Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichiátriai kezelés...

Egy pszichiátriai kezelés hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Szorongás, szociális fóbia miatt kerestem fel magánban egy orvost. Jövő héten lesz az első alkalmam. Hogy zajlik? Elmondom a problémámat, ő meg majd fejtegeti, vissza megyünk a gyerekkorba ilyesmi?

2021. ápr. 19. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leültök,ő kérdez te válaszolsz,van ahol külön asszisztens is van erre készülj fel.Én először meglepődtem mert akihez jártam ott mindig ketten voltunk,most az újnál (előző nyugdíjba ment) van egy aki a gépbe viszi amit a doki diktál.

Elmeséled mi a bajod, mióta áll fent stb, mi gyerekkorba sosem mentünk vissza,de ha onnan jön a probléma érdemes elmondani.

Aztán kapsz egy diagnózist és ha szükséges gyógyszert,majd új időpontot hogy lássa hogy javulsz.

2021. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Kutyulsz! Egy pszichiátriai ambuláns "kezelés" úgy zajlik, hogy te 2 perc alatt eldarálod a tünetedet, hogy szorongsz, ő meg már nyomja is be a gépbe a Xanaxot, és te perkálsz és távozol. Ami neked kell, az (ha nem életet akadályozó súlyos eset) nem pszichiáter, hanem pszichológus, aki beszélgetős terápiával feltárja az okokat, és fokozatosan segít kilábalni belőle. (Létezik orvos-pszichoterapeuta is, de az nem jár kötelezően együtt.)
2021. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség 2-es,2 hete voltam a pszichiáternél, nem 2 percet,hanem 40 percet beszélgettünk,szerencsére nem mindegyik dob ki 2 perc alatt. Válaszd meg jól az orvosodat kérdező. Ezért is jobb a magán.

Ha a tüneteid súlyosak akkor szükséges lehet a gyógyszeres kezelésre is átmenetileg,nekem a beszélgetés pszichológusnál semmit nem ért,pedig jártam csoportterápiától kezdve mindenre.

2021. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kikérdez a témáról, családodról.

Még nem mentek vissza az óvodáig.

2021. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!