Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha az evészavarom...

Normális ha az evészavarom rámegy a napi teendőim elvégzésére?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, semmi motivációm tanulni, sőt igazából semmihez. Csak fekszem és azon gondolkodom hogy mikor mit és mennyit fogok enni. Nyilván mindent pontosan lemérek. Csak a mérleg van a szemem előtt hogy azt a súlyt mutassa amit látni szeretnék. De emiatt semmi másra nem vagyok képes koncentrálni, valószínűleg a kevés tápanyag bevitel is közrejátszik.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi erre a megoldás? Hogy lehet kicsit elterelni a figyelmet erről az egészről?



2021. ápr. 15. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem normális. Pszichológus segít.
2021. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az evészavar már önmagában nem normális. Kérj segítséget szüleidtől és szakembertől.
2021. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

MEgerősítem az előttem szólók véleményét!

Sürgősen szakember segítségére van szükséged!


Ez már nem játék!

2021. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szüleimnek tegnap mondtam el, de nem vettek komolyan. Azt mondták csak magamnak kreálom az egészet, és fejben el kellene dönteni hogy eszek és kész. De ez nem így működik, olyan mintha nem én irányítanék.

Egyébként még tényleg van bőven miből fogynom, tehát lehet a pszichológus sem venne így komolyan. Általában akkor kezdenek el foglalkozni ezzel mikor az ember már nagyon sovány

2021. ápr. 15. 11:35
 5/15 anonim ***** válasza:
A gimnázium iskolapszichológusával vedd fel a kapcsolatot első lépésként. De a háziorvosodon keresztül is kérhetsz segítséget.
2021. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Akár túlsúlyos ember is lehet evészavaros, és ugyanúgy rontja az egészségüket és életminőségüket. Tehát ugyanúgy segítséget kellene kapnod, ezt a pszichológusnak is tudnia kell. Olyan nincs, hogy ő nem vesz komolyan.

Az már jó jel, ha te magad meg akarsz gyógyulni. Sajnálatos viszont, hogy a családod így áll hozzá.

2021. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 6-oshoz: nagyon jó jel, és biztató, hogy felismerted a problémát, és ki akarsz ebből lábalni.

Ne engedd lerázni magadat, próbálj saját magad megtalálni a megfelelő terápiát. Iskolapszichológus is tud segíteni!

2021. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem. Motiválatlanság, főleg a tanulással kapcsolatban. Amúgy én már gyógyulóban vagyok, inkább már az edzéssel foglalkozok mint az evéssel. Az a fontos, hogy foglald el magad valamivel. Tudom, nehéz. Próbáld szakember segítségét kérni.
2021. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus komolyan venne, csak nem utalnának kényszeből kórházba ha még nincs veszélyben az életed. Miből gondolod hogy evészavarod van egyébként? Hany kilo vagy es hany cemti? De őszinten. Az hogy mit hondolsz van e még mibol fogynod, nem mérvadó... Masok mit mondanak?
2021. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez teljesen jó és normális! !!
2021. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!