Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy a poénkodással...

Létezik, hogy a poénkodással leplezem a lelki nyomorom?

Figyelt kérdés

Az esetek nagy részében sok mindent elviccelek, elpoénkodom... állítólag jól is csinálom.

Viszont én nem érzem ám magam olyan túl jól belül. Sőt egyáltalán nem. Ezt persze kívülről nem látják.


Miért teszem ezt?

Mi lenne a megoldás?



#probléma #leplezés #viccelődés #elbagatellizálás
2021. ápr. 14. 16:47
1 2
 1/11 alletta ***** válasza:
ezt felismerni már fél siker. szerintem légy önmagad. ezzel a viselkedéssel saját magad csapod be, ami viszont téged belülről érzékenyen érint.
2021. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Hát a depressziósok szokták ezt csinálni.

Nem mondom hogy az vagy de azt se hogy nem.

Szerintem beszélj egy olyan emberrel akinek el mered mondani hogy érzel.Ez az ember lehet akár szakember is.

Nem szégyen segítséget kérni.

Egyébként meg legyél önmagad és sokkal jobban fogod erezni magad

2021. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A poénkodást én is szeretem, mert jó röhögni a hülyeségeken.

Csak az a baj, hogy olyankor is ilyen irányba viszem a dolgokat, amikor valami rossz hírt közölnek velem. Ebből másnak az jön le, hogy "na oké, annyira nem is vágta földhöz a dolog". Pedig rosszul esik. :)

Igazatok van amúgy, kb olyan ez, mintha nem merném vállalni önmagam és az érzéseim az ilyen szituációkban. Talán attól tartok, hogy úgy sebezhetőnek tűnnék.

Na ennek a gyökerét lenne szép megtalálni és kiirtani. :)

2021. ápr. 14. 17:29
 4/11 anonim ***** válasza:
A korod ismerete nélkül nehéz lenne korrekt választ adni. Azt ki tudom háozni, hogy fiú vagy, de hogy mennyi idős, azt nem.
2021. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is ezt csinálom, és nem vagyok depressziós. Úgyhogy, amit #2 ír, az úgy szerintem nem igaz.

Közben látom te megválaszoltad magadnak, hogy miért teszed. Nem ismerlek, de ennek lehet, hogy csak annyi az oka, hogy nem bízol eléggé a másikban, mert nem elég szoros a kapcsolat. Például egy olyan ember előtt is elviccelnéd, aki már korábban megnyílt neked, és tudod róla, hogy ő is érzett már úgy?

2021. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4: 31F

#5: Olyan ember előtt nyilván nem.

2021. ápr. 14. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
31 évesen többnyire kiforrott személyiségről beszélhetünk. Ha így van, simán csak jókedélyű, az életet nem túlzottan komolyan vevő pasi vagy. Nincs ezzel probléma.
2021. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nálad egy énvédő mechanizmus.


Amikor ezt csinálod nem pattan le rólad a felelősség?

2021. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miquel: Megnyugtatna, ha erről lenne szó. :D

#8: Viszont szerintem ebben is lehet valami. A felelősséget sajnos nem szeretem. Abban a szituációban, ami a kérdést ihlette is egy olyan helyzetből vágtam ki magam ezzel az elpoénkodással, ami számomra egy kínlódás lett volna a későbbiekben. Megmondhattam volna egyenesen, hogy mi van és mit érzek, ugyanezt értem volna el vele. Csak akkor lehet ki kellett volna állnom magamért... :D Talán konfliktuskerülő is vagyok.

2021. ápr. 14. 21:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Konfliktuskerülő, felelőtlen, félrebeszélve csúsztató. Ezen így lenne mit változtatni.
2021. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!