Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatok a Scippa nevű...

Tapasztalatok a Scippa nevű gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

Szorongásra kaptam, és félek elkezdeni. Sokat hallottam maradandó mellékhatásokról (PSSD, memóriazavar), de közben már túl sok időmet elveszítettem a szorongás miatt, és eddig semmi sem működött (egy éve járok terápiára).

Mik voltak a tapasztalataitok? Volt maradandó mellékhatásotok tőle?


2021. ápr. 23. 09:11
A kérdező szavazást indított:
Nem volt maradandó mellékhatásom tőle
Volt maradandó mellékhatásom tőle
14 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Scippától nem kell tartanod, az egyik legjobb SSRI. Az antidepresszánsokra minden ember máshogy reagál, de ennél ritkán fordul elő súlyos mellékhatás, vannak bőven veszélyesebb gyógyszerek... Az első 1-2 hétben felerősítheti a szorongást - nem mindenkinél -, úgyhogy az az időszak nehezebb lehet, emiatt fel szoktak írni mellé Frontin-t.
2021. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Szexnek annyi az biztos

Egy hónap után abbahagytam

A szedését 2 szer is meg próbáltam fél év alatt de ugyan az a mellékhatás

Amire kellene arra semmi tsem

Hat 53 f vagyok de lehet

Csak nekem

2021. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elmúlt ez a mellékhatás miután abbahagytad? Hallottam hogy ez egy elég gyakori hatása, hogy a szedés alatt jelentős szexuális problémák jelentkeznek, csak attól félek, hogy a szedés után is megmaradnak.
2021. ápr. 23. 20:57
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
1# vagyok. Ez nálam is volt, de nem említettem, mert a gyógyszer abbahagyása után megszűnt.
2021. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

2 és vagyok nekem is megszűnt

A mellékhatas de ha nem ér semmit sem a depire szorongás rá akkor még az a kis élvezet

Is tűnjön az ember életéből

Az már nem !!!!!!

2021. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

En Escitilt szedek, hasonlo, mint a Scippa, csak kicsit ujabb. Nekem eleinte okozott gondot egy kicsit a szexualis eletemben, nehez volt elelveznem, de csak annyira, mintha be lennek csiccsentve.

A memoriazavart meg inkabb a Xanax-Frontin okozott. Ez a rovidtavu memoriamat bantotta, az viszont megmaradt, foleg a szamok teren erzem. Elolvasok egy szamot, lapozok kettot es mire leirnam, addigra elfelejtettem.

2021. ápr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pipa. Természetesen ha van még valakinek, szívesen várom.
2021. ápr. 28. 16:43
 8/12 anonim válasza:
71%
Én már szedem egy ideje de semmi komolyabb mellékhatást nem tapasztaltam. Kiegyensúlyozott vagyok tőle teljesen. Az elején én is paraztam hogy megöli a nemi életemet, de szerencsére nem. Viszont az igaz hogy talán egy kicsit nehezebben tudok elmenni tőle. Ahogy az előttem válaszoló is írta kicsit olyan mint amikor 2-3 sör után nehezebben megy el az ember. De ez egyáltalán nem vészes, meglehet szokni, sőt kicsit pozitív is néha. Libidó egyáltalán nem csökkent nálam, és mivel nem szorongok ezért többször is van kedvem az együttléthez és magabiztosabb is vagyok. Memória zavart sem érzek egyáltalán. Fejfájás viszont néha van ha pár napig elfelejtem bevenni. Viszont ahogy olvasgattam régebben a neten amikor elkezdtem szedni akkor nekem is feltünt hogy eléggé máshogy hat különböző emberekre. Szóval kicsit zsákbamacska ebből a szempontból. De egyértelműen hatásos és megbízható gyógyszer a szorongásra.
2021. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Fél éve szedem lassan, és zavaró mellékhatások eltűntek. A legzavaróbb, a csökkent potencia is, de az nálam már másfél hónap után. A többi meg szép lassan (fáradtság, enyhe fura érzékelés, ilyesmik) 2 hónap után alatt kb.

de 3 héttel a szedés elkezdése után kezdtem el egyre jobban érezni magamat. Az első két hét szar volt na. De tudtam hogy jó úton haladok. Mellette pszichoterápia folyamatosan. Hajrá!:D

2021. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Fuh hát én most járok az 5. napon és őszintén életem egyik legnehezebb néhány napja, majdhogynem elviselhetetlen. A lehető összes mellékhatás kijött rajtam, plusz olyan amire nem is számítottam, szóval rendesen szenvedek, pedig csak 2.5 mg-on vagyok. Mondjuk nagyon alacsony a testsúlyom, de a gyógyszer miatt tovább fogyok a hányinger miatt, ami aggasztó.

Nektek a hányinger mikor múlt el (ha volt)?

Ti szedtetek mellé valamilyen benzot? Xanax, frontin?

2021. máj. 9. 11:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!