Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Letezik olyan ember, aki...

Letezik olyan ember, aki segitsegert ment pszichiaterhez, de az hosszabb idore tonkretette az eletet gyogyszerekkel, ha igen, mi tortent?

Figyelt kérdés
Pl. volt az embernek egy 10-es skalan 5-os szenvedesszintje, elment segitsegert, de a gyogyszerek es a terapia miatt csak meg rosszabbul erezte magat, a munkajat elvesztette, a baratait, csaladjat is, es meg jobban szendved, mint elotte? Vagy ezek mindenkepp segitenek, ha mar ennyi penzt elkernek erte?
2021. ápr. 24. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Mért vesztenéd el a munkádat meg a barátaidat a kezeléstől? Ez a gondolat úgy mégis hogy jött? A családot még csakcsak, ha pont ők okozták a lelki betegséget, és az a kiút, ha megszabadulunk tőlük. A kezelésben te nem egy munkadarab vagy, hanem egy aktív páciens, aki, ha véletlenül nem jól hat rá az első gyógyszer, szól, és kér egy másikat. Ha pedig bármilyen okból nem látja eredményesnek a kezelést, másik szakemberhez fordul. Az életed gyeplője nem kerül ki a kezedből! (Nem tudom, mi a bajod, de ha nem a normál életvitelt veszélyeztető, akkor pszichológushoz menj először, ne pszichiáterhez.)
2021. ápr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nekem volt ilyen

Hónapokig nem volthajlandó gyógyszert váltani. Muszáj voltam azt szedni amire ő kijelentette, hogy jó. Ìgy a bipoláris zavarom epizódja miatt, ami elkerülhető lett volna, vagy legalábbis enyhébb lefolyású, elveszítettem azt a pozíciót amiért évekig harcoltam, két éve az enyém is volt. Amikor konkrét terveim voltak öngyilkosságra sem volt hajlandó változtatni. Mindez 5 hónapig tartott. Soha többé nem bízok egyikben sem.

2021. ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Gyenge szorongásra erős nyugtatót írt fel, majd rajta is hagyott évekig mondván " ez jó nekem". Totál függő lettem, mindenemet elveszítettem, de a leszokásban már nem segített, egyedül kellett megoldanom. Azóta még tévében sem akarok pszichiátert látni.
2021. ápr. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Mindenedet elveszítetted? Mi mindenedet? És mért hagytad évekig? Kettőn áll a vásár!
2021. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Jelen.

Isotretinointől lett átmeneti pszichotikus depresszióm, és a kapott gyógyszerek jól elcsesztek mindent. Vagyis úgy mondanám, még rosszabb lett a dolog.


Mondjuk nemtudom alapból mennyi idő alatt ürült volna ki, de ezek a cuccok nálam nagyon durva dolgokat okoztak, és szinte nem is emlékszem arra az időszakra. Ki voltam ütve, de voltak rohamaim, esti hallucinációk, tévképzetek.

Amiket kaptam: nyugtatók, többféle antidepresszáns, antipszichotikumok, Lamolep.


Őszintén szólva ezek nagyon durva szerek, és ha valaki megfogadja a tanácsom, ne szedje. Komolyan, ha vagytok olyan állapotban, hogy gyakorin olvassátok ezt a választ, akkor nincs rá szükségetek mert nem vagytok katatón/mániás/más pszichotikus állapotban.


Azóta már elmúltak a dolgok viszont sokkal szorongósabb alkat lettem és időnként alvásparalíziseim is vannak. Ezek azelőtt egyáltalán nem voltak rám jellemzők.

2021. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Ja és amúgy az életemre milyen hatást gyakorolt?

Betalált akkoriban a (mostmár) exem, aki csodásan kihasználta az állapotom és rávett mindenféle undorító dologra, kibuktam az OKJ-ról, majdnem kidobtak otthonról mondván hogy ők ilyen dilinyóst nem akarnak látni.


Abbahagytam ezeket a szarokat, összeszedtem magam, befejeztem az iskolát sőt tovább is tanultam, rendeztem a kapcsolataim, azóta a szemét exemtől is megváltam. Szóval van megoldás.

2021. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!