Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kemény gyógyszerfüggőséget...

Kemény gyógyszerfüggőséget hogyan kezelik az addiktológián, frontin/xanax?

Figyelt kérdés
Napi 4 mg frontint szedtem, az a baj senki nem írja most már ki, nem tudom mi lesz mert az elvonási tünet is nagyon veszélyes. Volt akinek be kellett feküdni kórházba? Hogyan szednének le ilyen kemény függőségről?

2021. máj. 5. 04:50
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a magyar kórházakban elég barbár módon, hirtelen, vagy nagyon gyorsan vonják el, ez a legdurvább, cold turkey- nem hívják a módszert. A durva megvonási tünetekre antipszichotikumot adnak, sokszor injekció formájaban, ami szintén nem tesz jót az agynak. Egy hónapnál tovább nem etetik a beteget, oldja meg otthon a továbbiakat. Ezzel a remek módszerrel több kárt okoznak, mint hasznot, a legtöbb függő vissza is esik. A benzodiazepin típusú nyugtatókat ( xanax, frontin, rivotril, stb) csak nagyon lassan, hónapok alatt szabad a nullára csökkenteni. És sokszor így sem kellemes.
2021. máj. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

1 vagyok. Jobban jársz, ha naptárba kiírod az ütemtervet, havonta 10%-ot csökkents az adagból, így 10-12 hónap alatt el lehet jutni a nullára. Fontos, h amit már elhagytál azt ne szedd vissza, mert úgy soha nem lesz vége. És persze brutál akaraterő, önfegyelem kell, nincsenek + tabletták, meg mentőadagok, meg halogatás.

Tilos hirtelen elhagyni, veszélyes, halálos állapotot okoz, sokkot kap az agy. Azt érdemes tudni, hogy súlyos függőség esetén a tünetek még a teljes elhagyás UTÁN(!!!)is eltarthatnak 12-24 hónapig. Sok hasznos írás, tájékoztató van a neten, főleg Professzor Heather Ashton írásait ajánlom.

2021. máj. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
* javítás az első üzenetben: cold turkey- nak hívják a módszert.
2021. máj. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!