Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közvéleménykutatás! Aki jár...

Közvéleménykutatás! Aki jár terápiára/pszichológushoz (nem TB-shez), ti mennyit fizettek alkalmanként?

Figyelt kérdés

Továbbá:

1.) Megéri-e nektek?

2.) Mióta jártok?

3.) Meddig terveztek járni?

4.) Úgy érzitek-e, hogy emberileg is kedvelitek egymást, vagy csak a pénz és az ezért kapott professzionális ellenszolgáltatásról szól?

5.) Adna-e szerintetek kedvezményt a terapeutátok, ha megszorult helyzetben lennétek, de szükségetek lenne a segítségére


Illetve az is fontos lenne, hogy város-e, vagy vidék az, ahol terápiára jártok.


Köszi előre is :)



2021. máj. 7. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

10 000/50 perc


1. igen

2. pár hónapja

3. sokáig

4. én kedvelem őt, szerintem neki sincs baja velem

5. nem


Bp.

2021. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
14.000 ft volt 2 ill 3 éve, 50 perc. Megyeszékhely, 2x 5 alkalommal jártam, ez két különböző, mind a kettő esetén úgy éreztem hogy a felszínt kapirgáljuk csak. Biztos jók szakmailag de nekem nem váltak be
2021. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomat hordtam, kisvárosban pszichológushoz. 8000Ft/45 perc.
2021. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

9000 Ft/50 perc

Igen, nagyon megeri. Atsegitett egy krizisen, azota is jarok hozza. Mar ket eve. Iszonyatosan nagy turelme van hozza, es szemrebbenes nelkul hozza fel az intim temakat is. Ennyire nyugodt kisugarzasu emberrel nem nagyon szoktam hetkoznap talalkozni. Sok tapasztalatom nincs, de ugy erzem, szakmailag is otthon van. Meg nem tudtam olyat kerdezni tole, amire ne tudott volna valaszolni. Jol kezeli a szkepticizmusom is.

En kedvelem ot. Szerintem ha nagyon nem lenne kibekulve velem, “tovabbadna”.

Nem tudom, hogy adna-e kedvezmenyt. Szerintem igy is kedvezmenyesen jarok hozza.

Es meg nehany honapig biztosan tervezek jarni hozza, de lehet belole meg egy ev is. Ezt egyelore nyitottan hagytuk.

2021. máj. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Már nem járok a covid meg anyagiak miatt, de másfél évig jártam.


1. Eleinte sokat segített, így megérte. Először 6000 Ft/60 perc volt, később ezt emelte 8000 Ft/60 percre.

2. Másfél évet jártam hetente 1x.

3. Már nem járok, és nem tervezek visszamenni.

4. Emberileg slteljesen semlegesek voltunk egymáshoz.

5. Nem adott kedvezményt, miután elvesztettem a munkámat a vírus miatt, akkor sem, így kénytelen voltam elbúcsúzni tőle.

2021. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

0) 12.000 Ft/45 perc. Amikor kezdtem ennél a terapeutánál, akkor 9000 Ft/50 perc volt.

1) Maximálisan megéri, fényévekre vagyok attól az önmagamtól, aki elkezdte a terápiát. Fizikailag is óriási előrelépések történtek az életemben, melyek nyilván összefüggésben vannak a sérülések, problémák feldolgozásával.

2) Bő két éve járok ehhez a terapeutához. Előtte is voltak próbálkozásaim, de nem jöttek be a terapeuták. 1-6 hónapig jártam hozzájuk.

3) Nem tudom, hogy a terapeutám hogyan gondolkodik erről, lát-e majd olyan pontot, ahol érdemes lezárni a terápiát, de én jelenleg nem tervezem ezt. Minél mélyebbre jutok az önismeretben, annál inkább látom, hogy van hová fejlődni, szóval szívesen járok még sok éven át.

4) Emberileg nem ismerem, de mint terapeutát nagyon sokra értékelem, mert nagyon okos, mindent megjegyez, amit valaha mondtam neki, nagyon éles felismerőképességgel összerakja a dolgokat, de mégis képes teljesen a háttérben maradni és a kérdéseivel irányítani úgy, hogy saját magam ébredjek rá az összefüggésekre. Rajta abszolút érzem a támogatást és azt, hogy ő is élvezi a terápiát, illetve örül az életemben bekövetkezett változásoknak és azonnal alkalmazkodik hozzájuk, azaz a már megváltozott szituációkban segít navigálni.

5) Az elején valószínűleg nem adott volna, de megkockáztatom, hogy most már segítene, ha megszorulnék anyagilag és lelkileg egyszerre, de nyilván azt nem lehet várni (vagy legalábbis nekem nem lenne pofám), hogy pro bono dolgozzon nekem hosszabb távon. De erre pont a terápia előrehaladtával egyre kevesebb is az esély, hiszen a személyiségbeli változásokkal nemcsak a rugalmasságom nő abban, hogy mit tekintek (akár anyagi) problémának, de a tényleges anyagi biztonságomra is jó hatással van.

Budapesten kezdtem hozzá járni, de jó egy éve online találkozunk.

2021. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

15000/60 perc, klinikai szakpszichológushoz járok Budapesten.

1. Igen.

2. 6 hónapja.

3. Még jó sokáig.

4. Kölcsönös szimpátia megvan, hiszen e nélkül nem hatékony egy terápia. Nagyon jó szakembernek tartom, aki mindent megjegyez, amit mondok és látszik, hogy otthon tovább gondolja az ülésen elhangzottakat. Folyamatosan támogat és látszik, hogy őszintén örül neki, ha valamilyen téren javulást értünk el.

5. Biztosan segítene, de ezt nem várom el.

2021. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Ha valaki még válaszolna, ne tartsa magában! :)
2021. máj. 7. 21:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy én is kérdezek, de: most mennyire nyitottak a pszichológusok a személyes találkozásra? Épp a videóhívásoktól van valami pszichés félelmem, szóval az nem játszik. Úgy értve, hogy új ügyfélként mennék.
2021. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9# rengetegen nyitottak rá. Most már ráadásul nem csak a klinikai szakpszichológusok, hanem az összes pszichológus rendelhet személyesen.
2021. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!