Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok 16 évesen,...

Depressziós vagyok 16 évesen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. A családi körülményeket nem tudnám röviden leírni, de annyi a lényeg, hogy menthetettlenül javíthatatlanok. Azt érzem, hogy az egyetlen megoldás az lenne, ha elhúznék külföldre, de még 1,5 év, míg betöltöm a 18-at és az még nagyon sok idő ebben az állapotba. Pszichológusra nincs lehetőségem, barátaim nincsenek. Az egész családom bántalmaz mentálisan, kobkrétan mindenki. Azt érzem, hogy kezdek idegi roncs lenni, de nem tudom mit tehetnék. Arra, hogy elköltözzek a családomtól sincs lehetőség, bonyolult, hogy miért, de nincs.

Egyszerűen tehetetlen vagyok. Valaki tud tanácsolni valamit? Vagy ha valaki hasonló helyzetben van, lenne kedve beszélgeti velem róla?



2021. ápr. 8. 23:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az a viselkedésem taszította el a barátaimat, ami kialakult bennem a szülöi bántalmazások miatt.


Tehát igen, nincsenek barátaim...

2021. ápr. 9. 00:15
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen viselkedésformákat tapasztalsz?
2021. ápr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Ha szeretnel valakivel beszelgetni barmirol, akkor nyugodtan irhatsz nekem is.
2021. ápr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtad a pszichológusnak a problémádat, majd a pszichológusnak a problémádat a szüleiddel, majd a pszichológus azt mondta, hogy innentől csak szülői engedéllyel, viszlát?
2021. ápr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
16%
Úgy látom, a kérdező elhatározta, hogy minden rossz, ami megoldás csak fölmerülhet, csípőből utasít el mindent.
2021. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
16-os igen egyetértek veled.
2021. ápr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
18%
A borderline-ok taszítanak el maguktól mindenkit a viselkedésükkel. Bár 18 év alatt ezzel nem diagnosztizálnak, nem kizárt, hogy az van nálad kialakulóban. Tipikusan szülői bántalmazás az oka.
2021. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

15, 16.


Dehát amire azt reagáltam, hogy nem megoldás, odaírtam, hogy miért. Értem, hogy nem tudtok semmit kitalálni, de akkor meg miért kell reagálni a kérdésre?


Igazából a barátaimat az taszította el, hogy túl sokat vártam tőlük. Mivel a szüleimtől soha nem kaptam meg a megfelelő szeretet, úgy éreztem, hogy ezt a barátaimnak kéne pótolniuk. Nekik meg elegük lett ebből egy idő után.

2021. ápr. 9. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!