Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok Frontinnal se aludni napi 2-3 óránál többet? Ez megy hónapok óta, már vérvörös a szemem, idegbeteg vagyok és egész nap mint a mosott sz*r úgy érzem meg fogok halni.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Először is érdemes lenne kiiratnod magad 1-2 hétre a háziorvossal, ha megteheted.


Másodszor nincs refluxod? (Szokott égni a gyomrod, nyilaló fájdalom a bal karodba vagy a hátadba, fájó torok, nyelési nehézségek stb.?)

2021. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, egyik sincs, csak a szemem fáj és a fejem mindig. És akármennyit fekszek, nem tudok elaludni, nagy nehezen napközben kiütöm magam, de olyankor is megébredek hamar.
2021. ápr. 13. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Én addig nem tudtam aludni, míg nem kezeltük a refluxom és mindenem fájt (apósom dettó), azóta elég jól alszom.


Próbálj utánamenni a fejfájásnak, lehet álmatlanságtól is, de lehet, hogyha megszűnik, akkor tudsz aludni.


Autogén tréninget próbáld ki, nekem az néha segít, ha rendszeresen csinálom, a stresszcsökkentésében.

2021. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Beszélj a dokiddal hogy súlyos alvászavarod van, amin a frontin semmit sem segít. Nem tudom nálad mi a helyzet, én súlyos szorongás miatt nem tudtam aludni, nagyjából ugyanazt éltem át mint te. Nálam is próbálkoztak frontinnal, ami leszedált de a szorongást legbelül nem csillapította, mellesleg 3-4 óránál tovább nem éreztem a hatását. Lehet te is emiatt kelsz fel ugyanúgy pár órával később. Lehet fel tudnak írni vmi mást aminek hosszabb a hatása és az jobban leszel. Kitartás!
2021. ápr. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
A frontin nem altató.
2021. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt 2 éve, a Frontinnal és Mirzatennel (antidepresszáns) is csak pár órát tudtam aludni.

Szerencsére azóta ez megoldódott. Már tudom nálam mi okozta az alvászavart. Nem, nem a szorongás, ahogy a dokik mondták..


Kérdező, este amikor aludni akarsz, érzel álmosságot?

2021. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindig álmos és fáradt vagyok. Mi okozta neked?
2021. ápr. 14. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor egy nagyon nehéz élethelyzet váltotta ki. De mivel Frontinnal, és Mirzatennel kezelték, ezek nem segítettek. Én álmos se voltam akkoriban.


Azóta párszor újra előjött enyhébb formában az alvászavar, és igen többször Frontinnal akartam "kezelni", de rájöttem, hogy az alvászavar hátterében lévő okot nem gyógyítja meg. Úgy tapasztaltam, hogy ilyenkor az alvásom kilibben a normál medréből, és azt kell valahogy helyre billenteni. Ilyenkor estére nem szoktam elálmosodni se.


Tavaly nyáron a melatonint tartalmazó cseresznye segítségével jött helyre az alvásom. Most pár hónapja pedig a bio-melatonin segített (nem 1 szem, inkább 2-3). Ezek segítettek, hogy elálmosodjak, és visszaálljon az alvási ritmusom.

Szóval szerintem nekem nem termelődött rendesen a melatonin a szervezetemben, ez okozta. Most már nem szedem, jól alszok.

Arra gondoltam, hogy esetleg lehet neked is ez lehet a gond, hogy nem termelődik rendesen a melatonin. De nyilván ez csak találgatás, lehet neked egész más oka van. Ha gondolod nézz utána a melatonin szerepének.


Ezen kívül az is segített, hogy mivel sokat ülök laptop előtt, letöltöttem rá egy kékfényszűrő alkalmazást (f.lux), ami az esti óráktól átállítja a kijelző színeit úgy, hogy ne sugározzon kékfényt, mivel a kékfény is akadályozhatja az agyban a melatonin termelődést.

2021. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os, 8-as vagyok.


Azt kifelejtettem, hogy 2 éve nekem is fájt a szemem... Akkor történt is vele valami, mert azóta másképp látok, szemcsésen. Gyanítom, hogy az antidepresszáns ártott neki, na meg az alváshiány. Szóval én antidepresszánst soha többet nem szedek alvászavarra..

2021. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6%
Sportolj pl ugrókötél, felülés, fekvőtámasz, helybenfutás, gugolások, lábemelgetés, karkörzések, stb. vacsora után igyál tejet, hidegen is jó, mert már előtte egyszer felforralták, és onann lett visszahűtve. Lehetőleg minél jobb minőségű tejet vegyél, csak vigyázzál mert lehet drága; tehát ne igyál belőle egynap mondjuk 3 bögrével, mert szerintem túl hamar elfogy, és mehetsz venni újra. (Én nem értek hozzá.)
2021. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!