Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérhetek szünetet, gondolkodás...

Kérhetek szünetet, gondolkodási időt a pszichológusomtól?

Figyelt kérdés
Elkdezdtem egy rövidterápiát online egy pszichológussal, amivel megakadtunk. Nem teljesen szimpatikus számomra, így nem érzem azt, hogy biztosan vele szeretnék hosszú terápiára, analízisre menni, amit múlt héten ajánlott fel nekem. Ma igazából úgy érzem, hogy búcsúzni mennék, de nem vagyok biztos a dolgomban, mert másrészt meg úgy érzem, lehet, hogy mégis tudna segíteni. Mondhatom-e, hogy szeretnék gondolkozni, egy ideig biztos nem mennék, és, ha mégis igen, akkor később jelentkezem?

2021. máj. 5. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatod, de övé a döntés, hogy ezt elfogadja-e, vagy inkább lezárja a terápiát, mert így nem látja értelmét a folytatásnak.

Jobb lenne, ha megemlítenéd neki téged elbizonytalanító tényezőket. A terápiába beletartozik az, hogy ha problémám van a másik féllel, akkor azt elmondom neki, mert így van esély a terápiás kapcsolat helyrehozására. Ha nem közlöd vele, akkor esélye sincs arra, hogy reagáljon valamit.

2021. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ mi a bajod. Ha kibeszélni szeretnéd magadból, jó az analízis, de ha pszichés betegség, sokkal jobb a kognitív, ha súlyos a dolog leginkább a mélylélektani módszereket (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) célszerű választani.

Gondold meg.

2021. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem az analízis is mélylélektani módszernek számít. Vagy az csak kb. a teher lerakásában tudna segíteni, vagy megérteni, hogy mit miért teszek.
2021. máj. 5. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik terápia jó lehet, ez nem a terápiától, hanem főleg Tőled függ, hogy melyik működik jól. Ki kell tapasztalni. Teljesen fölösleges látatlanban válogatni köztük, de az se előremutató, ha határozott elképzeléseid vannak arról, hogy minek kell történnie egy terápián, annak hogyan kell rajtad segítenie. Egy olyan terapeutát kell találni, akivel jól kijössz - ez kiderül 3-4 ülés után - és hagyni, hogy vezessen.
2021. máj. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Talán inkább a külsőleg valami ellenszenves nekem benne, és ettől hiteltelen számomra a szerepében, vagy nem tudom. lehetséges, hogy csak megilyedtem a mélyebb terápiától. Néha azt gondolom, hogy jobb lenne valakivel élőben, viszont az egyik problémám, hogy nehezen bírom a munkahelyemen, és a szakmámmal ben találnék új állást ott, ahol lakom. Tehát, ha itt kezdek el egy terápiát helyben, akkor a megoldási lehetőségeim egy részét addig kidobom. Valahol úgy érzem, hogy hülyeséget csinálok ezzel, hogy abbahagyom vele, másrészt meg jó döntésnek gondolom.
2021. máj. 5. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy az agy mindig fél a tudatalatti tartalmától és megpróbálkozik azzal, hogy távol tartson tőle. Ez a felszínen valóban megjelenhet úgy, hogy elhiteti veled, hogy nem jó a terapeuta, nincs szükséged terápiára stb. Nem árt egy egészséges gyanakvás, hogy nem csak menekülés van-e mögötte.
2021. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik 6-os valasza.

En ket eve kezdten onismeretet. Elotte voltam mar a pszichologusnal nehany alkalmat, tetszett, amit csinalt, es a tanacsara vagtam bele ebbe. Nem tudtam, mi fog velem tortenni, de mindig ugy voltam vele, hogy (1) en dontom el, hogy mirol beszelek, (2) ha nem ugy alakul, ahogy szeretnem, befejezem. Ez volt ket eve. Egyetlen alkalommal, egy borzaszto nehez beszelgetes utan merult fel bennem, hogy nem megyek tobbet. Par nappal kesobb en is rajottem, hogy nem ra haragudtam, hanem sajat magamra, de egyszerubb volt ot hibaztatni. Ezt megbeszeltuk a kovetkezo alkalommal.

Bennem is nagyon megvolt es megvan a felsz, hogy mit tudok meg. Meg az elejen, nehany alkalom utan meg is jegyezte, hogy erzi rajtam, hogy felek. Meg ma sem mult el teljesen, de peldaul neki mondtam el eloszor egy tinedzserkori traumamat - errol soha senkinek nem beszeltem korabban. Neki sikerult elernie egy jol iranyzott kerdessel, hogy elmondjam. Ennyit arrol, hogy en dontom el, mirol beszelek 😀

Tehat amilyen gyanakvon indultam neki, annyira jo dontesnek tartom azota. Orulok, hogy belevagtam es legyoztem a bizonytalansagom.

Amugy pedig: az elmult hetekben olyan temakat erintettunk, amik kezdenek felemeszteni. Bennem emiatt merult fel, hogy kerek egy het szunetet, mert nem tudom feldolgozni, nem tudok lepest tartani az esemenyekkel. Persze most en is azon gondolkozom, hogy ezt mennyire taplalja a felelmem.

2021. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: Arra mindig van esély, hogy feljön valami a múltból, tudattalanból, ami finoman szólva "kellemetlenül érint". Jellemzően ezek nem a legelején jönnek fel, hanem amikor már felkészültebb az ember. De még akkor is érezheti nehéznek, megrázónak. Azt érdemes ilyenkor szem előtt tartani, hogy a terápia lényege ezeknek a feldolgozása és erre megvannak az eszközei. Akkor lehet igazán feldolgozni ezeket, ha terápiában maradsz. Ha kiszállsz - megrettenve a látottaktól - akkor egész egyszerűen egyedül maradsz vele. Tehát ha otthagyod a terápiát, akkor még a segítséged - és ezzel együtt a gyors(abb) feldolgozás esélyét - is elveszíted... Szóval azért ezt érdemes ötször meggondolni, hogy jobb-e egyedül maradni a "trutyival"... ;) Az ilyet a saját érdekedben érdemes inkább megosztani a terapeutával. Ez történt az elmúlt alkalomkor/alkalmakkor, így meg úgy megmozgatott, megijedtem stb. Ez irány a terapeutának is, hogyan segítsen benne. A jelekből ítélve jó terapeutánál vagy, tudni fog vele mit kezdeni, hogy könnyebbé tegye számodra. (#4,6 voltam)
2021. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Koszi, 8-as

Kiszallni semmikepp nem akarok, csak 1 het pihenoben gondolkoztam. Nagyon erosen ereztem, hogy erre most szuksegem van. Ez a kesztetes mostanra elmult, mas erzesek jottek elo. Korabbrol tudom, hogy ne az elso erzesek alapjan lepjek, es naprol napra maskepp latom majd. Ezert vartam most is :) (Maskor is volt ilyen: ugy ereztem, hogy annyi minden jon elo, hogy nem tudok lepest tartani. Meg fel sem dolgoztam valamit, de mar jott ra az ujabb. Ezt is jeleztem neki.)


Igen-igen, el szoktam mondani, hogyan erintett a korabbi tema, meg hogy miket hozott fel bennem ket ules kozott. Azt is elmondom, ha ugy ereztem, hogy nem akartam gondolkozni/foglalkozni vele.

Koszi a biztatast, jol esett!

7-es voltam

2021. máj. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!