Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió ellen mi az ami...

Depresszió ellen mi az ami bevált nektek?

Figyelt kérdés

Nektek mi az ami egyertelmuen bevalt depresszio ellen?

23 eves vagyok, férfi.

Az egész depressziós korszakom 2018 ban kezdődött amikor otthon elmondtam h meleg vagyok, és van egy párom, ahogyan reagalt anyam az valtotta ki leginkabb.


Azota tobb kevesebb sikerrel sikerult kijonni belole, lett 2020 nyaron egy munkahelyem egy hotelben amit eleinte szerettem is.

Most azonban egyre inkább érzem magamon, hogy minden hatalmas erőfeszítés, nem érdekel motivál semmi, mindig fáradt lehangolt vagyok, pl par napja foylamatosan faj a hasam...

Tudni kell rolam hogy nagyon aggodom ha barmifele testi tunetem van, amikor rosszabbul voltam orvotol orvosig jartam kulonbozo testi tunetekkel de sosem lett semmi eredmenye.


A parkapcsolatom azota is megvan de sajnos elegge megromlott nem az igazi.. masik varosban elunk, ő szokott jonni latogatni de mostanaban egyre kevesebbet, nem erdeklem, nem beszelunk annyit...


A munkam utalom, sok a munka keves a penz a fonok egy zsarnok. Egy hotelben dolgozom, takaritani kell, recepcioskodni, reggeliztetni, meg van egy masszor no annak a masszazsszolgaltatasanak a kasszajat, kartyaolvasojat meg penztarhelenteset csinalni... mindezt minimalberert



Anyammal elek egy hazban, kb minden nap osszevezsunk, idegesitjuj egymast allando a feszultseg.

Mikor itt van paron altalaban egy honapban egyszer max ketszer par napit akkor kicsit talan jobb hogy tortenik valami na de utana ujra folytatodik.


Rettegek h valami bajom van ami meg nem derult ki... fizikailag, zavar a kulsom... fogynom kene de csak a kaja ami egy kis oromot tud adni. Nem vagyok durvan elhizva de egy 10-15 kg felesleg van rajtam.


Probaltam helyi ingyenes pszichologushoz menni egyszer voltam aztan utana nem jott ossze a kovetkezo alakalom, utana lerazott hiaba probalkoztam menni ujra hozza.


Ha minden igaz raszanom magam egy 4 honapos masszazstanfoylamra, de ettol is ideges vagyok, hogy munka mellett hogy fogom tudni, meg ha ilyen szarul vagyok, hasfajas stb birni fogom e akaram e majd stb... mert volt mar egy tanfolyamos probalkozasom, viragkoto... de ketto alkalom utan lenondtam mert nem akartam elegge, nem tudtam ravenni magam h tanuljak stb szoval nem tudom...


Zavar a munka, a parkapcsoaltom, az egeszsegeem, keves a penz, az egeszsegem allapota is zavar...


Mi az amivel tudtam magam motivalni? Hogy egyaltalan akarjak valamit es ne csak tuleljem a minennapokat? Ugy erzem megfenekletten nem tudok jobban lenni, nem tudom hogy kell.

Sok proablkozasom volt ezek helyrehozatalara de nem valtak be tulzottan.


Barki akinek sikerult vegervenyesen kijonni a depressziobol? Barmi tipp hogy hogyan lehetnek elszanttabb hogyan tudnam favennj magam dolgokra anelkul h azt ereznem h belehalok?


Koszi elore is !



2021. ápr. 12. 10:37
 1/2 anonim válasza:
70%
Szakembert kell felkeresni, és végigcsinálni komolyan egy terápiát. Olyat keress, akinek fizetsz, mert abban meg is fogsz bízni.
2021. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Jartam egy pszichoterapeutahoz kb 7 honapig nem volt rossz jo erzes volt vele beszelgetni, de anyagilag nem lehetett birni, meg annyira nem ereztem h nagy valtozas lett volna.


Szedtem andidepresszanst is amit a klinikan irtak fel egy jo par honapig segitett, de ez sem hozott hatalmas valtozast, meg aggodtam h karokat okoz a gyogyszer a szervezetemben.

2021. ápr. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!