Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a tapasztalat abban hogyha...

Mi a tapasztalat abban hogyha valakit gondnokság alá helyeznek az hogy néz ki az életben?

Figyelt kérdés
A gondnok mászkál a gondnokság alá helyezettel 24h ban? Hogyan tudják vagy fogják az életben kontrol alatt tartani az ilyen cselekvőképtelen embert?

2021. ápr. 17. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelessége 24 órában vele mászkálni, és kontroll alatt tartani. Viszont ilyenkor már jogában áll őt egy intézetben elhelyezni. Akkor is, ha tiltakozik.
2021. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy milyen fajta gondnokságról van szó, milyen jogosultságai vannak a gondnoknak.

Nálam olyan volt, hogy korlátozták a vagyontárgyak és az ingatlan eladását, a vele kapcsolatos szerződések kötését, és azokat az egészségügyi kezeléseket, melyekhez aláírásra lett volna szükség, így például a gondnokommal együtt kellett volna regisztrálnom az oltásra, ha nem szüntették meg volna addigra.

Gyakorlat: A gondnokom havi rendszerességgel ellátogatott hozzám, hozott némi élelmiszert, ruhát, beszélgettünk arról, hogy mi történt. Ha a házban elromlott valami, és meg kellett javíttatnom, akkor azt megcsináltattam, és utólag megírtam neki. Több alkalommal is elvitt a Vöröskereszthez, ahol ruhákat válogattunk nekem.

2021. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kezpénzt tarthatott magánál, vásárolhatott? Bankszámla felett volt jogosultsága?Orvoshoz maga ment?
2021. ápr. 18. 00:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen ügycsoportban van gondnokság alá helyezve. Ha a pénzhasználattól is eltiltják, akkor nem lehet nála kp (vagy csak minimális), a kártyát nem használhatja. Ha neked az segítség, elmondom: jellemzően a pénzhasználattól szokták eltiltani azokat, akiket gondnokság alá helyeznek.
2021. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!