Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 8 hónapja szedek Brintellixet...

8 hónapja szedek Brintellixet és Frontint. Létezik az,hogy a Brintellixtől agresszív ,/nem gyilkolok,csak összeveszek mindenkivel,eddig békeszerető ember voltam ,szétszórt, feledékeny lettem??

Figyelt kérdés

A Frontin nem gondolom,hogy ezt teszi mivel csak napi fél szemet szedek a 0,5-ből.

Mit tegyek? Amúgy nagyon bevált ez a gyógyszer,de ezek a.dühkitöresek utálok mindenkit,ez nem Én vagyok. Megváltozott a személyisegem!



#harag #düh #Brintellix #Személyisegváltozás
2021. máj. 2. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Valószínűleg tolerancia elvonásba kerültél. Ez azt jelenti, h hozzászoktál a gyógyszerhez, többet követel a szervezet, és mivel fix az adag, olyan, mintha folyamatosan csökkentenéd, azaz elvonási tüneteid lennének. Márpedig az agresszív viselkedés, ingerlékenység, robbanékonyság, belső feszültség alap elvonási tünet. Amúgy mindkét gyógyszer csinál ilyet, nekem frontintól volt.

Két megoldás van: emelni a dózist, vagy csökkentve elhagyni a gyógyszereket. Utóbbi esetben fel fognak erősödni a megvonási tünetek egy pár hónapig, de aztán elmúlnak. A dózis emelése csak átmeneti könnyebbséget hoz, mert ahhoz is hozzá fogsz szokni, és nincs felső határ. Ismertem egy srácot, aki napi 20 mg nyugtató mellett is feszült és ingerlékeny volt.

2021. máj. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan csak a Brintellix szedése mellett jelentkezett. Volt,hogy abba hagytam a Brintellixet,ezt bármikor abba lehet hagyni,nincs elvonási tünet..Olyankor teljesen normális voltam. Viszont a depresszióra elég jó.Sajnos a vérnyomasomat jelentősen megemeli. Nem tudom mit tegyek!
2021. máj. 3. 06:35
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Rám is így hatott a Brintellix.Robbanèkony,ideges voltam tőle.
2021. jún. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!