Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz több férfi öngyilko...

Miért lesz több férfi öngyilkos, mint nő?

Figyelt kérdés
Statisztikák azt mutatják, hogy sokkal több férfi követ el öngyilkosságot, mint nő. Az igaz fejlett és fejletlen országokra is. Miért van ez?

2021. ápr. 21. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Mert a társadalom sokkal több terhet ró a férfiakra, mint a nőkre... mellesleg vannak zavaró tényezők is, amiket a statok nem mutatnak... az is befolyásolja a gender arányokat
2021. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Mert biztosabb módszereket választanak.


Nőknél meg a megkezdett a több.

2021. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
A kettesnél van a pont: Nem több a férfi öngyilkos, csak a férfiak közt járnak többen sikerrel. Az öngyilkosságot megkísérlők között több a nő.
2021. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

SZERINTEM mert a férfiakba azt a hülyeséget nevelik bele, hogy nem szabad sírni, nem lehetsz gyenge. Ezáltal elfojtják magukban ezeket a mérgező érzelmeket, és ez folyamatosan elvesz belőlük. Ezért hiába mondják a nőkre, hogy gyengébbik nem, a férfiak sokkal gyengébbek lesznek lelkileg, mert végig próbáltak erősek maradni. És mikor odakerül a sor, már nem lesz erejük felállni. Kifáradnak.

L

2021. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
A női öngyilkosjelöltek között nagyobb számban vannak olyan betegek, akiknek nem az öngyilkosság, hanem a figyelemfelkeltés és a segítségkérés a céljuk. Pl. direkt nem vesznek be annyi gyógyszert, hogy az halálhoz vezessen, vagy az öngyilkossági kísérlet után rögtön kihívják magukhoz a mentőt. A férfiak pedig "biztosra mennek", és olyan módszereket választanak, amik nagyobb valószínűséggel vezetnek halálhoz. Pl. a férfiak közt nagyobb számban vannak olyanok, akik felakasztják magukat, vagy főbe lövik magukat (ezt most pl. az USA-ra értem, itt Magyarországon ez nem jellemző). Viszont a nők többsége inkább gyógyszerhez nyúl, vagy eret vág, ezekben az esetekben pedig nagyobb eséllyel lehet még segíteni az áldozaton.
2021. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

1. vagyok

Kár az értékelésért, holott szakmai alapon írtam meg a válaszom. De aki kételkedik az általam írottakban, legyen szíves, cáfolja meg. Kérem, hogy igazolásánál az üvegplafonra térjen ki, valamint az egyes exogén hatásokra is.

2021. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem lehet érteni, amit leírtál, annyira általános. De felpontoztam. Legközelebb azért fejtsd ki, hogy mire gondolsz.
2021. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Akkor is több terhet ró a férfiakra a társadalom, ha van gyerek is a családban?

A házimunka megosztása nem igazán a férfiak erőssége, illetve a mai világban a nők, nem tehetik meg hogy otthon üljenek, így dolgoznak a házimunka mellet.

Ha pluszban van gyerek is, akkor sok esetben a gyerek dolgait is a nő intézi.

Tényleg sok teher van a férfiakon...

2021. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanazt akartam írni, mint a Nyolcas, csak nem akartam konfrontálódni, mert tuti, hogy ugrani fognak egyesek.
2021. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

A nő beszél a bajairól, barátnői vannak, fecseg, kiadja magaból, hisztizik, sír és minden ilyen ventillálás után megnyugszik annyira, hogy nem teszi meg az öngyilkosságot.


Egy férfi nem szól,nem beszél róla, magában tartja, gyűlik, feszíti, szégyelli és robban egyszer csak. Több a függőség is és több az öngyilkosság is, és több a pszichoszomatikus betegség is.


Pszichológus mondta

2021. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!