Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok és tevékeny...

Kényszergondolatok és tevékenységek leküzdésére kit ajánlotok aki igazán ért ezekhez a dolgokhoz?

Figyelt kérdés
Évek óta tart valószínűleg nálam ez a kényszergondolat és tevékenység ördögi kör, mert sokáig észre se vettem, hogy csinálom és gond lenne a gondolkodásommal. De mióta huzamosabb ideje itthon vagyok, azóta tűnt fel, hogy valami nem okés és mostanra egyre több bizarr dolgot fedeztem fel magamon, amin nem tudok uralkodni és régebben nem volt ilyenem. Piszkáltak suliban sokat (nem verekedés vagy ilyenek csak szemetek voltak velem, meg gúnyoltak sokat) talán ez válthatta ki, de fura, hogy ebben a formában. Kényszeresen ellenőrzöm, hogy nehogy pókot lássak valahol (mert fóbiám van tőle ahogy láttam párat a szobámban, és időnként jobbra meg balra tekintek), többször kezet mosok, mert utálom ha bármi krém vagy büdös szag befogja az ujjaimat, falakat tapogatok, negatív gondolatok sodornak el mint ha nem teszem meg megfog halni xy...mindenhol lenézem magam mint úgyse fog menni az új munka, ott is kigúnyolnak, öltözködésben is zavar ha nem passzolnak a dolgok, legtöbb dolognak mint telefon, táska, szobám fala passzolni kell az adott stílusommal különben zavar..szóval egy csomó ilyesmit tapasztaltam magamon de ezek csak egy töredéke és olyan sok van, hogy mióta itthon vagyok jobban megfigyelem ezeket és régen fele ennyi volt. Néha jelentéktelen dolgokat is teszek mint padlón zavar ha előttem van épp egy porszem azt arrébb söpröm hogy ne lássam, néha ágyból is többször kikelek csak hogy ne zavarjon de korábban nem volt ez gond. Kezdek azt hiszem megzavarodni, mert túl sok dologra érzek kényszert és nem tudom ezeket kontrollálni mint mindent két kézzel fogok meg, igazítok magamon stb és csoda,hogy még nem néztek hülyének. Kit ajánlotok ilyen problémára? Ez amúgy mentális betegségekhez tartozik? Félek, hogy kínos lesz mind ezt elmondani az orvosnak mivel magamnak is fura, érdekes jelenség. Nem szeretnék gyógyszereket szedni, nélküle is ki lehet ebből jönni?

2021. máj. 1. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus vagy klinikai szakpszichológus. Ők vagy egyáltalán nem orvosok, vagy nem olyan orvosok, mint akik a neurológiai, pszichiátriai osztályokon dolgoznak.


Elhiszem, hogy most meg vagy ijedve, de egy normális szakemberrel mindent meg lehet beszélni. Nekem pl. voltak / vannak öngyilkos gondolataim, és vagdostam is magam, mégsem szedek gyógyszert, mert leszögeztem, hogy anélkül akarom megoldani. Egy pszichológus a megoldások felé terelget, javaslatokat tesz, de nem kötelez semmire, és nem támaszt feléd elvárásokat, amiknek meg kell felelned, "különben ciki leszel vagy zavarodott". Hogyha nem szervi elváltozás okozza a problémát, hanem tisztán lelki eredetű - a leírásod alapján így néz ki - , akkor meg lehet oldani gyógyszer nélkül is, viszont hosszabb időt vesz igénybe és nehezebb is. Egy normális szakember pedig nem fogja nevetségesnek találni a problémáidat, és nem is fogod nála kínosan érezni magad, nem azért van, hogy ítélkezzen, hanem, hogy segítsen. Átlagban egy-két alkalom után ki lehet szűrni, hogy az adott ember tud-e neked segíteni, vagy nem. Utóbbi esetben se dől össze a világ, ilyenkor tovább kell keresni.

2021. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszii.:)

amúgy van ennek a jelenségnek, betegségnek valami neve?

Már ha köztudatban is ismert?

Kényszer valami gondolom de szakszerűbb van neki?

2021. máj. 1. 01:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak sajnos most valamiért az sztkba nem tudok eljutni sehogy sem mivel elérhetetlen pár hete, gondolom az oltások miatt, de ott van talán valami pszichiátriai gondozó az talán megfelelő lenne e célra? más egyéb pszicho szakterületet nem láttam csak ezt. pénzem meg nincs jelenleg magánra, így lehet ez vár még kicsit.:/
2021. máj. 1. 01:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok a vakvilágba laikus diagnosztizálást végezni. A különféle kényszeres cselekedetek általában csak a tünetei valamilyen elfojtott érzelmi dolognak, nem pedig a fő problémát adják. Rengeteg oka lehet annak, hogy miért csinálod ezeket vagy érzed úgy, hogy szükséged van ezekre, ha most előfeltételezéseket állítanék fel a leírtak alapján, azzal csak rontanék. A pszichológusnál is eltarthat egy-két hétig, mire diagnózishoz értek.


A mentális betegségek jóval összetettebbek annál, mint ahogy a neten / popkultúrában bemutatják őket. A többszörös személyiséget és a skizofréniát például előszeretettel mossák össze úgy, hogy semmi közük sincs egymáshoz, a depressziót meg túlérzékenységnek és nyavalygásnak tartják, a nárcisztikus személyiségzavart meg beteges önimádatnak. Ezek miatt a köztudatra nem kellene adnod. Egyelőre csak feleslegesen megijednél. A társadalom a pszichológiai, neurológiai és pszichiátriai betegségeket sokáig démonizálta, mert nem értette őket, és ez még most se kopott ki teljesen, így rengeteg eltúlzott, a valóságnál veszélyesebbnek bemutatott vagy egyenesen téves információ épült bele a köztudatba. A köztudatot ráadásul jórészt a filmek építik emellett, és azokban végképp gyakran mutatják be ezeket a dolgokat drámaibban, látványosabban, mert az a képernyőn jobban működik. Visszatérve a többszörös személyiséghez; az se olyan a valóságban, mint mondjuk a Harcosok klubjában vagy a Széttörvében.

2021. máj. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rendelőintézetbe vagy kórházba mész szakrendelésre, akkor arra mindenképp figyelj, hogy pszichológushoz kérj időpontot. A pszichiáter orvos, az orvos gyógyszerpárti és másabb megközelítést alkalmaz, mint a pszichológus, - ha jól rémlik, hozzá csak orvosi beutalással lehet bejutni is - egy magasabb fokozat idézőjelesen. A leírtak alapján elég a pszichológus.

A magánrendelések se mind vészesek amúgy. Én heti 7000-ért indultam, de amikor anyagilag megnyekkentem, akkor lecsökkentettük 6000-re, és volt olyan hét, amikor nem is fogadta el.

2021. máj. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszii.

Néha tényleg nagyon sok ilyen gondolatom van, tevékenységekkel társulva amiket már megszámolni se tudok olyan sok van, ha listát írnék is talán könnyebb lenne beadagolni egy orvosnak mert elmondani egyszerre tényleg hosszú lenne, lehet sok eszembe se jutna hirtelen mert amikor csinálom ugye akkor nem tudatosul bennem, később meg beugrik hogy nem okés de el is felejtem. A paszolós dolog is eléggé zavar, hogy mentálisan fejben zavar, ha fektetét feketével párosítok csak, most nekem van olyan stílusom hogy imádom a koponyákat, fekete cuccokat, horgonyokat, emós dolgokat ami régóta van de közben meg szeretem a ligtosabb csajos, macaron, pink

szín, esztétika, dolgokat és fejben zavar most hogy nem lehet 2 dolgot keverni hanem egy adott stílusnak kell lennie de régen nem zavart. most baromira és nem tudok sokszor dönteni.

2021. máj. 1. 01:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Általában két ülés között lehet küldeni e-mailt, ha eszedbe jut valami,

ami akkor nem volt a fejedben, vagy ha történik valami olyan, amiről úgy érzed, hogy nem várhat. Csak ismétlem magam, de ha normális embernél vagy, akkor ez egy abszolút nem vaskalapos rendszer.

Biztos, sikerül majd kibogozni, miért van ez.

2021. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!