Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a problémám?

Mi lehet a problémám?

Figyelt kérdés
Sziasztok... Azzal a problémával küzdök 1 éve, hogy folyamatosan rosszul vagyok és van alapbetegségeim: Szorongásos depresszió, pánikbetegség - Sajnos ezzel a 2 betegséggel nemtudok normális életmódot folytatni: Iskolába nem járok 2019 novembere óta és nem is dolgozok szintúgy 2019 szeptembere óta viszont akkor még aktívan éltem úgy ahogy. Sajnos utoljára kint a városban és bárhol augusztusban voltam azóta nemtudok sehova menni mert rosszul leszek és pánikolok és egyből elkap a szorongás ahogy attól is, hogyha beszélek bárkivel személyesen vagy a problémáimról... Sajnos barátnőm is ezért hagyott el mert nem találkoztunk mert mindig csak hazudtam és a kifogásokat kerestem azzal szemben, hogy nem tudunk most találkozni... Antidepresszánsok nem segítettek és pszichiátrián is voltam és kipróbáltam azt a B12-es orrsprayt vagy micsodát ami szintúgy nem segített... Sokszor hányingeres szorongásaim vannak és emberekkel nem tudok beszélni mert felpörög a szivem, ráz a hideg és ehhez hasonlók pont ahogyan ha kiszeretnék menni. Valami tipp esetleg? Egyetlen dolog köt le az meg a számítógép és a barátokkal való beszélgetés 0-24... :( Fog esetleg bárhogy is változni a problémám önmagamtól? Nem tudom rávenni magam semmire és szeretnék nagyon változtatni rajta de félek, hogy a rosszullét mindig visszajön.

2021. máj. 4. 03:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Leírtad a problémádat: szorongásos depresszió, pánikbetegség. Ha soha nem mozdulsz ki a szobából, akkor ugyan mitől változna?! Pont te erősíted meg ezeket. Kőkeményen oda kell tenni magadat a gyógyuláshoz, kimozdulni, menni emberek közé, edződni, szokni a stresszt, szocializálódni. Félsz? Na, akkor meg pláne! Menni kell szembe a félelemmel, bele a helyzetekbe, és akkor egy idő után hozzászoksz, és majd akkor fog csökkenni a szorongás. Otthon ülve minden nappal csak erősödik.
2021. máj. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem... Köszönöm, de ezzel csak az a probléma, hogy a folyamatos rosszullét és az ha kimegyek már rosszul vagyok ahogyan emberek közt is az már számomra vicc...
2021. máj. 4. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Időnként menj ki friss levegőre, parkba. Valami nyugtató növény biztos jót tenne. Talán tuďnál egy kis munkaközösségben dolgozni. Mit utálsz az emberekben?
2021. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ezzel van a probléma... :/ A rossz közérzet és a nem teljes életmód folyamatos és mindennapos, mindennap csak ülök és gépezek mert semmihez nincs kedvem és nem is tudok semmit csinálni. Ha kimegyek már rosszul leszek, nem tudok emberekkel beszélni mert szintúgy rosszul leszek, nem érzem jól magam. Ki utoljára tavaly augusztusban voltam kint többiekkel és egyedül, azóta semmi. Félek, hogy ha kimegyek rosszul leszek mint ahogyan most is... 18 éves vagyok, dolgoznom kellene de egyszerűen nem tudom rávenni magam arra, hogy kimenjek.
2021. júl. 5. 15:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy inkább mondom azt, hogy így érzem jól magam hogy itthon vagyok de már unom őszintén... Szeretnék dolgozni és kint lenni mint barátokkal, mint más helyeken de nem tudok. Kiszeretnék már nagyon mozdulni és olyan szeretnék lenni mint régen de nem megy egyszerűen.
2021. júl. 5. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a nyugtató nem segít, akkor próbáld meg cicával, piát vagy egyéb. Pontosan mitől szorongsz? Az hogy kilógsz a sorból, negatív megítélés vagy ilyesmi?
2021. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!