Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Mit tegyek?

20rd17 kérdése:

Mi a bajom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A karantén kezdete óta nagyon sokat változtam. Nem akarok bandázni, másokkal lenni, még beszélgetni sem. Az internetes oldalakra mára már egyáltalán nem lépek fel, pedig eddig sokszor nevettem rajta a barátaimal. A tanulmányi eredményeim fokozatosan romlanak, pedig órákat ülök a füzeteim mellett. Szinte minden nap elgondolkodok az öngyilkosságon, sokszor meg is próbáltam, csak hát nem is tudom... félek. Ezt nem lehet szépíteni, félek. Hatan vagyunk a családban és egészen eddig az húzott vissza hogy a családom szétesik. De valahogy már ez sem érdekel. Nem érdekel semmi: úgy érzem üres vagyok, nem érzek semmit és ezt senkivel nem tudom megbeszélni. Mit tegyek hogy jól legyek, vagy legalább jól érezzem magam? Hogy ne érezzem úgy hogy senkinek nem számítok?

2021. ápr. 28. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A tényleges megoldás, hogy szakemberhez (klinikai szakpszichológus, pszichiáter) fordulsz.
2021. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Bezártság, unalom, a kapcsolatok online ellaposodnak amiatt, hogy nincs semmi új érdekes téma. stb. Dettó ugyanígy vagyok, viszont tudom, ha ennek vége lesz minden végre a régi kerékvágásba kerül. Ezért nem adom fel egy pillanatnyi gyengeség miatt. Egyébként meg ameddig nem csinálsz kárt magadba nem kell elmenni feltétlen a gyogyikhoz.
2021. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1# vagyok. Ez a mondat a fő ok a szakemberhez forduláshoz:

"Szinte minden nap elgondolkodok az öngyilkosságon, sokszor meg is próbáltam, csak hát nem is tudom... félek."

2021. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 1Léna ***** válasza:

Szakember segíségére van szükséged. Fordulj elősször a háziorvoshoz.

Mimden képpen jót tenne naponta 1/2- 1 óra mozgás a szabadlevegőn. Séta, gyaloglás vagy torna, vagy futás. Ha van kert akkor kertészkedés.

A szabadban jobban át tudod gondolni a dolgaidat. Lehet, hogy eleinte, nem, az sem baj. Csak nézelődj, lásd meg a környezetet, a természet szépségeit. Ez feltőltheti a lelked, erőt adhat a változtatásra. A változáshoz mindig magunknak kell előbb változnunk. Ha erre nem érzed képesnek magad akkor ne halogasd, kérj segítséget!

2021. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2021. ápr. 29. 16:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!