Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit tegyek most?

Szerintetek mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Pszichiátriára, családterápiára és mérésre (súly, vérnyomás) kell járnom. Eddig sem voltam túl boldog, de most teljesen megtörtem. A barátommal szakítottunk és egyre több a kamu barátom sajnos. Előtte levő helyzetről: anyám nagyon önző, tényleg nem érdekli mi van velem csak a húgommal törődik. Apám 9 éve elköltözött és családja van. Nagyszülőkkel nem nagyon tartom a kapcsolatot. Van egy kutyám akivel már nem tudok annyit foglalkozni mint régebben mert teljesen szétcsúsztam. Az iskolában is 5-ről 3-4re romlanak a jegyeim. Én azt érzem hogy kellene egy pszichológus. Magamról még annyit hogy: 7-es vagyok, pikkelysömöröm, pánikrohamaim, szorongásaim, izomrángásaim és mély depresszióm van stressz miatt. Szerintetek mit csináljak most? Nagyon kellene a segítség...

2021. ápr. 10. 21:01
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha pszichiátriára kell járnod, akkor nincs egy pszichiátered/pszichológusod, aki szakszerűen tudna segíteni Neked? Próbálj meg keresni egy jó szakembert, addig is tűzz ki valamilyen célt, amire koncentrálhatsz, hátha eltereli a figyelmed. Sajnálom hogy így érzed magad, ha szívesen beszélnél valakivel, nyugodtan írj priviben. Remélem hamarosan jobban leszel:)
2021. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Hogyhogy nincs pszichológusod, ha pszichiátriára és családterápiára jársz?

Hova jársz ezekre? Merthogy ezek most mind zárva vannak.

Családterápiára csak családtagokkal együtt tudsz járni és pontos életprogramot ad a komplett családnak.

Hány éves vagy?

2021. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs mert a szüleimmel vannak elfoglalva. Illetve ott leginkább azon akarnak segíteni hogy jobb kapcsolatom legyen a szüleimmel ami nem fog menni hiszen őket nem érdekli az egész. Eredetileg az sztk-ba és az újpesti családsegítő központba. Most csak onlineban vannak meetingek amire 80%ban csak a szüleim kellenek. Kérlek ne tiltsatok le az oldalról ez az egyetlen reményem már: 13 éves vagyok...
2021. ápr. 10. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem igazuk van a terapeutáknak, a szüleidnél pattog a labda, helyes, hogy náluk próbálnak javulást elérni.

Nem tehetsz semmit.

Próbáld jól érezni magadat, ha csokitól vagy tornától, zenétől, füstölőtől jobban vagy, bármitől, akkor azt csináld! Nem vagy éhes, szomjas? Vedd észre, ha bármi igényed van, fürdés, ilyesmi, és azt add meg magadnak!

2021. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szerintem nem igaz, hogy nem tehetsz semmit, mindenképp próbálj keresni egy szakembert, aki csak Veled foglalkozik, ha a családterápiának nem látod, hogy lenne pozitív hatása (egyelőre). Egy saját pszichológusnak ezeket a kétségeidet is el tudnád mondani; de abban egyetértek az előttem szólóval, hogy a pillanatnyi jóllétre koncentrálni valóban nagy segítség lehet. Kitartást!
2021. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5: Én úgy értem, hogy ő a gyerek, nem ő generálta ezt a családi problémát, így ezt a helyzetet nem is az ő gyógyításával lehet megoldani.


És bizony egy gyereknek nem magának kellene terapeutát keresnie, hanem bizony a szülei kellene megoldják ezt neki.


Az egy dolog, hogy tud ő is keresni, de ez lássuk be, nem normális dolog, hogy rá marad ez a feladat.

Már ha 19 éves lenne, más lenne a helyzet kicsit, de talán még akkor sem.

2021. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat/privátokat!
2021. ápr. 10. 22:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!