egyetlen megoldás az lenne, ha elhúznék külföldre, de még 1,5 év, míg betöltöm a 18-at és az még nagyon sok idő ebben az állapotba. Pszichológusra nincs lehetőségem, barátaim nincsenek. Az egész családom bántalmaz mentálisan, kobkrétan mindenki. Azt érzem, hogy kezdek idegi roncs lenni, de nem tudom mit tehetnék. Arra, hogy elköltözzek a családomtól sincs lehetőség, bonyolult, hogy miért, de nincs.

Egyszerűen tehetetlen vagyok. Valaki tud tanácsolni valamit? Vagy ha valaki hasonló helyzetben van, lenne kedve beszélgeti velem róla?



2021. ápr. 8. 23:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibák miatt, gyorsan gépeltem
2021. ápr. 8. 23:50
 2/18 A kérdező kommentje:
Nagyon régóta tart ez, és úgy érzem kezdenek kilátástalanná válni a dolgok... Sokszor azt érzem, tényleg nem bírom. Pedig alapvetően vannak álmaim, de ilyenkor azok sem tudnak motivációt adni.
2021. ápr. 8. 23:51
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolapszichológushoz azért fordulhatsz, illetve telefonos lelkisegély szolgálatokhoz. Ha bántalmaznak, akkor az iskolád igazgatójához is.
2021. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem járhatok iskolapszichológushoz, mert ahhoz is kell egy beleegyező nyilatkozat a szülőtől
2021. ápr. 9. 00:01
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Rám irhatsz, ha szeretnél, szivesen beszélek veled.

(˶ᵔᵕᵔ˶)

2021. ápr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De az első vagy első két beszélgetéshez nem kell. Ha éppen a szülők veszélyeztetnek, akkor nem követelheti meg a pszichológus az ő beleegyezésüket.
2021. ápr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az első két beszélgetés megtörtént. Pont akkor akadtam el, mikor kezdtünk volna belelendülni.
2021. ápr. 9. 00:07
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

#7

Ilyet csak nem ajánlhatsz egy gyereknek te észlény.

🙄

2021. ápr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%

9. Vicceltem te észlény :D


Kérdező h h nincsenek barataid? Egyedul csak a kisujjam van, kellene h megoszd vkivel a problémat

2021. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hogyan akadtál el?
2021. ápr. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!