Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamat stresszelek és...

Folyamat stresszelek és aggódok az érettségi miatt, hogy tudnák nyugodtabb lenni hogy tudjak tanulni?

Figyelt kérdés
Már itt van lassan és annyira aggódok hogy mikor megpróbálom valahogy kikapcsolni az agyam videojátékkal vagy rajzolással még közben is arra gondolok hogy inkább tanulnom kéne hol ott matekon kívül minden megy és nem tudok semmit se csinálni. Tanulásnál sem tudok rendesen figyelni.

2021. ápr. 22. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Gondold azt,hogy a főiskola sokkal nehezebb.
2021. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Próbáld ki a meditációt! Nekem sokat segített :)
2021. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 maja2206 válasza:
100%
Szia! Én is hasonlóan éltem át az érettségit, aztán az egyetemi vizsgáimat. A vizsgák elotti napon már annyira izgultam, hogy nem tudtam rendesen átnézni az anyagot, mások meg a vizsga kezdetéig tanultak. Késobb rájottem, hogy ez nagyrészt önbizalomhiányból fakadt. Szép lassan megfigyeltem, hogy ha minden tolem telhetot megtettem a vizsga elott és a lelkiismeretemnek megfeleloen felkészültem, akkor mindig jól sikerült. Ha valamit nem néztem át akkor az egyrészt mégjobban stresszelt, mert tudtam hogy át kellett volna néznem és aztán - erre monják, hogy Murphy törvénye -, mindig pont azt a tételt húztam vagy azt a kérdést kaptam, akkor is ha minden mást tudtam. Maga az eredmény független volt az izgulás mértékétol, de nyilván a saját közérzetemen jelentosen rontott. Akár azért idegeskedik az ember, mert jó eredményt szeretne elérni, akár azért mert retteg attól, hogy leég a szóbeli vizsgán vagy bármi más miatt. Maga az érettségi nagyon ijesztonek tunik, ha az ember egyben nézi és arra gondol, hogy mennyi mindent kéne tudnia mennyi különbözo tárgyból. Nekem nagyon sokat segített, hogy egy nap csak egy kis részletre koncentráltam, így szépen napról napra felépül az egész, foleg ha elore beosztod az idodet. Csinálj egy naptárt, hogy a vizsgákig melyik nap mit fogsz átnézni, és kezd azokkal a témákkal minden tárgyból, amiben a legbizonytalanabb vagy, így ezeket a terheket lassan lerakhatod. Még van idod boven erre.:) Minél tobb mindent ki tudsz pipálni, annál nyugodtabb leszel napról napra. Haladj lépésrol lépésre, nem kell egy nap alatt megcsinálnod mindent, bízz magadban. Én sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lettem miután elkezdtem így csinálni, sokkal élvezetesebb is lett hirtelen az egész. Azt mondod, hogy a matekon kívül minden megy: a matek típusfeledatokból és szövegértésbol áll, gyakorolj! Ami tudod, hogy nem megy old meg ötször vagy akárhányszor kell. :) Ha van olyan feladattípus, amit nagyon nem értesz, szólj és leírom neked érthetoen, nekem pont a matek az erosségem. Biztos vagyok benne, hogy minden jól fog sikerülni!!
2021. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Orbáncfűtea, macskagyökér,levendula, citromfűtea, ilyeneket igyál. Jógalégzés is segít állítólag ellazulni, lenyugodni.

Ne izgulj, nagyon sokaknak megvan, neked is menni fog.

Én 6 évig jártam középsuliba, az első 4évet végig buktam, utolsó 2 évben be se jártam, és mégis megvan. Neked is menni fog, te tuti sokkal okosabb vagy nálam, ha már stresszelsz!!! Hidd el

2021. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!