Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért aggódok azon,hogy mit...

Miért aggódok azon,hogy mit gondolnak rólam?

Figyelt kérdés
Félek a megítéléstől és ez miatt nem merek önmagam lenni. Munka közbe is rettegek mások előtt,hogy elrontok valamit.Ha egyedül kell csinálnom valamit,akkor sokkal jobban oda tudok figyelni és nem vagyok zavarba,hogy elbaszom.Félek kimondani amit gondolok a megítélés miatt. Nem tudok koncentrálni mások előtt.
2021. ápr. 25. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sokan ilyenek, ezzel semmi baj nincs én a helyedben nem keresném a miértjét. Ha téged zavar, próbálj meg úgy tekinteni mindenre, amit másokkal vagy másoknak csinálsz, mintha csak magadnak csinálnád és nem lenne hatása másra.
2021. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

De igen, ez baj, mert akadályozza a kérdező mindennapjait. Én egy pszichológus felkeresését javaslom, mert pszichoterápiával leküzdhetőek a szorongásos zavarok.


Gyerekkorodban nem értek gyakran bántások/megszégyenítések?

2021. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ismerős. Kitaláltam egy kis technikát, ami segít, ha eszembe jut. Tekints magadra E/3 személyben. Mintha te "ő" lennél. Mert így úgy fogod látni magad, ahogy más is lát.

Például ha elrontasz valamit, akkor a fejedben az megy, hogy "elrontottam, elrontottam, elrontottam, elrontottam..." és túlgondolod az egészet. Ha E/3ba gondolsz magadra, akkor meg valahogy így hangzanak a gondolataid "Hülyegyerek elrontotta, és akkor mi van?!?" Ezzel eltávolodsz magadtól, nem gondolod túl, és át is éled azt, amit nem szeretnél másoktól hallani. Sokkal tudatosabb leszel ez után és sokkal magabiztosabb, mert ha mégis kellemetlen szuituációba kerülsz utána, akkor egyszerűen ki tudod mondani amit gondoltál, így E/3ban, hogy "szerencsétlen elszúrta...(nem tom mit, az elszúrta helyett jobb, ha konkrétat mondasz)" és ha látják, hogy tudod hogy elszúrtad, és látják, hogy nem érdekel téged, akkor őket sem fogja már érdekelni.

Csak őszintének kell lenni önmagaddal, és nem begubózni.

Nekem is szokott ilyen lenni, hogy ilyen teljesen jelentéktelen dolgokra rágörcsölök, és akkor sokat segít, ha eszembe jut hogy személyben narráljam magam. "Hülyegyerek nem tud letenni egy tányért anélkül, hogy csörömpölne,...odakoccintotta a poharat is, alakul...azon aggódik, hogy mit írjon a válaszába, hogy hogyan ne aggódjon, eszméletlen...egyszerűen überelhetetlen."

2021. ápr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Kiskoromba apám mindenért lebaszott. Lenézem magam.
2021. ápr. 25. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:

2# vagyok. Meg is találtuk a választ a kérdésedre...

Szeretnél ezen változtatni? Ha igen, akkor először önállóan próbálnád vagy szakember segítségével?

2021. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hátráltat a minden napjaimba. Önállóan nem tudom megoldani. Munkahelyemen is zavarba vagyok.
2021. ápr. 25. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor egy klinikai szakpszichológust/pszichoterapeutát keress fel! Pszichoterápiával ezt szépen rendbe lehet tenni (tapasztalat), de időbe telik.
2021. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!