Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek maradjak a csökken...

Szerintetek maradjak a csökkentett mennyiségű gyógyszernél, vagy szedjek egy kicsit többet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Augusztustól kell szednem antidepit és nyugatót. Szépen el is kezdtem orvosi felügyelettel a csökkentést, haladtam is vele. Most újra eljött az idő kb egy hete, hogy csökkentsünk,de brutál testi tüneteim vannak. Reggeli elviselhetetlen szorongás, levertség, izzadás majd hidegrázás, étvágytalanság és hányinger egész nap,motiválatlanság, szerintem biztos magas a pulzusom is.

Egy negyed Ludiomilt szedek éjszakára, és egy 0,25ös Rivotrilnak a felét. Nappalra 0,25mg Rivotrilt. 1,5 mg Rivotrilról jutottunk el eddig, és semmi tünetem nem volt a csökkentéseknél. Most ez nagyon durva.

Nincs trauma ami kiválthatta volna a jelenlegi állapotot.

Mit csináljak szerintetek?

Köszönöm


2021. ápr. 10. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az orvosodat, és konzultálj vele!


Nem gondolod komolyan, hogy ismeretlen Gipsz Jakabok tanácsára változtatnál valamit....????

2021. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma sajnos nem tudok vele beszélni, hátha van valakinek tapasztalata a gyógyszercsökkentésben, és leírja nekem.
2021. ápr. 10. 15:05
 3/5 alletta ***** válasza:

kezd ürülni szervezetedben a gyógyszer, és annak hatása. elvonási tünetek. beszéld meg orvosoddal a további teendőket.

bár szerintem ezt ki kell bírnod, ha el akarod hagyni, vagy a minimálisra csökkenteni.

2021. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" csökkentsek vagy szedjek többet?" Attól függ mi a cél.

Ezek elvonási tünetek, csökkentéskor normálisak. Ha el akarod hagyni a gyógyszereket, akkor vissza már ne emeld amit elhagytál. A nyugtatók csökkentésének normál sebessége 3-4 hetente 10%. Ha nem bírod, akkor lassabban kell. Érdekességképpen pár infó: Én 2 mg rivotrilt hagytam el 10 hónap alatt, végig brutál elvonási tüneteim voltak. Most 16 hónapja tiszta vagyok, és még előjönnek néha a tünetek. A nulla után az átlag gyógyulási idő 12-18 hónap. Legkevesebb 4-5 hónap, legtöbb 3 év.

Ha bármi kérdésed van az elvonásról, írj privátba.

2021. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 10. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!