Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lenne? (Többi lent)

Ez pánikroham lenne? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz!


Kb. 2016 környékén kezdődött ez az egész,órán voltam suliban,egyszer elkezdtem elég erősen elbambulni,aztán arra kaptam fel a fejem,hogy egyszerűen nem érzem úgy,mintha magamnál lennék.Nem tudom megmagyarázni ezt az érzést. Olyan,mintha ájulnék el,mintha megszűnne körülöttem minden,mintha az egész világ megszűnne.Ilyen furcsa szédülés szerű érzés,tényleg nincs ötletem se,hogy ezt mégis,hogy kéne megfogalmaznom,akinek volt hasonló,úgyis megérti milyen érzés ez.Általában ez alig 10-15 másodperces,de ritkábban volt már 1-2 percig tartó is.Általában már egy jó ideig érzem,hogy jönni fog,aztán megtörténik,és 5 éve ez tart engem félelemben.Járok pszichológushoz január óta,viszont eddig nagyon semmi hatása,mivel keveset tudtam menni.(kb 4-5 alkalom)


Ahol,vagy ami eddig kiváltotta ezt belőlem (nem tudom megmagyarázni miért):

-suli épülete

-sötét,vagy olyan helyek,ahol iszonyatosan kevés fény van

-pár családtag háza,ahol volt már rohamom

-hirtelen jött hangok,amik borzasztó hangosak

-akár az is,ha csak egy kis aprósággal megijesztenek

-ha valaki elég pánikkeltően közöl velem egy hírt (akár rossz hír,akár nem,egyszerűen ez az ijedt,pánikkeltő hangnem,ami miatt nagyon megijedek,és előjön)


Ha esetleg szükség lenne háttérinfókra:

Ez 2016 szeptember/október környékén történt.

2016 júliusában volt egy balesetem,amikoris majdnem megfulladtam,ezt nem nagyon sikerült feldolgoznom akkor,és azóta is rosszul érzem magam,ha rágondolok.

Továbbá 2018-ban elvesztettem nagypapámat,és egy közeli ismerősünket,akiknek a halála nagyon megviselt,és mai napig nem sikerült túllépnem papám halálán.

2018-től 2019-ig folyamatosan költöztünk,az szintén megviselt egy kicsit.


Köszönöm ha elolvastad,és örülnék ha valaki tudna mondani ezzel kapcsolatban valamit,vagy akik átéltek hasonlót beszámolhatnak a tapasztalataikkal.


A május 10.-i nyitás miatt stresszes vagyok,mivel suliban 2-3 naponta voltak rohamaim,tehát a digitális oktatás ilyen szempontból nekem hatalmas áldás volt,és most teljesen pánikba vagyok esve,+ a pszichológusommal se tudok az elkövetkezendő pár hétben találkozni.



2021. máj. 4. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez derealizáció, amit átélsz. Olyan, mintha kívülről néznéd, vagy egy TV-n keresztül a világot.
2021. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Derealizáció, nem pánikroham.
2021. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Derealizáció - valaki felvilágosítana, hogy ez mi lehet?


Talán van rá valamilyen terápia, érdeklődj utána. Esetleg a családsegítő szolgálat munkatársai segíthetnek, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat esetében még nincsenek mindenhol nyitva a vírus miatt.

2021. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat :)


13:32-es,neked üzenem:

"A derealizáció a külvilág általunk történő érzékelésének, felfogásának, megtapasztalásának olyan megváltozása, amelynek következményeként a külvilág irreálisnak, álomszerűnek vagy rajtunk kívülállónak tűnik."

2021. máj. 7. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!