Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa nevű gyógyszernek...

Scippa nevű gyógyszernek milyen mellékhatásai voltak nálad az első hetekben?

Figyelt kérdés
Félek elkezdeni, de egy napot sem tudok így folytatni. Vizsgáim lesznek a héten, de muszáj lesz jobban lennem, még ha mellékhatásai is lesznek a gyógyszernek. Nagyon durva az első hét/napok?? Lehet mellette tanulni/dolgozni?

2021. máj. 3. 14:52
1 2 3 4
 1/35 Kecskeember ***** válasza:
13%
Mentális zavarok
2021. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Tudnál pontosítani? Szorongás által okozott fizikai tünetek miatt kezdem el, és félek hogy felerősíti ezeket eleinte, és magát a szorongást. A dokim azt mondta hogy egyáltalán nem fogja, de néhány online vélemény után elbizonytalanodtam.
2021. máj. 3. 15:10
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Nálam nem erősített fel semmit. Teljesen feldobott voltam és végre rendesen aludtam.

Nem lehet megmondani, hogyan hat rád, ez teljesen személyfüggő, ezért felesleges neten véleményeket olvasni róla.

2021. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Nem volt semmi negatívum. Az, aki szedte, élénkebb lett, nagyobb kedvvel tette a tennivalókat, és jól tudott aludni végre.
2021. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
74%

Szia!

Én már tapasztalt vagyok a témában. Jelenleg második alkalommal kezdtem el szedni a Scippat. (kb. 2019 novemberében kezdtem el először, aztán 2020 nyarán leépítettem mivel már nem éreztem szükségesnek, azonban 2020 szeptemberében újra előjött a generalizált szorongásom meg a depresszióm, szóval azóta újra szedem) először is fontos hogy mindenkinél kicsit eltérően hat az elején, valaki nem érez semmi valtozast hetekig, valaki egyből megszabadul a félelmeitől és a depitől, de sok esetben sajnos felerősíti a rosszullétet. Nekem például legelső alkalommal szörnyű volt 3 napig. Amikor bevettem olyan érzés volt mintha totál nem én irányítanám a gondolataimat és nagyon felerősítette az öngyilkossággal kapcsolatos gondolataimat. Konkrétan attól féltem hogy valami hülyeséget csinálok és kárt teszek magamban. De szerencsére nem egész nap éreztem ezt. Este vettem be és másnapra azért jobb volt de pozitív hatást csak sokkal később éreztem. Kb. 1-2 hét szedés után már jobb, például megszűnnek a testi tünetek, a szorítás a mellkason, a légszomj, meg a folyamatos sírás is. De a teljes hatás kb 1 hónap de inkább 2. Azt ajánlanám hogy ne izgulj mert tényleg hatásos gyógyszer és tényleg sokkal stabilabb és kiegyensúlyozottabb lesz tőle az ember. Nyilván sokan ellenzik, de a szorongás és a depresszió legrosszabb dolgok a világon. Szóval ez valóban képes kihúzni a gödörből. Viszont ami fontos még hogy csak széplassan szabad felépíteni 10 vagy 20 mg-re. De gondolom ezt a doki elmondta. A másik ami még fontos lehet hogy jo ha az első 1 hónapban nagyon kevés frontint is beveszel néha ha nagyon rosszul vagy és felerősíti a pánikrohamokat vagy a szorongást. De aztán a frontint érdemes teljesen elhagyni mert az csak felületi kezelés és hosszú távon függőséget okozhat. Ezenkívül még annyi hogy én már 2020 szeptembere óta szedem újra, sajnos voltak kisebb visszaesesek még december környékén mert kevésnek bizonyult a 10mg de most 20mg-t szedek és azóta minden teljesen rendben van. Nincs semmi mellékhatás, max annyi ha elfelejtem bevenni 3 napig akkor fáj a fejem kissé, inkább zsibadásnak mondanám, de csak ennyi. Szóval összegezve az első pár nap lehet hogy rossz lesz és még utána is lehet visszaesés, de összességében teljesen megéri szedni ha tényleg nagyon rosszul van már az ember idegileg/lelkileg/mentálisan.

2021. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
38%

Kétszer szedtem, 2014-ben és 2021-ben. Egyik alkalommal sem volt semmi bajom tőle. Mindkétszer csak 3-4 hónapig szedtem. Nekem nem használt.


5

Kb. hány hét/hónap telt el aközött, hogy abbahagytad 2020 nyarán és újra kezdted szedni 2020 őszén?

2021. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
50%

5.

Kb 4 hónap telt el a kettő között. De pont nyár volt meg nem ért semmi stressz szóval eléggé stabilnak éreztem magam akkor is.

2021. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
0%
Önkívületi állapotban üvöltöttem hogy öngyilkos akarok lenni haza fele jövet a sürgösségiröl. Mert elegem volt hogy azt mondták nem tudnak velem mit kezdeni
2021. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Update: Akármennyire is le lett szavazva az utolsó válaszoló, sajnos az ő tapasztalatához tudom a leginkább hasonlítani az enyémet.

3 hete szedem, szörnyű mellékhatásokat tapasztaltam csupán 2.5 mg-tól is. Fizikai és mentális tortúra volt ez az elmúlt néhány hét, és most állok le róla. Próbáltam a lehető legtovább kitartani mellette, de elviselhetetlen, minden téren betegnek érezem magam, és ez egyre romlott. Mindent amire szedtem felerősített, úgy, hogy a 3. hét végén is egész nap rosszul vagyok xanax szedése mellett is. Amúgy is érzékeny vagyok a gyógyszerekre, de le vagyok döbbenve, hogy egy ilyen kevés mennyiség ennyire ledöntött a lábamról. És csak reménykedek, hogy elmúlnak a mellékhatások idővel, mert rengeteg, és elég ijesztőek.

Szóval ha valaki ugyanígy érzi magát tőle: nem vagy egyedül! És ha bárkinek van kérdése a tapasztalataimról, nyugodtan írjon.

2021. máj. 24. 22:19
 10/35 anonim ***** válasza:
69%
8 - as vagyok. Én pánikbetegségre és agora fóbiára, depresszióra kaptam ezt a gyógyszert. Ez előtt már attól rosszúl voltam ha el kelett mennem a sarokig, buszozásra rá sem mertem gondolni. Ma már egyedül utazom akár kilómétereket is busszal. Vissza kaptam az életem. Sikerülni fog ne add fel! 😊
2021. máj. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!