Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tüneteim alapján milyen bajom...

Tüneteim alapján milyen bajom lehet? (bocsi hosszú lett, így csak az olvassa el légyszi aki értelmesen tud válaszolni is, köszi)

Figyelt kérdés

-Falak tapogatása bárhol akár 2x is meg átlósan is-

-Ha lefekszem aludni, és a padlón észreveszek pár porszemet egyből felkelek és addig söprön el a darabokat arréb amíg tiszta nem lesz ott

-Este kialakult ilyen rutinom, hogy villanyoltás után kinézek az ablakonom mindkét irányba hogy lássam a lámpák fényeit ezt 2x megismételve, ablakom előtt a tévé mögötti résben meg a szekrény mögött is odanézek (nehogy legyen ott valaki vagy mi) szintén 2x, megtapogatom a szekrényeim ajtajait 2x majd átlósan és végül néha esténként fütyülök random...ez régebben nem volt de mostanában ez alakult ki

-Készetést érzek ha ülök pl.székemben akkor megtapogassam a karfákat 2x majd megint 2x és átlósan majd mefogom a karfát és felemelem magam és utána szintén megérintem így

-Manapság mindent kétszer csinálok "szimmetirkusan" azaz ha megigazítom a hajtincsemet a jobb oldalamon akkor a bal oldalt is megteszem pedig ott nem kell, meg ha megvakarok valahol pl.jobb láb akkor a balt is de nem viszket ott, valamit beütök véletlen a lábammal akkor a másikkal is megteszem

-Székemben ülve néha felnézek 2x csak így random, majd jobbról balra 4x nézek gyorsan majd ennyi

-Zavar ha nem passzolnak a dolgok mint táska színe és kabát, ha fekete pólót veszek fel akkor csak fekete kiegészítők mehetnek, kabát alá muszáj karidáng vennem mert így ad takarás érezet a nyakamra pedig amúgy is nem az ez pedig korábban nem zavart

-Korábban voltak gondolataim amikor ezeket éreztem mint ha nem érintem meg a falakat akkor az osztálytársaid kicsúfolnak, xy meghal, meteor fog lezuhanni stb de ezek mára nem mindig vannak jelen

-Meg a villanyokat fel le kapcsolom 4x.

-Néha ha előttem vannak dolgok mint bármi sótartó, olló, pohár így egy kupacban akkor így megtapogatom mindent néha így közöttük is.

-Évek óta mehet ez de mostanában fogtam fel hogy jelen vannak ezek, mert munka nélkül itthon vagyok sok ideje és valószínűleg feltűnt de mikor suliba jártam akkor nem volt ez csak korábban a rossz suliban és a jóban megszűnt de most megint előjött.

Nem voltam még orvosnál mert mostanában jöttem rá igazából és csak a legjobb barátnőmnek mondtam el.

És még sok más van de most ennyit bírtam felsorolni.

Most mi lelt engem? Esetleg ez valami mentális betegség?

Ki lehet ebből nőni, mert mintha nem akarna elmúlni magától,és visszajön sőt néhány rutin eltűnik majd újabb jön elő.

Bocsi a regényért de rövidebbre nem tudtam írni.

Sosem hallottam ilyen "betegségről" ami ilyen tüneteket probukálni így tökre furcsának tartom.

23l vagyok.



2021. ápr. 18. 03:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
KImaradt, hogy mikor gépezek akkor random kattintgatok üres helyekre mint itt a gyakorin a szürke részekre két oldalt, youtubon ha videót nézek mindig lestoppolom és ha úgy stoppolom le hogy épp mond valamit akkor muszáj úgy leállítanom hogy halljam mit mond de nem érdekel, youtubon ha nézem a főoldalt és látok egy érdekes videót akkor hiába nem akarom megnézni meg hiába lapozok el rákattintok és ezt sok videónál csináltam hiába nem akartam megnézni aztán gyorsan kiléptem. Meg random kijelölgetek szövegeket és kialakult ritmus szerint "húzogatom" ossze vissza a képernyőn, videó thumbnail-eket is megfogok és húzogatom ezt csinálom nagyon sokszor mostanában. Böngészőmben is a lapok meg a kiikszelés között ugye van egy kis kocka rés így arra is rákattintok néha 2x-2x, 2x-2x,és lassan ugyanígy majd lekicsinytem stb...korábban sosem csináltam ezt.
2021. ápr. 18. 03:43
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
ez a kényszerbetegség
2021. ápr. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
üdv a klubban
2021. ápr. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ez mitől alakulthatott ki vagy miért pont ez van nekem?
2021. ápr. 18. 03:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg sokszor van az, hogy ellenőrzöm, hogy a fülesemből mennyire hangosan hallatszik ki a zene pedig tudom hogy hogyan hisz mindig azonos hangerőn van youtubon is és a gépen is mindig pl.(44-esen) és így is néha kiveszem a fülemből, hogy halljam és visszateszem majd 4x elismétlem ezt most már gyorsan.
2021. ápr. 18. 04:03
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

OCD, autizmus, kényszeres-rogeszmés személyiségzavar.


Ezek jutottak eszembe. Egyébként gyerekkori trauma is okozhatja.

2021. ápr. 18. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

autizmus?

annak a tüneteit megnéztem és biztos az nem vagyok azért.

Ezt már rég megállapították volna ez mást azért.

A többi lehetséges.

2021. ápr. 18. 04:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kényszerbetegség valamilyen formája lehet.

Gyakorlatokkal, tanácsokkal tud segíteni pszichológus vagy pszichoterapeuta.

Laikusként nem nagyon tudom mitől alakulhatott ki.

2021. ápr. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

PSZICHOLÓGUS, PSZICHIÁTER, PSZICHOTERAPEUTA

e három közül melyiket kéne keresnem, hogy kigyóyguljak ebből?

2021. ápr. 18. 05:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez pszichiáter kategória. Kényszerbetegség. Ki lehet belőle gyógyulni. Nem tesz jót neked, hogy otthon vagy. Kellene elfoglaltság.
2021. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!