Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tegyek, hogy jobb legyen?

Mi tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Az edzéstervemmel vannak problémák. Tudom, ez furcsán hangzik, de nekem az edzésről szól az életem, tehát nálam ez nagyon magy probléma.

Szóval, túlhajszolom magam, akár 4-5 órát is edzek egy nap, nem tudom eldönteni, hogy mit csináljak. Ma elkezdtem egy Youtube videó alapján edzeni, de valamiért pánikrohamot kaptam, elkezdtem sírni és fájt mindenem. Rosszul érzem magam, mert úgy érzem, nem csinálom jól az edzést, ha nem izzadok nagyon, nem pörgök eléggé, nem csinálok elég fárasztó gyakorlatokat.

Gondolom az is közrejátszik, hogy kilábalóban vagyok az anorexiából.

Szerintetek hogy állítsak össze edzéstervet, hogy ne lelkileg legyen megterhelő?



2021. ápr. 26. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor csináld, ha jól esik. Főleg utána szokott jó érzés lenni. De én pl. nem edzek rendszeresen, és akkor sem olyan sokat, szóval...talán valaki majd tud jobb választ adni.
2021. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolj nekem kérlek egy kérdésre. Mi a célod az edzéssel?

Nem az edzésterved a lelkileg megterhelő... A fejedben van a probléma, ezért remélem jársz pszichológushoz.

Kilábalóban vagy az anorexiából és le akarod mozogni a bevitt kalóriákat, mert félsz, hogy elhízol.

Olyan edzésformát kell választani, amit szeretsz/élvezel, de kihívást is jelent, hogy folyamatosan fejlődni tudj.

A napi 4-5 óra edzésnek semmi értelme nincsen. Nem élvezed a mozgást, hanem egyfajta kötelességként tekintesz rá.

Ha már ennyit mozogsz, akkor én a helyedben felosztanám egy délelőtti és egy délutáni/esti 1 órás edzésre. Az egyik erősítő lenne, a másik pedig kardió. Így legalább pihenni is tud a szervezeted a 2 edzés között.

2021. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

NEM SZABAD ENNYIT EDZENI!!!!!!!!!!!!!


A szervezeted nem tud regenerálódni, ez sérüléshez vezet. (tapasztalatból mondom, nekem fáradásos törésem volt, utána 6hónapig nem sportolhattam) olyan edzésterv kell, ami leosztja izomcsoportokra a testet, egy izomcsoportot edzés után 72 óráig kell pihentetni. Egy nap ne eddz 2nél több órát, (az elején legalábbis, utána majd emelhetsz) És heti 1 pienőnap minimum. Tehát pl:

H:kar-váll-hát-mell

k:has-kardio

sz.láb-fenék

cs:kar-váll-hát-mell

p:has-kardio

sz:láb-fenék

v. pihenőnap

én így osztottam be magamnak

2021. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!