Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Letezik olyan akinek segitett...

Letezik olyan akinek segitett a pszichoterapia vagy akar a gyogyszeres kezeles rendbehozni az eletet es az egeszseget? Van itt olyan akinek ez segitett megoldani a problemait?

Figyelt kérdés
Utanajartam hogy elmeletben hogyan mukodik. Nekem abszolut nem segitett. Pedig hatalmas szuksegem lenne segitsegre. Csak nem tudom milyenre.
2021. máj. 6. 05:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha segitett akkor meirnatok hogy hogyan?
2021. máj. 6. 05:11
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem fog segíteni, ha te nem teszel érte. A pszichoterápia nem egy csodaszer, csak iránymutatás, ha meg akarsz gyógyulni, azért keményen kell dolgoznod.

Milyen problémád van egyébként?

2021. máj. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tudom hogy elvileg iranymutatas. De eddig en nem erzem hogy tobbet kaptam mintha random facebookos okossagokat olvastam volna.

Koszonom a valaszt, ertekelem. Munka utan kifejtem a dolgot. Most ez kikivankozott belolem mert frusztral. Majd reszletesebben leirom.

2021. máj. 6. 05:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindkettővel van tapasztalatom, és mindkettő segített.
2021. máj. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pszichologus eddig nem segitett, gyogyszerrel meg nem volt tapasztalatom, de ismerek olyat, akit kihozott a depressziobol kb. fel ev utan.
2021. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nagy segítséget adott.
2021. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos rengeteg problemam van. Durva hatterem volt amit nem tudok feldolgozni. A jelenben is rengeteg a problemam. 27 eves vagyok. Anno lett volna lehetosegem tanulni de a szuleim foleg anyukam aktivan es kifejezett agresszioval (okollel napokon at tarto orjongessel utcara zarassal) szabotaltak el az eletem. Anyamnak tevkepzetei voltak. Oktatas es orvos ellenes volt. Az volt a maniaja hogy az iskola agymosas az orvosok meg nem tudnak semmit, millio brutalisan gaz dolga volt. Diakmunkas fizumat behuzta mar 15 evesen pedig gazdag, idegbeteg is. Apam se teljesen normalis. Napi 8 orakat tomegkozlekedtem hogy megfeleloen szar oktatast kapjak. Altalanosban meg kulonbozo iskolakba kuldott es mindig visszakuldott egy osztalyt pedig volt hogy osztalyelso voltam egy eros iskolaban (ez utan is visszakuldott) . A tanarok nem tettek semmit, pedig volt aki ertetlenkedett meg szornyulkodott hogy miert tette ezt anyukam. Sokat koltoztunk es volt kizartak az utcara meg telen is. Szuleim nagyon gazdagok voltak en meg szinte nyomorogtam, pedig nem is volt tobb gyerekuk, meg testveruk vagy mas rokunok sem volt, anyam nem is dolgozott. Nem volt menza az iskolamban, otthon sem volt kaja, penzt sem kaptam, szoszerint elfagyott a labujam ut kozben, korzeti orvosom is irdatlan messze volt meg az iskolam. Le is zulottem egy idore mert annyi fele modon szabotaltak az eletem hogy azt nem lehet ide leirni.

Magvolt a szandek es a kepesseg is bennem hogy vigyem valamire es tanuljak. Ehelyett 18 evesen, evek ota huzodo brutalis alvas problemakkal, sulyos betegen, mely depressziosan, 0 kepzettseggel vagy alapismerettel 12 oras valtott muszak mellett jartam ki az esti gimnaziumot.

Kozben a kornyezetem meg irigyekedett, vagy irigykedik is ram. Ok azt lattak hogy a szuleim uj autokat vesznek, anyam nem dolgozik, nagy hazuk es medencejuk van,stb... Nem azt lattak hogy en telen az utcan kell hogy aludjak, otthon orjonges volt, nem tanulhattam, nem volt szamitogepem vagy telefonom, nem volt futes a szobamban, titkolnom kellett ha orvoshoz mentem egy komoly egeszsegugyi problemaval. Azokat a javakat amiket lattak korulottem nem engedtek soha hogy hasznaljam. Kozben nekik elkepesztoen jo hatteruk volt, apukamat 30 eves koraig teljesen eltartottak meg hazimunkat sem csinalt. Anyukamnak is nagyon konnyu ekete volt.

Eltelt 10 ev, folyamatosan az eletben maradasert kuzdottem. 27 eves vagyok. Nyaron meghalt nagypapam. Orokoltem egy nagyon lepukkant lakast es penzt. Kolthettem volna a penzt es az energiamat a lakas felujitasara, de en nem ezt akartam. Szeptember ota nem dolgozom. Azert nem irtam estig mert olyan szarul voltam hogy alig birtam kikelni az agybol es nem akartam irni, nemtom miert irtam hogy majd munka utan irok. Azt a terv hogy eloszor mindent elkovetek hogy megoldjam a kulonbozo sulyos egeszsegugyi es erzelmi problemaimat. Ha vegre egeszseges es erzelmileg is stabilabb lennek tanulni szeretnek, utana dolgozni edzeni parkapcsolatot egeszseges eletvitelt meg millio dolgot.

Sok kellemetlen egeszsegugyi problemam van: vizelesi problema, vese problema, bor problema, leguti problema, extrem durva faradekonysag. Szeptember ota egyiket sem sikerult megoldani, pedig mutetem es komoly eletmod valtasom is volt.

Valoszinuleg a gyerekkorom ota huzodo sulyos depresszio es millio trauma sem segit az egeszsegemen.

Keptelen vagyok megoldani a problemaimat, bar ezek altalaban egeszsegugyiek es nem pszichesek. Egymas megoldasaban akadalyoznak, megbenitanak. Kozben telnek az evtizedek. Most sem eleg orokre a penzem szoval ha itt van ez a lehetoseg akkor mar tudnom kene elni vele. De nem erzem hogy szeptember ota barmit is javitottam volna az eletemen.

Szombaton beadattam a sinopharmot. Nem volt energiam nyugdijasokkal verekedni a Pfizerert. Nem eleg jo az onervenyesito kepessegem ehhez az orszaghoz. Azota a fejem is faj es meg gyengebb vagyok.

Regen probaltam terapiakat. 3-an az elso alkalom utan siman elkuldtek, mert tul sok es tul komoly problemam van. Egy kb. 2 eve foglalkozott velem. Kb. Semmi nem tortent a terapian. Annyit mondott hogy probaljak tobbet pihenni kevesebbet kavezni es olyasmit csinalni amitol jol erzem magam. Nem nagy tanacsok de igyekeztem megfogadni. A 4. Alkalom utan utan mondta hogy vege a terapianak.

Most tobb terapeutat is meg kerestem. Elore szoltam hogy szeretnem osszehasonlotani oket es utana donteni. 2-en is voltak akik nem raztak le. Egy most is lerazott. Ebbol egy volt hajlando elmondani hogy miben es hogyan tudna segitrni, o pont nem pszichiater csak pszichologis. Pedig nagyon mondtam hogy szeretnem tudni hogy mit javasolnak. Most probalok egy 3.-at is aki pszichiater is. Ez utan szeretnek valasztani de nem tudom hogyan. A pszivhologust javasolt egy pszichiatert is aki csak pszichiater nem terapeuta.

Nem tudom elkepzelni hogy 2 hetente 40 perc beszelgetes hogyan segit javitani az eletemen. Vagy 2 ora kene csak ahhoz hogy osszeszedettem elmondjam a problemaim. Lehet gyogyszer is kene. Az antidepresszans mas egeszsegugyi problemakon is szokott segiteni. A 2 terapeutabol 1 vegig sem hallgatott, csak lecseszett hogy minek foglalkozom a multal. Meg hogy ha faradt vagyok miert nem pihenek.

A masik sokkal figyelmesebb volt. Konkreten elmondta milyen terapiat javasol. De meg mindig csak a problemaim egy nagyon kis reszere fokuszalt. Csak pszichologus ezert az extrem faradekonyasagra nrm tudott mit mondani. Az erzelmi problemaimnak is csak egy nagyon kis reszere fokuszalt. O legalabb ebben a kis reszben lehet tud segiteni.

Egyebkent a testi peroblemaimat meg az erzelmi problemaim jo reszet a pszichiater megojabban ignoralta.

Pedig kene egy pszichiatriai velemeny neurologiara. Lehet a vizelesi problemaimat a kismedemcei ideg gyulladasa okozza. Ezt antidepresszansal kezelik. Ha csak a fizikai problemat kezelik akkor mas gyogyszert javalonak mintha a depressziomat is kezelnek. Erdemes osszekotni. Ha mar jarok terapiara akkor mar szerettem volna ha a terapeutam irja ezt a javaslatot.

A pszichologus nem tud errol velemenst irni. A pszichiaternek mondtam a dolgot, de o masra akart fokuszalni. Aztan a vegen mikor ujra felhoztam volna gyorsan lerazott az online terapian. Most a tobbseg csak online terapiat csinal.

Lehet kulon ezert a velemensert el kene mennem pszichiaterhez.

2 heti 40 perc teraia nagyon keves raadasul sokszor olyan szarul vagyok hogy szinte nincs is ertelme megtartani az ulest.

Azt se tudom eldonteni milyen terapiara lenne szuksegem. Millio modszer van.

Van meg millio problema amiket meg kene oldani az eletemben de egyiket sem tudom.

Az elmult 2 honapban idonkent olyan rossz erzelmi allapotban vagyok hogy megiszom 1-2 sort vagy vmennyi bort, mert nem birok mar meglenni. Ez kell most a legkevesbe az egeszsegemnek. Evek ota nem ittam semmit, mas szempontbol figyelek az eletmodomra.

A terapeutak eddig vagy leszartak es nem vettek komolyan vagy leraztam mert tul komolyan vettek. Peraze abban nem srgitettek hogy hova forduljak.

2021. máj. 6. 22:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha az elozo nem olvastatok vegig azt megertem. Viszont meg tudnatok irni hogy nektek milyen problemain, milyenterapia/gyogyszer, milyen rensszeresaeggel segitett? Ha a szakember nevet is irnatok az remek lenne.
2021. máj. 6. 23:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Én elolvastam, szerintem jót tenne neked pszichiáter terápiája. Nem mindenki találja meg elsőre a neki valót. Foglaljorvost.hu-n lehet visszajelzéseket is olvasni, én is az alapján választottam. Melyik városban laksz?
2021. máj. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Budapesten lakom. A foglalj orvoston 2-3 eve talaltam Dr. Nagy Tamás Gergelyt. Jokat irtak rola. O volt eddig az egyetlen aki elvallalt es akihez jartam is. Hozza meg ket egyszerubb es konkretabb problemaval mentem.

1/Rossz volt az egeszsegem amit nem tudtam kezelni. Az allapotom miatt vagy egy evtizedig rengeteg koffein tablettat szedtem (10db naponta), csak igy eltem tul a napokat. Szorongtam az egeszsegem miatt. Es habar csokkenteni sikerult a koffeint de elhagyni nem.

2/ Bantott hogy nem tanulhattam pedig a kepesseg es a szandek is megvolt bennem.

Nagyon kedves es figyelmes volt. Megis sokszor amit visszamondott abbol azt ereztem hogy nem ertette meg teljesen a mondandom. Ha egy baratomnak mondom o jobban megerti pedig a barataim muszaki emberek nem terapeutak. A tanacsai: most hogy felismertem hogy art a koffein abba tudom hagyni. Mar regen probaltam es nem tudtam mert nem aludtam a vizelesi problemaim miatt mar egy evtizede szinte semmit (szoszerint 5 percenkent rohangaltam ki vagy 10 evig minden ejjel es akkor is megmaradt az inger meg nehezen vizeltem) + tul is voltam hajszolva. azt is tanacsolta hogyha zavar hogy nem tanultom akkor kezdjek el tanulgatni de hat meg orvosra sem volt energiam meg penzem szoval a meg egy teher vallalasa rossz tanacs volt. 4 alkalom utan mondta hogy vege a terapianak.

Most tobb terapeutat is kiprobalok. Jovoheten Dr. Zalka zsolthoz megyek. Nem tudom mi alapjan fogok valasztani de igy meg mindig konnyen mint pusztan leiras alapjan donteni.

2021. máj. 8. 03:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!