Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 év 2 hónap után emberek...

1 év 2 hónap után emberek között szédülök, zavarban vagyok?

Figyelt kérdés

2020 február óta teljesen egyedül voltam itthon. A barátnöm 2019 Karácsonykor hagyott el, akkor bezárkóztam, majd jött a covid. Betegségek miatt az orvosaim azt tanácsolták, hogy az utcára se menjek inkább. Asztmás vagyok, cukorbeteg (nem elhízás miatt), szívbeteg. A munkámat tudom home officeban végezni szerencsére de élöben emberrel majdnem másfél évig nem beszéltem, nem találkoztam. Mindent rendeltem. Most kaptam meg 2 hete a 2. oltást is és most mehettem emberek közé boltba. Az oltások beadásakor is rosszul voltam, de azt hittem a kórházi körülmények miatt parázok. Sajnos a bevált élelmiszerboltban ahova járni szoktam, nagyon furcsán viselkedtem. Szédültem, remegett a kezem-lábam, zavarban voltam. Azt se tudtam mit csinálok, kiestek a dolgok a kezemböl. Még a biztonsági ör is félrehívott fizetésnél mert gyanús voltam neki. Nagyon furcsa volt az egész. Amikor hazajöttem, úgy kidöltem az ágyba, hogy reggelig fel se ébredtem, mint aki túrázni volt. Régen egy magabiztos, komoly férfi voltam, ennek most már nyoma sincs.

Szerintetek helyrejöhet ez, mi a megoldás? Elmennék kezelésre is ha az segítene, de úgy tudom a pszichiáter orvosok is a covid betegek életének megmentésén dolgoznak és most nem feltétlenül vállalnának el egy új beteget.



2021. ápr. 22. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Túl sokáig voltál egyedül, "elszoktál" az emberektől, emiatt szorongás alakult ki. (Ezek egyébként a szociális szorongás tünetei.) Az már a pszichiáter/klinikai szakpszichológus, hogy eldöntse, milyen mértékű.

Nem kell aggódni ez rendbe jön gyakorlással és pszichoterápiával!


(Én a helyedben magán klinikai szakpszichológushoz mennék, ott rendesen foglalkoznak veled. Az állami ellátás működik, de hatalmasak a várólisták pszichoterápiára.)

2021. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha tomegkozlekedsz azt hogy viseled? Nekem is vannak ilyen durva gondjaim
2021. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszi!


Nem tomegkozlekedek.

2021. ápr. 22. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy oltást sem kaptam és jártam boltba, dolgozni stb.
2021. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg fokozatosan hozzászokni az emberekhez.

Például egyik nap kimész az utcasarokig, másnap a parkba, harmadnapot kihagyod, hogy ne legyen túl nagy a nyomás és szépen lassan mindig kicsivel többet mozdulsz ki. Nem mész be a boltba csak elmész előtte, esetleg benézel ablakon, hogy szokjad a gondolatot, hogy egyik nap be fogsz menni.


Magánpraxist érdemes felkeresni vagy pszichológiai könyveket olvasni a témában.

2021. ápr. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!