Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségből való kigyógyu...

Pánikbetegségből való kigyógyulás?

Figyelt kérdés

A páromnál egy éve diagnosztizáltak pánikbetegséget. Volt pszichológusnál, adtak neki gyógyszereket. Az első túl erős volt, át kellett szokni a másikra, ami most elvileg jó, de még mindig előjön a pánikroham és egyszer erről is le kell szokni. Azért fordulok ehhez az oldalhoz, mert én nem tudom mit tegyek.

Azt tudom, hogy a pánikbetegség elmulasztható de mégis hogyan?

Valakinek van tippe, hogy lehetne kigyógyulni ebből?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 18. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem ad gyógyszert, csak a pszichiáter szakorvos. A pánikbetegség pszichoterápiával és gyógyszeres kezelés kombinációjával teljesen gyógyítható.
2021. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

A pánik az érzékeny idegrendszer jelzése. 1. Meg kell érteni, hogy nem halálos, csak eltúlzott ijedtség. 2. Meg kell nyugtatni az idegrendszert, erre millió módszer van: jóga, relaxálás, meditálás, sport, kreatív hobbik, stb. 3. Fokozatosan hozzá kell szoktatni magát ( az agyat, idegrendszert) a helyzetekhez. 4. Ha jön a roham, akkor csak fizikailag essen pánikba, de lelkileg maradjon nyugodt. 5. Vannak önsegítő módszerek is a rohamokra, pl légzéstechnikák, enni- inni kell, stb.

Mélyebben nem mennék bele, mert a neten minden pontról több száz oldal található, ezeket el lehet olvasni.

2021. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Általában akik találnak valami munkát ami leköti az energiáikat azoknál elmúlik.
2021. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Jokat irnak az elozok. Nekem is miota olyan munkam van, hogy minden percben lekot, jol vagyok, de csak gyogyszerrel, nelkule nem tud milyen lenne, jelenleg csak errol az allapotrol tudok nyilatkozni. Milyen gyogyszert szed a parod? Kapott melle nyugtatot?
2021. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1. Igen azt elfelejtettem írni, hogy pszichiáter adta, csak pszichológusnál is volt.

Köszönöm a válaszokat, és tudom, hogy a neten olvasni róla, de személyes tapasztalatok miatt írtam ide is. Köszönöm!

2021. ápr. 18. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szed a párod? Én, 10 éve szedek antidepresszánst. Jelentősen csökkentette a rosszulléteimet.
2021. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Helexet szed. Ezt adták neki.
2021. ápr. 19. 17:05
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha ugy erzi, hogy ez jo neki, bevalt, akkor emelni kene az adagon.

En Escitilt szedtem, fel szemet masfel evig. De nem volt az igazi, minden nap voltak kisebb rosszulletek. Elmentem egy masik dokihoz, o megemelte a rendes terapias adagra es azota lekopogom, kutya bajom.

2021. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom egyszer le kell tennie a gyógyszert. A helexet biztosan mivel túl erős, most is szokóban van már és adni fognak egy másikat. Szerintem az a teljes kigyógyulás, mikor már nem kell erre folyton erős gyógyszereket szedni. Illetve szinte mindenhol azt olvastam, hogy ez lehetséges.
2021. ápr. 20. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!