Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrén ember az igazságba...

A skizofrén ember az igazságban él és nem a valóságban. Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Én igen.

2021. ápr. 30. 12:03
A kérdező szavazást indított:
Igen szerintem is
Ez hülyeség
Materializmus az egyetlen járható út
Rendellenes idegrendszeri állapot
Elsősorban gnetikai háttere van
Elsősorban egzisztenciális okai vannak
A kapitalizmus betegsége
A beteg társadalmunk elszenvedői a skizoférnek
Kennelben kéne tartanunk őket, mint a kutyákat
Hülye vagyok ahhoz, hogy állást foglaljak
19 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
69%
Az igaz meg a valós az ugyanazt jelenti.
2021. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
91%

A skizofrénia igen nagy sprektrumon mozog, a durva téveszmék és közfeszélyesség az nagyon ritka, a téveszmék gyakoriak, de rengeteg az enyhe skizofrén, gyengébb hallucinációkkal. Az sem mindegy, hogy a beteg fel tudja-e fogni, hogy a valóságot látja-e vagy sem. Amennyiben képes megkülönböztetni a hallucinációkat a valóságtól, és megtanulja helyesen kezelni, ugyanolyan emberré válik, mint bárki más, együtt lehet élni vele. Durvább fokozatoknál nagyon megnehezíti a mindennapokat, a skizofrénia legnehezebb pontja, hogy a beteg téveszmékben hisz és nem képes különválasztani a halucinációt a valóságtól.

Az igazság fogalma elég szubjektív, a skizofréniával nincs összefüggésben.

2021. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
Nem akarok úgy ítélkezni erről, mint egy pozotivista. Induktív elméleteket keresgélni e téren lehetetlen. Amúgy az orvostudomány nem sok konkrétumot tudott felhozni. Az egzisztenciális tényezők pedi bővelkednek. A társadalomtól az egyénig és ez visszafele is működik.
2021. ápr. 30. 12:21
 4/77 anonim ***** válasza:
91%
Ezt lefordítanád? A pozotivista gondolom pozitivista. Az indukció a következtetés tudománya, az orvos tudományban pedig vannak konkrétumok, ha jó helyen keresel. Egzisztenciális tényezők? Mármint életkörülményei a skizofréneknek? Igen, bővelkednek ,ahogyan leírtam. A társadalomtól az egyénig... Fiam, össze vissza fogalmazol, mi votl a célod ezzel a szöveggel, mondd már el értelmesen kérlek
2021. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 A kérdező kommentje:
A pozitivizmus esetében nem a pozitív vagyis a negatív ellentétjét kell érteni. Ha nem asszem a francia positif szóból kell kiindulni, ami az jelenti, hogy konkrét. Létetik ilyen szó, hogy pozitivizmus. Sőt ez a 19 század egyik legmeghatározóbb filozófiairányzata volt. 😉
2021. ápr. 30. 12:33
 6/77 anonim ***** válasza:
84%
Igen, tudom, az nem volt kérdés ;)
2021. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
Amúgy pontosan ezért, mondtam, hogy nem hajlanék ilyenekre, hogy megállapítom milyen fokozatai vannak. Mert egszerűen nem lehet. Hiába mondják, hogy paranoid skizofrén, és írnak le különböző típúsokat, ez olyan mint az autizmusnál, ahány ember, annyi féle. Nincsen konrkét, így törvényszerűségek sincsenek. Csak általános jellemzőkből indulhatunk ki.
2021. ápr. 30. 12:38
 8/77 A kérdező kommentje:

"Igen, tudom, az nem volt kérdés ;)"

Nem ciki bevallani, ha valamit nem tudsz, viszont előítéletesnek lenni és okoskodni az gáz.

2021. ápr. 30. 12:39
 9/77 anonim ***** válasza:
87%

Ezért írtam, hogy széles sprektrumon mozog: azaz nem lehet behatárolni, csak példákat mondtam azoknak, akik nincsenek úgy benne.

Nem tudom miből gondolod, hogy nem tudtam. Akkor nyilván leokéztam volna, nem szoktam hazudozni, de ugye nem ismersz. Ahogy mondták, magából indul ki az ember. Az okoskodást pedig de kezdted azzal, hogy hülyének néztél. Azzal , hogy speciális szavakkal kezdtél el dobálózni, úgy hogy sok köze nem volt a témához, nem tisztáztad le pontosan a szándékod, ezért kérdeztem rá mit szeretnél ezekkel üzenni, ugyanis nem konkretizáltad mire mondod ezeket a fogalmakat.

Azzal, hogy a kérdést feltetted így, hogy "A skizofrén ember az igazságban él és nem a valóságban. " , általánosítottad, egy kalap aláhúztad a súlyos állapotban lévő skizofréneket, és a sprektrum enyhébb szakaszain lévő skizofréneket

2021. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 A kérdező kommentje:
Nem kell itt hepciáskodni, te kezdtél el kötekedni.
2021. ápr. 30. 12:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!