Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magán pszichiáter mennyi...

Magán pszichiáter mennyi alatt képes diagnózis felállítasára?25/N

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Párom anyukája fizetett nekem egy időpontot magán pszichiáterhez, mert úgy látja nem jó hatással vagyok a fiára, tény hogy indulataimat nehezen kezelem, de soha nem emeltem kezet a páromra.

Onnan kezdődött az egész családi összejövetel volt, meglátta anyukája, rögtön azzal kezdte, milyen nyúzott, nem jó rá nézni, nem egészséges ember benyomását kelti.... Biztos miattam van....

Nagyon kiborultam, felöltöztem, és elmentem inkább egy közeli tóhoz hogy le tudjak nyugodni.

Mire hazaértem párom nagyon haragudott jogosan, szerintem se volt szép dolog, de az hogy erre még azt kapom hogy beutal egy pszichiáterhez, (Amihez anyja kérte vegyen ki szabadnapot a fia, hogy elskiérjen)

Meg is tette a párom, ahogy anyja kérte.

Az anyukája és a Pszichiáter egy kis épuletben dolgoznak ami kb három irodából áll.


Odaértünk párommal, majd anyukája és a pszichiater kimentek beszélgetni 5 percre.

Utána pedig fogadott engem a pszichiáter, a beszélgetés 50 percből állt. Utána azt mondta szerinte súlyos személyiségzavarom van és csak az segíthet, ha befeküdnék egy pszichoterapias helyre....


Amint kimentünk az irodájából páromnak ezt mondta "Sajnálja de a párja súlyos személyiségzavaros, és nem fog sokat változni a személyisége."

A papírra viszont semmilyen diagnózist nem kaptam.

Mikor kérdeztem mégis mi, nem kaptam választ, csak azt hogy személyiségzavar, és továbbiakban ő nem tud segíteni.


Becsapva érzem magam, azt érzem anyukájának az a terve hogy elválasszon a páromtól....


2021. ápr. 22. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már így alakult a helyzet, akkor menj el egy olyanhoz akit te választasz ki és független drága anyuka véleményétől és penzetol.


Egyébként meg anyukának jobban szüksége lenne egy pszichiáterre.


Gyanús ez az egész helyzet. Mintha el akarnának tenni láb alól. Az is érdekes, hogy a párodnak beszámolt az állítólagos orvos, hogy mit diagnosztizált(kvazi megszegte az orvosi titoktartast).


Így leirva én messzire kerülném mind a kettőt.

2021. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzed, ez a kedves anyuka terve. Én a helyedben elkerülném a párodat, az anyját és a pszichiátert is. Titoktartási kötelezettsége van, azaz egy szót nem momdhatott volna a párodnak és az anyukájának.


Kérdésedre válaszolva a pszichiáter meg tudja állapítani egy 50 perces beszélgetés után, hogy mi a bajod, de az esetek többségében ez egy iránydiagnózis.


Veled sincs minden rendben, az nem normális, hogy ilyen könnyen kiborulsz. Klinikai szakpszichológus ide mindenképp kell...

2021. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendszeresen járok pszichiáterhez, egy alakalomból képes megállapítani egy diagnózist.Persze kivételek itt is vannak. De elmondani másnak szigorúan tilos, titoktartás van.

Ez egy hülyeség az anyósod műve...biztos,hogy pszichiáternél voltál,nem csak annak mondták?

Ezenkívül minden esetben dokumentálni kell amit hall és amit javasol.

Az pedig hogy ő nem tud segíteni mert állítólag személyiség zavaros vagy nonszensz,hisz többek között ez is a szakterületéhez tartozik. Súlyos elmebetegségekben szenvedőket kezelnek ha már itt tartunk.

Saját megnyugtatásodra keress fel te egy magánorvost,de ne mond el nekik és ha lehet amúgy is kerüld őket ez nem normális amit csinálnak.

2021. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pszichiáter és pszichológus sem mondhatja el a diagnózisod másnak.

Kivéve ha bántani akarnál másokat vagy magadat akkor értesítheti a hatóságokat.

Nagy eséllyel nem pszichiáternél jártál.


Nálam úgy szokott lenni, hogy elmegyek pszichiáterhez aki felméri, hogy van-e olyan problémám ami gyógyszeres kezelést igényel és ha van felírja a receptet. Terápiát nem ő végzi hanem ad egy lista pszichológust akik olyanra szakosodtak amiben segítségre van szükségem.

Most jön a lényeg, hogy kiválasztás után nem csak megkérdezik de még írásos engedélyt is kér tőlem a pszichiáter, hogy elmondhassa a pszichológusnak a dolgaimat.

2021. ápr. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!