Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek a Rivotriltól ilyen...

Lehetek a Rivotriltól ilyen állapotban?

Figyelt kérdés

Előtörténet:

Körülbelül egy hónapja rosszul lettem egy Reergin nevezetű agyserkentőtől felment a pulzusom 120-ra, és halálfélelmem volt. Másnapra jobban lettem, viszont gyakran fáj a fejem, így volt azon a napon is, ezért bevettem 2 Algopyrint, majd egy Advilt később, amitől ismét rosszul lettem, csak sokkal jobban, 180-as vérnyomás, 120as pulzus, halálfélelem.

Ügyeleten néztek EKG-t, minden rendben volt, hazaküldtek hogy nyugodjak meg.A következő napokban random időközökben felment a szívverésem, és rosszul voltam, de egyéb tünet nem volt. Ezért elmentem a pszichiátriára az orvosomhoz, régebben jártam már nála, kb 1éve utoljára, mivel pszichésen elég ramatyul éreztem magam,ezért anno szedtem Scippát, illetve Rivotrilt, kb. 1évig, azután jól lettem, abba is hagytam a gyógyszerek szedését. Ennek már 1éve. Voltam kardiológusnál, szívultrahangon, minden rendben volt a szívemmel.

A pszichiáterem szerint pszichés eredetű, ezért felírt megint Scippát, illetve Rivotrilt. Viszont a Scippát nem kezdtem el szedni, ugyanis régebben nagyon nehezen tudtam róla lejönni. Csak a rivotrilt kezdtem el szedni, reggel fél, illetve este 1-et, amitől meg is nyugodtam, nem jöttek vissza a szívdobogások. Viszont egyik este, kb 2hete hogy bevettem este 1 szem rivotrilt elalvás előtt, és nagyon fura érzésem lett, mintha szédülnék, de igazából nem, mivel nem forog velem semmi, illetve egyenesen járok, illetve nagyon ilyen beszűkültnek érzem a világot. Ennek okán elkezdtem csökkenteni az adagomat, hogy biztosan erős nekem, viszont amikor szedtem, sose volt ilyen érzésem, scippával együtt.

A pszichiáterem szerint szednem kéne a scippát és a rivotrilt is, vagy lejövök a rivotrilról és megnézem hogy vagyok. Utóbbi mellett döntöttem, már ott tartok, hogy este veszek be egy felet. Ugyanúgy megvan még ez a fura érzés, próbáltam sétálni, de olyankor még rosszabb, mintha nem működne az agyam, egyszerűen képtelen vagyok koncentrálni, a gondolkodásom kisebb mértékben lelassult. Illetve huzamosabb sétálás után azt vettem észre, hogy mintha égne a talpam, rendesen égető érzésem van, illetve viszket a combom közben. Belgyógyász megnézte, minden rendben elvileg a keringésemmel is.

Lehetséges ilyen hatása a Rivotrilnak ilyen csekély mennyiségtől is,(egyébként 0,5mg) valaki tapasztalt már hasonlót? Ha nem, akkor mi okozhat még ilyet? Nagyon kezd felélni az a tudat, hogy nem leszek már a régi, mri-t is csináltattam, ami negatív lett, laborlelet is rendben volt.

21 F



2021. ápr. 21. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
A rivot én már régbeszüntettem volna,komoly függőséget okozz,neked szerintem elvonási tüneteis vannak.
2021. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha bevettem, azután sem lett jobb a helyzet :/
2021. ápr. 21. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
De nem a megszokott adagodat vetted be ,plusz régen szedtél rá fájdalom csillapítót amivel kb olyan mintha felazívtál volna egy utcát,legyél erős és kitartó hallgas meditációt hidd el jobban leszel,minden fejben dől el.
2021. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbálok, ha elhagyom teljesen, mennyi idő alatt ürül ki teljesen,biztosan ez a cucc? 1 hónapja se szedem kb
2021. ápr. 21. 18:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a párom 13évig szedte , 1éve nem szedi de látom rajta néha az elvonási tüneteket. De ő napi 6mg-t szedet ,mivel te kevesebbet így valószínű hamarabb. Egy tanács ne figyelj a testi tünetekre,ha a gondolataidban például rádjőn ,hogy bekellene venni inkább vegyél 3mély levegőt,de akár testi tűnetnél is ,számold meg az ujjaidcés mond magadnak ,hogy minden rendben van. Mindig kösd le a figyelmed.
2021. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De nem a megszokott adagodat vetted be ,plusz régen szedtél rá fájdalom csillapítót amivel kb olyan mintha felazívtál volna egy utcát,legyél erős és kitartó hallgas meditációt hidd el jobban leszel,minden fejben dől el."


Ekkora baromságot is ritkán olvas az ember... Advilt narkóhoz hasonlítani, nem gyenge, hogy milyen baromságokat képesek emberek leírni...


Kedves kérdező, szedd a felírt gyógyszereket, ÉS JÁRJ EL PSZICHOTERÁPIÁRA! Pánikbetegnek tünsz. Nem fogsz tudni rendesen eljárni terápiára, ha egy idő után ez rosszabb lesz... Tessék szépen betartani azt, amit az orvos mond, és lehetőleg ne az legyen belőle, hogy "szedem a gyógyszert, így jól vagyok, nem kell nekem terápia"


Másképp örök életedben szedheted majd. Ha terápiára eljársz, 1 max 2 év, és nem kell gyógyszer, lehet pár hónap. A lényeg, hogy lejönni egy gyógyszerről 100x könnyebb, mint pánikbetegként leélni az életed.

2021. ápr. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írtam,hogy tapasztalatból írom le a dolgokat a férjem pánik bezeg kedves 6os. Láttam,hogy mit művel az emberrel a rivo plusz fájdalom csillapító kombó. Ha nem értelmezed a leírtakat ne okoskodj. Az orvosok csak egyre több gyógyszert fognak ráeröltetni ,mert ők abban látják a megoldást. Ha fejben nem tudja eldönteni,hogy már pedig jól leszek gyógyszer nélkül ,akkor sosem lesz jól. Nem azt mondtam ,hogy azonnal hagyja abba,hanem folyamatossan csökkenteni kell, a párom napi 6mg-t szedet 13évig ,mert azt hitte attól jobb lesz,de 1éve nem szedi és most van jobban,nincsenek már pánik rohamai olyan sűrűn,megtanulta gyógyszer nélkül kezelni,meditált,elfogadta magat és lám nem kell neki gyógyszer.
2021. ápr. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!