Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira durva szorongásom...

Annyira durva szorongásom van, hogy inkább véget vetnék az életemnek, minthogy maszk nélkül kelljen megint az utcára mennem. Ezt már sosem tudom kezeltetni?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, és ez az egész dolog 14 éves koromban kezdődött el, mikor középiskolába kerültem. Ott napi szintűvé vált az, hogy (leginkább) a fiúk kiröhögtek, csúnyának hívtak, vagy a vékonyságomon viccelődtek. Ez az utcán sem maradt abba, nagyon sokszor mikor mentem a buszomhoz, a fiúk odajöttek hozzám, nevettek rajtam, viccből megkérdezték, hogy leszek-e a barátnőjük, vagy szimplán mikor szembejöttek velem az utcán, utána hallottam, hogy röhögnek mögöttem (,,Úristen, láttad azt a csajt?" Például...). Ez az egész akkor maradt abba, mikor olyan mély depresszióba estem, hogy végül az iskola javasolta a magántanulóságom, és én éltem vele. Itt elteltek az évek, rengeteget voltam otthon, csak akkor mozdultam ki, ha a szüleimmel mentem valahova, és viszonylag ki is gyógyultam a depresszióból. Viszont az iskola véget ért, nekem meg elkellett kezdenem boldogulni az életben, ami nagyon nehezen ment. Rájöttem, hogy már jó 6-7 éve, nem merek utcára lépni, illetve ha megteszem, mélyen lehajtott fejjel járkálok. A koronavírus számomra egy igazi áldás volt, amint rám került a maszk, azonnal bemertem vállalni, hogy eljárjak egyedül a boltba, elugorjak kutyátsétáltatni, és hasonló hétköznapi dolgokat, amiket a normális emberek csinálnak. Viszont, akár rajtam volt a maszk, akár nem, és meghallottam, hogy pár tini elkezd nevetgélni vagy sugdolózni ahogy elhaladok mellettük, vagy szimplán eggyel csak találkozott a tekintetem (úgy, hogy nem volt rajtam maszk), az öngyilkosságomat tervezgettem mindig az egész hazafelé vezető úton. Amint hazaértem, mindig rá is készültem, hogy megteszem, de végül minden alkalommal túl gyáva voltam hozzá. Tudom, hogy ez az egész élet nem nekem való, és sosem leszek képes megszeretni az embereket, ki nem állhatom őket, minden emberről az jut eszembe, hogy vagy bántani fog, vagy ha fiatalabb lenne, akkor a múltban biztos bántott volna. Mindig mikor utcára kell lépnem, az nekem felér egy háborúval, még így maszkban is, és attól félek, hogyha elmúlik a koronavírus, és nem kell többé maszkot hordani, megint rendszeres lesz a ledegradálásom. Amit már tényleg nem fogok tudni elviselni.

Jártam pszichiáterhez, pszichológushoz, évekig. Szedtem gyógyszereket. Sosem segített rajtam semmi, mintha az agyam teljesen máshogy funkcionálna, mint egy normális emberé, és ezen szerintem nem lehet segíteni. Utolsó reményeim között van, hogy hátha találok valakit, aki hasonló gondokkal küzd/küzdött, vagy tud tanácsot adni, hogy hogyan lehetne ezt a betegséget legyőzni, mert egyre inkább elvesztem a reményt, hogy valaha is megszabadulok a szociális fóbiámtól.



2021. ápr. 30. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nezd meg a Titok című filmet. Pontosan neked való. Fent van a neten.
2021. ápr. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Szia szocfob panik szorongas depresszio en se merek kimenni az utcsra boltba hadonlo en nem a kulsom miatt bar nem vwgyok chuck norris en rosszul vagyok a tomegtol az emberektol
2021. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Írok privátot:).
2021. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
JÓ terapeutához kell járni, nem olyanhoz, akivel nem működik az önismereti munka. Ki lehet próbálni kineziológust is, lehet hogy az a módszer neked jobban bejön, mert biztos hogy az érzéseidnek van konkrét gyökerük és az át tud lendíteni erős blokkokon. Nekem is volt hasonló, rengetegszer szóltak be idegenek az utcán, volt hogy lökdöstek azért, mert nem tetszett nekik az arcom, az alakom (sovány), kiabáltak utánam hogy milyen ronda vagyok, még 30 éves koromban is volt, hogy korombeli felnőtt emberek hangosan fikáztak a buszon. Közben az a vicc, hogy én viszont veled ellentétben találtam jó pszichoterapeutát és egy másik jó önismereti módszert is (családállítás), és amikor már kezdett helyrebillenni az önértékelésem, rájöttem hogy egyáltalán nem is vagyok ronda, sőt! Valószínűleg az váltotta ki az emberekből, hogy bántsanak az utcán, hogy mindig úgy mászkáltam, mint aki el akar tűnni a föld színéről.
2021. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő és egy jó pszichoterapeuta kell hozzá. Akár tetszik, akár nem, a szociális szorongás leküzdéséhez ki kell lépned a komfortzónádból. A terapeuta pedig azért van, hogy támogasson téged ezen az úton. Leás a negatív gondolkodásod gyökeréig, rávilágítson a hibás gondolkodásmódodra és együtt átformáljátok. A leghatékonyabb a kognitív viselkedésterápia, amit kiegészítenek relaxációval és az önértékelés javításával. Ez viszont csak akkor működik, ha te is beleadsz mindent.

A terapeuta rámutat arra, hogy ez az irreális mértékű félelem rengeteg negatív hiedelemre épül, amit le lehet rombolni.

Pl. Azt írod, hogy pár tini elkezd súgdolózni és találkozik a tekintetetek, te pedig az öngyilkosságot fontolgatod. Ez a reackió erős túlzás... Az emberek meglepődnének, ha tudnák, hogy a viselkedésük mennyire nem érdekli a többi embert.

2021. ápr. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Milyen gyógyszereket szedtél? Nekem Citalopram segít az utcán közlekedni, tömegben, teljesen ok gyógyszerrel.
2021. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Miért ne hordhatnád utána is a maszkot?
2021. ápr. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!