Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes mértékben ki vagyok az...

Teljes mértékben ki vagyok az élettől. Hogy tudnám magam helyre tenni lelkileg?

Figyelt kérdés
Nos, én egy 26 éves lány vagyok. Nincsenek barátaim, nincs kapcsolatom sem, illetve nem is volt rendes kapcsolatom. Egyszerűen csalódtam a ferfiakban és már nem vágyom kapcsolatra sem. Őszintén szólva semmire nem vágyom. Nagyon ki vagyok az élettől. Most fogok diplomázni de sajnos ez sem fog összejönni mert nem érzek már motivációt hozzá. Pár éve nem ilyen voltam. Jelenleg munkám sincs. Totál kivagyok. Nem tudó mit csinálhatnék. Egész nap itthon ülök és agyalok. A tanulás már nem megy, ezt elengedtem. Valoszinu nem is fogok allamvizsgazni sem. Padlón vagyok. Szüleimmel élek, ők támogatnak, de lassan ők sem bírják már ezt az állapotot amin keresztül megyek. Úgy érzem az egész életem tönkrement. Rosszul választottam egyetemet vagyis inkább túlbecsültem a képességeimet. Dolgozni fogalmam sincs hova mehetnék. Volt pár munkahelyem, mindet utáltam és nem is jöttem ki az emberekkel. Teljesen ki vagyok égve. Nos, pár évvel ezelőtt amikor vidám, életerős lány voltam, nem gondoltam volna h ennyire lecsúszok majd. Hiztam 30 kilót , részben a suli miatt mert nem foglalkoztam magammal aztán rászoktam a dohányzásra is. Jelenleg úgy érzem magam h inkább meghalnék. Feladtam mindent és nem tudom mit csináljak. Teljesen tönkre mentem.

2021. ápr. 29. 16:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

*nem tudom mit csinálhatnék


Azt elfelejtettem odaírni hogy nem vagyok társasági ember, megutáltam az embereket is..😕

2021. ápr. 29. 16:44
 2/19 anonim ***** válasza:
Elég komoly dolgokról beszélsz, amiket leírtál, könnyen lehetnek a depresszió tünetei is. Gondoltál már rá, hogy szakembert keress fel?
2021. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Na ide figyelj Te lány.

Kétségbe ne merj itt esni Én Nekem!

Vegyük végig, hogy miből élünk.

Tehát itt vagy, Te egy 26 éves, Nő.

Azt értsd meg, hogy el kell tudnod határoznod Magad. Diploma csak egy dolog. Fontos, de mi most ezekkel a körülményekkel rendelkezünk.

Ha lehet mindenképp diplomázz le.

Nade. Szerencsére itt vannak a Szüleied. Ideiglenesen Náluk is jól el tudsz csövezni. De munkahely az igen is kell idővel.

Azt jegyezd meg, hogy semmi sem tart örökké.

Ne tudd meg, hogy Jómagam is hányszor játszottam el a halál könnyű, édes gondolatával.

Nézegesd csak az állás hirdetéseket.

Barátok? Az emberek jönnek-mennek.

Nekem sincs jóformán barátom. Se Szerelmem.

Híztál? Kit érdekel, edzeni bármikor elkezdhetsz.

Dohányzol? Nem nagy ügy. Biztos hogy káros de nem kell túlgondolni. Néha jó az. De jó ha ebben is megtalálod mértéket. Túl sokat nem kell szívni.

Többet nem tudok mondani. Egyszerűen bízz, és tégyel mindeneddel azért, hogy jobb legyen. Én Veled vagyok, szorítok.

Esetleg ha valaki szerint hülyeséget íratam és ki tud javítani, azt megköszönném.


Szép Napot mindenkinek!

2021. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem ment a suli, nem tudtad teljesíteni a magaddal szemben támasztott elvárásokat, csalódást okoztál magadnak, a szüleidnek. Ez lehet az eredője a jelenlegi állapotodnak. Teljesen ki kellene most lépned a jelenlegi mindennapokból. Halasztani egy évet, élményeket gyűjteni, felfrissülni kicsit, de nem szem elől tévesztve a céljaidat. A jelenlegi helyzeted egy kudarchelyzet ami az állandó negatív érzések miatt további kudarcokat fog szülni. De a sulit mindenképpen be kellene fejezned a későbbiekben, diploma nélkül sokkal rosszabbak az esélyeid a munkaerőpiacon. Holnaptól kezdj el sportolni.Ha harminc kiló plusz súlyt látsz magadon a tükörben az biztos hogy nem tesz jót az önbizalmadnak. Fogyj le, ha leadtad a fölösleget magadról akkor máris lesz egy sikerélményed ami talán átbillenti benned ezt a negatív gondolkodást egy reménytelibb irányba. Mindenkinek vannak $zar időszakai az életben.Én is tudnék mesélni hidd el. Az élet egy akadályversenynek tűnik néha, biztosan van és lesz olyan hogy nem tudod megugrani a lécet. Fel kell kelni, tovább kell menni, ez van. Nem én vagyok a pozitív gondolkodás prófétája, de az biztos, hogy sokkal több minden várhat rád az életben annál amit most jelen helyzetedben el tudsz képzelni.
2021. ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1


Jártam egy évig pszichológushoz de azt mondta h nehéz velem és mindenképp ajánlja hogy gyógyszert szedjek. El is mentem dokihoz, ő felírt valami kedélyjavítót de nem sok haszna volt, illetve az orvos azt mondta h szerinte nincs nagy gond velem, a pszichológus az ellenkezőjét mondta. Aztán mivel a doki azt mondta h nem szükséges a gyógyszer így abbahagytam. A pszichológus meg emiatt nem akart elvállalni többet mert mondtam neki h nem szeretném szedni és az orvos sem javasolja. Így konkrétan “kirúgott”. Úgy h már nem is szeretnék szakemberhez menni. Elég sok pénzem benne van.


#2 köszönöm szépen a biztatást! A sulit elengedtem. Lehet gyenge vagyok de hónapok óta tanulok és nem tudok már oda koncentrálni. Nehezen élem meg a helyzetet. Utálom hogy ilyen vagyok. Az a baj h fogalmam sincs mi érdekel. Bármire gondolok rosszul vagyok tőle. Fogalmam sincs hova mehetnék el dolgozni vagy mit csináljak. A szüleim is eléggé kivannak. Apu nem beszél velem napok óta és anyuval is vitatkozunk néha. Egyszerűen kivagyok idegileg már. Nem tudom mit csináljak. Szeretném ha lenne egy férfi az életemben aki szeret és megbecsul de tudom h nehéz ilyet találni manapság és jó tapasztalataim sincsenek. Nem tudom mi legyen :(

2021. ápr. 29. 17:19
 6/19 A kérdező kommentje:

#4


Igazából azt hittem h tudok tanulni és jól is megy, de nagyon sok a hiányosság és nem érzem azt hogy menni fog. Nos ez egy olyan szak amivel akárhol nem tudok elhelyezkedni. Viszont ahol el tudnék oda nem akarok menni. Sajnos ez van. Régebben biztos meg tudtam volna csinálni de most valami nem jó már.

2021. ápr. 29. 17:25
 7/19 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Ne utáld Magad. Ez a legrosszabb amit tehetsz.

Szüleidet valahol megértem meg nem is. Jólvan sulinak annyi. Valahol el kell(fhúj de utálom ezt a szót) kezdeni dolgozni, és amelett a munkahely mellett kitartani.

Próbálj ki minél több mindent amit csak lehet. Egy férfi, mi...

Néha Én is összetenném már a két kezem a Nagy Ő-ért.

Hidd el Nekem, egyszer minden jobb lesz. Nem más, megyünk csövezni együtt.😁

De mindenféleképp, Bízz!

2021. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. A kiégés tüneteit látom rajtad. Itt az idő megnyomni a pause gombot mert rá fog menni a testi egészséged is a jelenlegi helyzetre. Elhiszem hogy szeretnél egy társat akivel megoszthatnád az életed, de a jelen helyzet nem biztos hogy a legjobb pillanat a társkeresésre. Se lelkileg, se testileg nem vagy a topon,sanszos hogy olyan embereket vonzanál be akik csak még mélyebb gödörbe löknének téged. Szar dolog a magány, rám is rámtör néha a hiányérzet, de muszáj megbirkózni ezzel az érzéssel. És a legkevésbé sem egy másik embertől kell várni hogy elhozza a megváltást az életedbe, ezt magadnak kell megtenned.
2021. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hogyan bízzak? Hogyan bízzak ha az álmom most megy ki a kukába ? Hogyan bízzak ha nem bízom az emberekben és nem érdekel semmi és senki? Mikor lesz jobb? Mindig azt hittem h na most jó lesz és megtaláltam a helyem de bebizonyosodott h ez nem így van. :(
2021. ápr. 29. 17:34
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

2-es.

Hogyan bízzak, mi...

Sehogy. Nem kötelező bíznod és hinned. Senkiben és semmiben.

Élj a saját meglátásod szerint. De soha ne áruld el Önmagad. Vagy már megtetted? Nem tudom. Bízom hogy nem.

Konkrét megoldással nem tudok szolgálni. Próbálkozz de közben pihenj egyet. Én igen is Bízom Benned. Lehet azt sem tudom ki vagy, és lehet soha nem is fogom. De tudom, hogy leszel Te még ennél sokkal boldogabb.

2021. ápr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!