Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen ismerkedem emberekkel, van egy kis szociális szorongásom is. Mostanában szeretnék emberekkel beszélgetni és szoktam is, amit örömmel teszek, de nagyon szorongok közben. A gond az, hogy ez látszik is rajtam. Tehát mások észreveszik rajtam, hogy problémáim vannak... Ezt nagyon kínosnak érzem. Szerintetek ezért nem kellene szégyelnem magam? Az a baj, hogy olyan hullámvölgyben voltam az utóbbi időben, hogy nem is igazán van mit mondanom. És pl. ha valaki rákérdez egy hétköznapi dologra pl. hogy meséljek a barátaimról, tartom e a kapcsolatot xy-nal, milyen izgalmas dolgokat csináltam mostanában, hogy vagyok?... Akkor is érzékeli a másik, hogy valami nem oké, akkor is ha nem mondom el konkrétan, hogy baj van és finoman fogalmazok. A másik opció a hazugság amit hülyeségnek tartok és valószínűleg le is buknék, szóval inkább passz. Szóval nagyon érezhető, hogy gondjaim vannak. Szerintetek van olyan ember akinek így is szimpatikus lehetek vagy legalábbis nem unszimpatikus? Ti tovább folytatnátok a beszélgetést ilyen helyzetben?

2021. máj. 5. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy az emberek 99%-ának vannak problémái.És nem meglepő módon mindenki a saját problémájával van leginkább elfoglalva.Valamint mindenkinek a saját problémája a legnagyobb,és a legcikibb is.

De én értem mit akartál ezzel is mondani,meg amit írtál azt is,mert nekem is szociális fóbiám van.És pontosan tudom mit gondol egy ilyen betegséggel küzdő különféle helyzetekben.

Igen,van olyan ember,akinek ezzel a problémával is szimpatikus lehetsz.Csak ehhez olyan emberek kellenek.Akik átlátják,és meglátják azt,hogy van a személyiséged,ami felett egy betegség uralkodik.Ami korlátozza az életed,legtöbbször nem tudod megvalósítani azokat a dolgokat amire vágysz.Sok helyzetben képtelen vagy úgy viselkedni,ahogy szeretnél.

Aki ezt átlátja,és meglátja a személyiséged a betegségen túl is,az megért,és elfogad.És onnantól kezdve ha szimpatikus a személyiséged,szerethető,akkor nyitott marad feléd.

2021. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!