Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tippeket szeretnék kérni,...

Tippeket szeretnék kérni, hogyan csillapítsam a szorongásom? Érettségi előtt vagyok és kibírhatatlanul stresszelek!

Figyelt kérdés
Eleve szorongásos vagyok, de a vizsgadrukk nagyon felerősíti. Remegek, nem tudok enni, deperszonalizációm van. Mit csináljak, hogyan nyugtassam le magam? Az is segít, ha sikerélményeket osztotok meg velem.

2021. ápr. 27. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tudom, hogy ez most klisésen hangzik, de felesleges ráparázni. Mikor túl leszel rajta azt fogod mondani, hogy bakker, ettől paráztam annyira?!
2021. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érettségi, másnapra túl leszel rajta. Mély levegő minden feladat előtt.

A szorongásra való hajlamot max orvossal tudod megoldani, viszont hiába tűnik érettségi előtt az egész nagy lépésnek, ha készültél utána könnyünek fogod találni és úgy fogsz emlékezni rá, hogy csak a környezet stresszelte és stresszeltette túl veled is.

Megjegyzem egy vizsgaidőszak ezerszer rosszabb, főleg ha szigorlatozol is.

A munka már gyalog galopp.

A mindennapi élet managelése, háztartás vezetése, a család minden tagjának hülyeségeit észben tartani, a hűtőben rendben tartani a dolgokat és nem hagyni, hogy belerohadjon a kaja, a lakás tisztántartása, számlák befizetése komolyabban megterhelő, mint az érettségi.

Ha nem sikerül, jövőre teszel egy különbözeti vizsgát.

De ahhoz, hogy valaki megbukjon igazából az kell, hogy meg se szólalj. Mindenki átmegy rajta és utána megkönnyebbül.

2021. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lélegezz mélyeket, lassan és csak a légzésedre figyelj. Mindenképp aludd ki magad előtte. Mindenki átmegy, aki megjelenik és folyamatosan beszél. Info érettségin felmondtam egy nyelvtan tételt...5öst kaptam... folyamatosan beszéltem.
2021. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Minden amit ismersz stresszoldásra az részben belefér. Egy kis pia vagy egyéb, lefáraszthatod magad testileg. Lazulva is le lehet érettségizni kettesre. Ha már megvan az érettségi és nem méssz felsőoktatásba, akkor általában nem nézik hogy milyen osztályzat van benne. Ha az adott felügyelő tanár nem szigorú, akkor esetleg összehoztok valamit. Nézzél ki jól és rokonszenvesen! Akkor talán valaki még megszán.
2021. máj. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Jóga, Pilates, relaxáció, és légzéstechnika. Emellett kerüld a vércukor ingadozását, az esti monitorbámulást.
2021. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Ez az 11.111.111 kérdés!
2022. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!