Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szerezhetném vissza a...

Hogyan szerezhetném vissza a belső motivációm?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 4 hónap maga volt a pokol. Számtalan probléma vesz körül, melyeket eleinte tudtam uralni, de egyszerűen elfáradtam lelkileg. Alapvetően pozitív személyiség vagyok, tele célokkal, motivacióval, de az elmúlt időszak teljesen kofordított önmagamból. Szinte már azt sem tudom, ki vagyok.

A problémáim nagy részét a covid miatti, közvetlen családi körben elhunyt rokonaim képezik, de ezen felül sok más probléma is közbejött. Volt egy terhességmegszakításom, amit szintén nem bírok feldolgozni, ebből kifolyólag párkapcsolati problémák is jelentkeztek. A bezártság, home office is tönkretesz már, 2 hónapja itthon tespedek és egyszerűen nincs kedvem semmihez. Próbálom magam rávenni bármire, amit korábban szerettem, de nem megy.. Imádtam olvasni, irkálni, fotózni, de egyszerűen semmi belső motivációm nincs. És mindemellett a problémák csak gyarapodnak..

Mit tudnék tenni ezellen? Sajnos szakember segítsége nem jöhet szóba anyagi gondok miatt.


27N



2021. ápr. 12. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Menj ki kocogni.Nekem az segített. A hosszú futások csodákra képesek.Csak elkezdeni nehéz,utána nem bírod abbahagyni sem.Egész napos jó közérzetet biztosít.
2021. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálad annyi minden adódott össze, hogy mindenképp szakembert javasolnék. A TB-s ellátáson kívül alapítványok is vannak, akiknél jóval kedvezményesebben vehetsz igénybe pszichológiai tanácsadást.


Én kétlem, hogy magadtól ki tudsz mászni ebből a gödörből, de ha megpróbálnád, akkor youtube-on rengeteg szakpszichológusnak (pl. Almási Kitti) vannak fent előadásai.

2021. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!