Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Thalassaházhoz milyen súlyos...

Thalassaházhoz milyen súlyos esetekben lehet fordulni? A bentlakásos terápián kívül még mivel foglalkoznak? (Tudom most járvány van, de tudnék várni.) Hány évesek vannak bent? Kicsit részletesebben leírom a problémámat a leírásban.

Figyelt kérdés

Nehéz hátterem volt. Rengeteg feldolgozatlan tarumám van. Jelenleg is sok problémám és egészségügyi gondom is van.

Több terapeutát is megppróbáltam. Többször leráztak, mert túl sok minden merült fel. Amikor nem ráztak le akkor sem éreztem jobban magam a terápiától. Nemrég újra próbálkoztam 2 terapeutánál is, ezúttal mind a 2 pszichiáter is volt. Az egyikük az első konzultáció után azt javasolta hogy próbáljam meg inkább a Thalasa házat vagy a Tündérhegyet, ő nem vállalt.

Én túlzásnak érzem. Van félretett pénzem és megtehetném hogy bemegyek egy időre. Fizetni is tudnék vmit és akkor sem lennék teljesen elveszve mikor kikerülnék. Úgy gondolom ha jelentkeznék akkor furcsálnák és azt mondanák nem olyan súlyosak a problémáim. Viszont lehet hogy tudnának javasolni egy jó terapeutát, vagy bejárásos terápiát, vagy tudnak valami olyan lehetőségről amire én nem is gondolnék.

Lehet tőlük tanácsot kérni akkor is ha valószínűleg nem vagyok a Thalassaházhoz elég súlyos eset de nem tudom hova forduljak? Hány éveseknek van ez az intézmény? Úgy láttam fitaloknak. Én már 28 vagyok szóval erről erősen lecsúsztam.

Úgy érzem hogy nálam sokkal súlyosabb helyzetben levő emberek vannak ott. Voltak olyan időszakok éveken át mikor 100% hogy kellett volna (folyton összeesstem annyira nem aludtam 10 évig, öngyilkos akartam lenni, utcán voltam, stb... Ekkor ahhoz is rossz állapotban voltam hogy segítséget kérjek + már régen volt.) Azért ne értsetek félre, most is elképesztően rossz állapotban vagyok, az elmúlt fél évben sokszor át kellett mennem éjelente a barátaimhoz és beszélgetni mert úgy éreztem teljesen bekattanok. Nekem inkább a problémáim mennyiségével van a gond nem a súlyosságával. Brutális mennyiségű negatív dolog történt velem amiket egyesével lehet hogy fel tudtam volna dolgozni egy jó terapeutánál. Viszont ezekből van 100. Éjszakánként felébredek hogy szívem szerint üvöltenék, nem bírom elviselni a kétségbeesést és a negatív gondolataimat, folyamatosan kényszeresen azon jár az agyam mennyire tönkretették az életem és ez mennyire igazságtalan.

Az is lehet hogy nem megfelelő szakembereknél voltam, de hát már 5-öt próbáltam. Ebből 3 nem vállalt, egy nem vált be. Nála 4-szer voltam, aztán mondta hogy vége a terápiának. Semmit nem változtatott az életemen. Egynél pedig most voltam és kaptam időpontot 2 hét múlva újabb konzultációra.

Esetleg tudtok jó terapeutát javasolni? Jó lenne ha több időt is rám tudna szánni mint 1-2 hetente 40 perc. Jó lenne ha pszichiáter is lenne vagy kapcsolatban lenne pszichiáterrel.

Akinél most voltam annál vannak negatív előjelek, aggódom hogy nem megfelelő emberbe ölöm az időmet és a pénzemet. Ha mást szeretnék keresni azt még az elején kéne eldöntenem. Elmeséltem neki sok nagyon durva emlékemet ami mostanában bánt (pl. olyan emberek folytogattak, raktak a jéghideg utcára, fogtak kést a torkomhoz még szinte gyerekként akikben megbíztam). Azt mondta nem érti miért ragadtam le a múltban. Elmondtam hogy miért: 1/ több mint 10 éven át komoly betegen kellett olyan szinten küzdenem a fenmaradásért hogy csak arra tudtam koncentrálni végig hogy a mai napot túléljem vhogy. Most lazult kicsit a gyeplő. 2/ Volt egy nagyon kellemetlen vizsgálatom fél éve amitől nagyon féltem és nagyon rossz élmény is volt. Azóta rosszabb az érzelmi állapotom. 3/ A mai napig erősen viselem a múltam következményeit: súlyos egészségügyi problémák + képzetlenség pedig megvolt a szándék és a képesség is hogy tanuljak. Adósság. Ezt igazán végig se hallgatta, pedig ő hozta fel a dolgot.

Elmeséltem azt is hogy brutálisan elképeztően fáradékony vagyok jó ideje, azt is hogy egyáltalán nem ittam már évek óta de annyira rossz érzelmi állapotban vagyok hogy az elmúlt hónapban gyakran meg kellett innom 1-2 sört vagy pár pohár bort mert nem bírtam elviselni a gondolataimat. Nem javasolt semmit, sem gyógyszert sem mást. Azt mondta hogy 2 hét múlva menjek vissza terápiára. Kérdezgettem hogy a sok felmerült probléma közül mit javasol hogy min dolgozzunk. Kérdeztem hogy tud-e segíteni ha igen akkor miben és hogyan. Azt mondta hogy csak 2-3 ülés után tudja megmondani tud-e segíteni és hogy milyen terápiát javasol.

Adott házifeladatot, lényegében hogy jellemezzem magam. Ez persze jó lenne de a 100 dolog felmerült és most ez a 101. Az ülések pedig ritkán lesznek és rövidek, nemtom jó-e még tovább forgácsolódni. Még minden problémám fel sem merült. Elfelejtettem szóba hozni hogy talán neurológiai problámám van (fájdalom), lehet a vizsgálatok után antidepresszánst javasolnak és ehhez nem ártana egy pszichiáter véleménye. Legközelebb mindenképp felhozom. Emailben nem merem megírni mert úgy tűnt ragaszkodik hozzá hogy ő csak azt a 40 percet szánja rám. Aggódom hogy ha legközelebb felhozom akkor nem hallgatja meg, mert próbálja irányítani a beszélgetést. Ez érthető hiszen így is túl sok minden felmerült, de ez fontos lenne. Lehet emiatt a válemény miatt külön el kéne mennem vkihez aki csak pszichiáter és nem terapeuta. De ha járni fogok egy terapeutáoz aki pszichiáter is mégiscsak jobb lenne ha ő mondnana erről véleményt. Bizonytalan vagyok. Nem vok jó állapotban és így irdatlan sok idő lesz mire jutok valahova (azt gondolom ha még rosszabb helyzetben lennék akkor simán végignézné hogy alkesz leszek, ugyanígy annyival intézné el hogy majd 2 hét múlva konzultáció, 23- konzultáció után pedig elmondja tud-e segíteni).

A végére sikerült rendegeteg konkrétumot becsempésznem, pedig nem akartam. Mindegy, csak nem olvassák az érintett szakemberek.



2021. ápr. 23. 03:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Könnyen lehet hogy csak egy jobb terapeutára lenne szükségem aki több időt tud rámszánni mint 1-2 hetente 40 perc. Nem ártana ha pszichiáter is lenne vagy kapcsolatban lenne egy pszichiáterrel, jól jönne ha családterápiát is csinálna. Lehet jót tenne nekem a csoportterápia is, ebben is jól jönne ha tudna segíteni az adott terapeuta. Fogalmam sincs milyen csoportba kéne mennem, talán a depresszió a fő prblémám. Most pl. felébredtem az éjszaka közepén. Azért is most írkálok, mert elég feszült vagyok. Ez hasznos is és eltereli a gondolataimat.
2021. ápr. 23. 04:02
 2/9 A kérdező kommentje:
Van esetleg olyan terapeuta akinek az első konzultáció előtt írásban is elküldhetem hogy milyen problémáim vannak, miben kérek segítséget, miert traumákat nem tudok feldolgozni? Írásban sokkal jobban össze tudom szedni a dolgokat. Átláthatóbb is. Magamnak összeírtam mindent, de 16 oldal lett. Ennyi mindent nem lehet elmondani egy terápián. Összeszedettebb is mintha szóban próbálnám ezeket elmondani. Sokat segítene ha átolvasná ezt az írást. A legutóbbi terapeutám azt is mondta hogy nem lehet több terapeutához járni. Egyet ki kell választani és kitartani mellette. De nehéz ha nem kaptam semmilyen konkrét javaslatot. Én inkább többet is megnéznék, utána könnyebb választani
2021. ápr. 23. 04:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy vagynem vesznek eleg komolyan es nagyon felszines terapiat csinalnak. (Antidepresszanst meg egyszer sem javasoltak pedig az olcasottak alapjan azt gondolom hogy srgithetne.) Vagy tul komolyan vesznek es nem vallalnak el. Eddig kognitiv tarapeutat meg kognitiv es analitikus terapeutat probaltam.
2021. ápr. 23. 04:36
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Ha már terápiával ennyit próbálkoztál, és ugye nem vagy elégedett az eredménnyel, miért nem mész el egy pszichiáterhez? Az nem fog megoldást jelenteni a problémádra, ha még több terapeutához mész el. Gondolom, a Thalassába is ezért akarnál menni, mert ott sokkal több idő jutna rád, több mindent tudnál elmondani. De ez nem fog megoldani semmit.


Másrészt a terápia nem is arra van, hogy az összes sérelmedre, minden téged ért igazságtalanságra valami megoldást, magyarázatot kínáljon. Ilyen igazságtalanság akár sok ezer érhetett már téged. Priorizálni, strukturálni kell magadban ezeket a dolgokat, a főbbeket megbeszélni a terapeutával, a többit magadban megoldani ezeknek a mintájára. A 16 oldal is rengeteg, nem önéletrajzi regényt kell benyújtani, hanem összefoglalást. Ha egy oldalnál sokkal hosszabb, akkor valószínűleg tele van felesleges részletekkel.

2021. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4: koszonom, lehet hogy igazad van. Annyira sok terapeutat nem probaltam. A legtobb nem vallalt el.

Egyhez jartam rendszeresen. 4 alkalom utan mondta hogy vege a terapianak, ki vagyok kezelve. Semmit nem csinalt szinte csak meghallgatott es mondott par motivalo dumat. Nala ugy ereztem hogy nagyon nem sikerult megertenie a problemaimat mert nem eleg reszletesen mondtam el. Csak egy pelda: mondtam hogy bant hogy nem tanultam. O arrol kezdett el beszelni hogy lepjek tul azon hogy rossz dontest hoztam, azota fejlodtem. Arra mar nem jutott idom hogy elmagyarazzam hogy en akartam tanulni. Anyukamnak tevkepzetei voltak,azt gondolta az iskola agymosas. Most nem reszletezem mennyi minden elkovetett hogy ne tanulhassak, csak megemlitem hogy jo tanulokent visszakuldott osztalyokat es kozben masik iskolakba kuldott. Rengeteg ehhez hasonlo dolog volt, ahol nagyon erosen azt ereztem hogy meg addig sem jutottunk hogy elmagyarazzam a problemamat.

Most tobbnel is jartam elso konzultacion. Azert hogy ossze tudjam hasonlitani a benyomasaimat, a javaslatokat es jol dontsek. A thalassa hazba is jelentkeztem elso konzultaciora.

Pszichiater terapeutanal is jartam de nem valaszolt arra mit gondol a gyogyszeres kezelesrol. Lehet hogy siman pszichiaterhez kene mennem aki nem foglalkozik terapiaval? Ha igen akkor miert nem javalota meg ezt egy szakember sem?

2021. máj. 14. 23:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy ennyire nem akarnak gyógyszert adni neked, mások általában arra panaszkodnak, hogy bevetetik velük a gyogyit, és ennyi a terápia...


Az meg mindenképpen jó ötlet, ha több terapeutát is végigjársz. Sok a kutyaütő "szakember" sajnos. Ha valaki nem hallgat végig, és ezért nem is érti, amit mondanál neki, azzal biztosan nem vagytok egy hullámhosszon, akkor keress másikat. De ha egy az egyben félreértenek, azért nyugodtan szólj ám neki!


És pusztán gyógyszerrel az ilyen bajokat nem lehet helyrerakni, úgyhogy szimpla gyógyszerszedésben azért nem gondolkodnék a helyedben...

2021. máj. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Altalaban olyan pszichiatereket kerestem akik nagy hangsulyt fektetnek a terapiara es az alternativ megoldasokra. Lehet hogy tulsagosan is alternativ terapeutakat voltak.

Most dontottem el hogy hatarozottan ki fogom mondani hogy ugy erzem antidepresszans kurara es talan nyugtatora lenne szuksegem a durvabb napokra. Eleg bizarr hogy en mondom meg a terapeutanak mire van szuksegem, igy legalabb mond egy velemenyt.

Feltem hogy egy koklerhez kerulok ezert allamival nem is probalkoztam.

Te tudsz javasolni egy jo pszichiatert? Aki hajlando gyogyszeres kezelest alkalmazni de erti is a dolgat?

2021. máj. 15. 14:14
 8/9 A kérdező kommentje:
A vicc hogy altatot 2 eve szedek. Egy urologus irta fel, a vizelesi problemaim miatt rosszul aludtam. Elotte mar 6 evig brutalisan akadalyozott az alvasban a vizeles, de 1 evvel elotte javult helyzet es konnyebben elaludtam es kevesebbszer ebredtem fel. Nagyon ellenaltam, de annyit eroltette hogy elkezdtem szedni,ugy volt hogy segit a kezelese, jobb lesz a holyagom es utana abbahagyom az altatot. Hat nem segitett a kezeles es azota sem sikerult elhagyni az altatot. Ha 10 eve irjak fel amikor tenyleg brutalis alvas problemaim voltak akkor lehet ki sem alakulnak azok az egeszsegugyi problemak amik miatt rosszabbul aludtam. Mintha mindig akkor eroltetnenek egy gyogyszert amikor mar nem kell, amikor meg nagy szuksegem lenne ra akkor eroltetik.
2021. máj. 15. 14:15
 9/9 A kérdező kommentje:
* amikor meg nagy szuksegem lenne ra akkor meg nem irjak fel
2021. máj. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!