Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tanácsolhatta ezt?

Miért tanácsolhatta ezt?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,és már lassan öt hónapja járok pszichológushoz.Depressziós, szorongó alkat vagyok, kissé szuicid hajlamú. A legutóbbi 3 terápiát online formában tudtuk megoldani, és mivel nagyon nehezen nyílok meg így, azt javasolta a doktornő, hogy rajz által próbáljam magam kifejezni és azt küldjem el neki. Ezt egyébként hatásosnak tartom, vannak direkt művészetterápiák is. Viszont a szomorkás rajzomra, amit elküldtem, csak annyit írt a pszichológus, hogy rajzoljal meg ugyanazt a képet úgy, hogy vidámságot tükröz. Van ennek valami értelme? Nem a saját érzéseim kellene kifejeznem?

2021. máj. 2. 17:21
 1/5 alletta ***** válasza:
84%
igen, a saját érzéseid kell kifejezni, de szeretné látni, hogy ki tudsz-e lépni a depressziós, szorongós állapotodból - szerintem.
2021. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne próbáld mindig kideríteni, mi lehet az oka, ha valamit kér töled, ez az ö szakmája, tudja, mit kell csinálnia. Ha bizalmatlan vagy vele szemben, ezzel csak magadnak ártasz, akadályozod a terápia eredményességét.
2021. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem szükséges volt egy összehasonlitási alap, amihez a szomorkás rajzot hasonlithassa. És ha már elküldted, a két rajzot, akkor pontosan tudni fogja, mennyire befolyásol a depresszió.
2021. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 2. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Leginkább az elsővel tudok egyetérteni, de azt se tartom kizártnak, hogy olyasmit akart ezzel előhozni, mint a coachingban a csodakérdés. "Hogyan alakulna ez a mostani esemény, ha csoda történne és hirtelen minden rendbe jönne?"

Az én pszichológusom is kérdezte már, hogy ha nem lenne covid meg nem lennék ilyen rosszul, akkor hogy telne az a napom, amit elmeséltem neki minden szörnyűségével együtt, szerintem ő is hasonlóra gondolhatott.

2021. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!