Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mentális betegség...

Szerintetek mentális betegség a szerfüggőség (alkoholizmus, gyógyszerfüggőség, drogfüggőség)? Ha igen, miért nem?

Figyelt kérdés

2021. máj. 4. 08:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Az. De mindenkinek a saját hibája, aki éljük a függőségig. Szóval betegség, amit saját magának okoz az ember.
2021. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Igen, mentális.
2021. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De őszintén nem értem az egészet. Mivel nekem van mentális betegségem (nem is egy és nem is enyhe), ezeket nem tartom másnak, mint betegségnek. Nem tehetek róluk, nem én kértem, nem teszek aktívan azért, hogy legyenek, járok terápiára, szedek gyógyszert, olvasok róluk, stb.

DE. Ha az alkoholizmusommal tönkre cseszem a környezetemet, az égvilágon semmit nem teszek, hogy jobb legyen, jobban legyek, nem hagyom abba, nem csinálok semmit, akkor... akkor ez miért betegség? (Sajnos ebben is érintett vagyok, bár két különböző helyről is azt a hivatalos véleményt kaptam, hogy nem igazán ez a fő problémám. Amúgy már nem iszom, mert nem tolerálom az alkoholt. Szerencsére.)

2021. máj. 4. 08:25
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

Te jársz terápiára, szedsz gyógyszert. Na a szerfüggőnek is ezt kell tenni.

Sokan hajlamosak rá, de akiben van egy szikrányi akaraterő, az gyógyszer és orvos nélkül is le tudja tenni pl. a cigit, a piát, vagy a füvet.

A komolyabb drogoknál már nem ilyen egyszerű, ott kell a detox.

2021. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Ahogy a cukorbetegség vagy a vernyomás is kordában tartható eletmóddal és diétával, így ez is.

Nem minden betegség olyan, hogy nem tehetsz ellene, vagy érte.

2021. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%

Mert ha már kialakult a függőség, akkor attól nagyon kemény szabadulni, igazából nem csak akarat kérdése. Az is kell hozzá, de nem elég.


Ha te karácsonykor maszk nélkül körbelátogattad az egész családot, nem mostál kezet, nem volt meg a 1,5 méter, aztán covidos lettél, akkor te vagy a hibás, mégis betegségnek hívjuk a dolgot.

2021. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Aki alkesz, drogos, egyéb függő lesz eleve kezeletlen mentális beteg és ezek ebből következnek. Tehát, ezek egy betegség következményei.
2021. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Azért betegség, mert a betegség (morbus) fogalma a következő: olyan állapot amelyben az életfolyamatok a normálistól jelentősen és tartósan eltérnek, vagy a testi, lelki, szellemi egyensúly felborulása. A fogalom nem foglalkozik azzal, hogy kinek a hibája az állapot.
2021. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
A betegségek egy jelentős része az ember saját életmódjából fakadhat. II-es típusú cukorbetegség, magas vérnyomásbetegség, bizonyos daganatok, érszűkületes kórképek, magas vérzsírok stb.
2021. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Értem, hogy akkor a függők betegek (mentális betegek), de mi van közülük azokkal, akik feldúlják a családjuk életét és nem hajlandóak segítséget kérni? Összecsinálják minden létező módon a lakást, törnek-zúznak, verekednek, nem dolgoznak, anyagi lehetetlenségbe sodorják magukat és a családtagjaikat, stb.

A legtöbb ember erre bizony azt mondaná, hogy "akaratgyenge", "szemét", "rohadék", "dögöljön meg", "tönkreteszi/tette az életem", stb.

Ilyen esetben is a betegség szó dominál? Mert én nehezen venném rá magam, hogy betegként gondoljak egy ilyen kártékony családtagomra.

2021. máj. 4. 13:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!