Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség lenne?

Pánikbetegség lenne?

Figyelt kérdés

Bizonyos helyzetekben rámtör ez a félelmetes érzés. Olyan érzésem lesz, mintha a levegő nem menne le a tüdőmbe. Légszomj érzés. Elkezdek sóhajtozni, aztán a harmadik vagy negyedik sóhajtásra érzem csak azt, hogy rendesen lement a levegő. Minél jobban figyelek, annál erősebb kell sóhajtoznom. Aztán elkezdem szaporán venni a levegőt, szédülni kezdek, majd bedobban a szívem, és elkezd kalapálni iszonyatosan. Olyan érzés, mintha most azonnal szívrohamom lenne. Aztán néhány perc után jobb lesz. Van, hogy ez a sóhajtozási kényszer teljesen eltűnik.


Bementem ügyeletre. Vérkép rendben, ekg rendben. Fulladás érzés miatt mellkas röntgen,az is negatív. Amikor fulladok, a vér oxigénem mégis 97 százalék pulzoximéter szerint. Ajánlották, hogy menjek el egy kardiológushoz. Elmentem, csinált ekg-t, szív ultrahangot, 24 órás EKG, minden rendben van. Kért egy pajzsmirigy vérvételt, az is rendben van. Ő pánikbetegségre gyanakszik.


Nem lehet, hogy valamit nem vett észre, és mégis szív beteg vagyok? Pánikbetegség és szorongás nem hinném, hogy olyan tüneteket okozna, hogy azt érzed, mindjárt megfulladsz, vagy most fog megállni a szíved és azonnal meghalsz. Rendes halálfélelem lesz úrrá rajtam ilyenkor. Mit gondoltok? Igaza lehet a dokiknak, és ez pánikbetegség lehet?



2021. ápr. 15. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez pánikbetegség.
2021. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szintén zenész...Pulmonológusnál kezdtem (nyilván fulladás, a tüdőmre gondoltam), minden rendben volt, főorvos szerint olyan jó a tüdőm, hogy akár a felével és elélnék, aztán irány a kardiológia, ott is minden rendben volt. Pajzsmirigyem is nézték, vérképet mindent, sehol semmi probléma. Tüdőgondozóban mondta a főorvos, hogy ő pánikbetegségre, vagy valamilyen pszichikai eredetű problémára gondolna, hiszem szervileg semmi bajom. Ugyanez, mint neked, fulladás, mintha nem jutna elég levegő a tüdőmbe, szapora szívverés, majd szédülés. És teljesen szituáció független, hogy mikor jön rám egy ilyen "roham", buszon, ágyban fekve, mozgás közben...Annyi, hogy én pl ilyen lelki tüneteket, mint halálfélelem vagy pánik, nem produkálok, viszont az összes fizikai tünetét a pánikbetegségnek igen.

Úgyhogy de, simán lehetsz pánikbeteg.

2021. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!