Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köztetek van olyan, akinek...

Köztetek van olyan, akinek szüksége lenne pszichológusra/pszichiáterre, de nem fog elmenni, mert sajnálja rá a pénzt?

Figyelt kérdés
Tudom van tb, most ez azokra vonatkozik, akiknek ott nem tudtak segíteni. Kíváncsi vagyok ilyenkor rááldozzák-e az emberek a pénzt (mondjuk itt megint nem milliárdokra gondolok), vagy inkább annyiban hagyják.

2021. ápr. 23. 21:13
A kérdező szavazást indított:
Rááldoztam/rááldozom a pénzt, de csak rövid időre
Rááldoztam/rááldozom akár hosszabb időre is
Kéne, de nem tudom/akarom megfizetni
Nincs ilyen gondom, de rááldoznám rövid időre
Nincs ilyen gondom, de rá áldoznám hosszú távon
Nincs ilyen gondom, és ha lenne nem tudnám/akarnám fizetni
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem lenne szükségem pszichológusra, pénz miatt sem megyek, mivel nem akarom a szüleim pénzét költeni (még nincs saját bevételem), illetve leginkább az időhiány ami miatt nem megyek el. A szüleim nem támogatnák ezt, de ez a legkevesebb ami érdekelne, nagyon kipróbálnám amúgy, lehet a későbbiekben ki fogom.
2021. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sok sikert hozzá. :)
2021. ápr. 23. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Én elakartam menni de 2x is elhajtottam időponttal még az online is...
2021. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem sincs még saját bevételem, meg pont a szüleim miatt mennék, szóval nem titkolhatom el előlük. Na meg nem is bízom a pszichológusokban, rengeteg olyat hallani, hogy nem segít, felesleges pénzkidobás volt, csak a sablon szövegeket tudja mondani, stb.

Marad az idő, vagy a kötél, amelyik hamarabb eljön.

2021. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó én szívesen meghallgatlak és próbálok segíteni ha kell. Nekem is a szülők miatt vannak sebek
2021. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is szívesen meghallgatom akárkit, ha gondolja valaki írhat. De nyilván nem vagyok terapeuta.😅
2021. ápr. 23. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a szülei/gyerekkora okozzák a traumákat. Még azoknak is, akik azt állítják, hogy felnőttkorukban veszítették el az önbizalmukat, csalódtak meg ilyenek. A nagy fájó igazság, hogy az ki se alakult, mert egyetlen olyan időszak van, amikor kialakulhatna: az első 4-5 életév és már az újszülöttkor is nagyon számít. Akinek nem segít a pszichoterápia, az nagyobb valószínűséggel nem fektetett elég időt/energiát a számára megfelelő terapeuta megtalálásába. Az természetes, hogy tizenéveseknél pont a szülő szokott a gátja lenni a terápiának, nyilván tudat alatt tudja, hogy megkérdőjeleződhet a kompetenciája, "lebukhat" a gyereke problémáin keresztül. Esetleg a Mérgező szülők könyv elolvasása már lehet némi előrelépés, de az ilyen agyra ható dolgok sajna nem tudnak helyettesíteni egy pszichoterápiát, mert önmagunkra ha meggebedünk sem látunk rá kívülről.
2021. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na jo megtudni hogy anyam miatt lettem ilyen selejtes beteg szar es nem o szenved hanem en marhajo nembaj majd a temetesemen szembenezhet onmagaval mit es hol ba.szott el.
2021. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!