Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy az autisták gyereke...

Igaz, hogy az autisták gyerekei általában skizofrének lesznek?

Figyelt kérdés

Sajnos olvastam ilyen kutatást, és hogy konkrét példával szolgáljak, ha jól tudom Einstein, aki legtöbbek szerint aspergeres volt, az ő fia is skizofrén lett.

Külön megköszönöm a valós tényeken alapuló, a kérdést nem minősítő válaszokat! :)



2021. ápr. 11. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Mi is megköszönnénk a valós tényeken alapuló kérdést. És akkor érdemben lehetne válaszolni.
2021. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2021. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2021. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes kérdés.

Dédnagyapám megőrült idős korára, üldözéses téveszméi voltak.

Nagyapám autisztikus vonásokkal rendelkezett, bár diagnosztizálva sosem volt.

Édesapám skizofrén.

Húgom skizofrén.

Öcsém és én autisták vagyunk.

Én és a testvéreim eldöntöttük, hogy nem vállalunk gyereket, hogy ne örökítsük tovább a genetikai hibát.

A kérdésedet nem tudom megválaszolni, hiszen a családfámban előforduló példa kevés a bizonyításra. De olyan érdekes a kérdés, hogy fogok kutatást végezni a témában.

2021. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztelt 1es!

Ez kérdés valós tényeken alapul, kutatásokat olvastam erről, és vannak egyelőre nem bizonyított elméletek az autisták és a skizofrének hasonló agyi felépítésére. Én csak azzal próbálok tisztában lenni, hogy én vagy ha kesznek gyerekeim, azok milyen eséllyel lehetnek skizofrének, mivel autista vagyok.

Ha még ezt olvasod, szerintem jobban teszed, ha a magadfajtákkal együtt gyorsan eltávolítod magad az oldalról, mert senki nem kíváncsi erre.

"Tisztelettel":

A kérdező

2021. ápr. 27. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!