Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin elvonási tünet?

Frontin elvonási tünet?

Figyelt kérdés
Szeretnék leszokni a frontinról, mert most is folyamatosan szédülök tőle, és csak akkor múlna el, ha bevennék vagy 3-4 darab 0.25-öset. Nincs vmi más gyógyszer, ami csökkentené ezeket az elvonási tüneteket? Hétfőn új munkahelyem lesz, és nem akarok rosszul lenni non-stop..
2021. máj. 8. 15:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kb. 4-5 óránként be kell vegyek 1 db-ot, h nem érezzem magam rosszul. Ez gondolom már súlyos függőség...
2021. máj. 8. 15:45
 2/11 anonim ***** válasza:
Ehhez pszichiáter kell és nagyobb lassú, apránkénti csökkentés.
2021. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Miért kellett ezt elkezdeni szedni? Ezek csak elnyomják a bajt, de nem gyógyítják.

Nagy biznisz a gyógyszeripar.


Dobj be napi 500mg aranygyökeret( rhodiola) ha fos az idegrendszered attól szikla leszel.

2021. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor hétfőn kérek időpontot. Csak az a baj, h az orvosom nem nagyon akar adni nekem idő előtt frontint. Egyszerűen nekem nem bírja ki a 0,25. 2 hét alatt meg kellett egyek 100 darabot. Most átmenetileg kaptam 30 darabot, de félek nem lesz elég. Egész nap szédülök. Éjszaka 3-kor olyan nagy rosszul lét volt rajtam, h azt hittem elájulok.. Aztán 5 db után lenyugodtam és tudtam aludni. Kétségbe vagyok esve. Próbálok futni is, de 3 km 15 perc alatt lefutom, és erős szívdobogásom van és szédülés.
2021. máj. 8. 15:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Régebben kezdtem el szedni, mert pánikrohamaim voltak havonta 1× kb. és ezt kaptam még 2018-ban. Azóta egyre többet és többet kellett szedjek.
2021. máj. 8. 15:52
 6/11 anonim ***** válasza:

3# vagyok.Na hát ennyi.

Ez is a cél, hogy rajta légy a cuccon.Én 5 évig voltam kemény pánik, OCD de jobban fostam ezektől mint a mentális nyavalyámtól.

Este lefekvés előtt 500mg Mg-kelát, vagy citrát.Ezt meg csökkentsd fokozatosan.

2021. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.. Most már inkább én is úgy vagyok vele, h legyen havi 1× rosszullét, mint h folyamatosan. Rohadt szemét banda ez a gyógyszeripar. Én meg csak úgy besétáltam a sötét erdőbe...
2021. máj. 8. 16:01
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem a gyógyszeripar a szemét banda, hanem a felelőtlen emberek, akik kapkodják ezeket a gyógyszereket nyakló nélkül. Bocs, de ha folyamatosan szédülsz tőle miért szeded? Pánikra pedig terápia is kell, kár, hogy az emberek csak a gyógyszertől várják a megoldást.
2021. máj. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért szedem? Hogy ne legyek rosszul. Nálam már fizikai függőség alakult ki. Szted annyira szedni akarom? Nem. Utálom, h nélküle minden bajom van.
2021. máj. 8. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg fokozatosan csökkenteni. Akkor is, ha rosszulléttel jár. Határozd meg, hogy most X napon keresztül csak ennyit vehetsz be ilyen és ilyen időközönként és ehhez tartsd magad, akkor is, ha rosszul vagy közben.

A drasztikus megvonást nem merem ajánlani, nem tudom, mit okozhat, de a Frontin már erősebb gyógyszer, hirtelen ne hagyd abba.

Néhány hét alatt ritkítsd a napi darabszámot és told ki a 2 adag közti időt egyre jobban.

Én nem ilyen erős cuccra szoktam rá, de az is kegyetlen volt, pedig úgy tudtam, hogy csak gyógynövényes és nem lehet rászokni. Állítólag akkor még volt benne barbiturát, de én nem tudtam, hogy rá lehet szokni, ezért a rosszulléteimet pánikrohamnak hittem. Egyre többre volt szükségem ahhoz, hogy ne legyek rosszul, de azt hittem, hogy ideges vagyok. Reszkettem, minden bajom volt. Mivel már nem hatott normál adagban, egyszer bevettem 8 óra alatt háomszoros dózist és utána teljesen kiütöttem magam. Annyira reszkettem, hogy ki kellett mennem vizsgáról és elhalasztani a vizsgát. Akkor is azt hittem, hogy a vizsga miatt pánikolok. Elkezdtem köhögni, reszketni, a szívem fura volt. Utána egy hétig álomkór tört rám, a gyógyszerem kezdett fogyni, nem mertem túl gyakran bevenni, mert nem volt erőm a gyógyszertárba se elmenni. Teljesen valószerűtlenné vált minden. Szigorlatra kellett volna készülnöm, de reszketett a kezemben a papír, képtelen voltam koncentrálni. Amikor nagyon nem bírtam, bedobtam egy-egy gyógyszert és hirtelen minden tünetem elmúlt. Erre is azt hittem, hogy tessék, ilyen beteg vagyok, hogy már csak nyugtatóval tudok létezni. Közben meg elvonási tüneteim voltak. Aztán pont hétvégén fogyott el az utolsó gyógynövényes nyugtatóm is és a párom nem tudott és nem is nagyon akart szerezni nekem, pedig mondtam neki, hogy ez csak gyógynövény, erre nem lehet rászokni. Aztán mivel elfogyott, hiába jött a rosszullét, nem tudtam bevenni semmit. Hét elején még elmentem a háziorvoshoz azzal, hogy valami baj van a szívemmel, de hét végén már nem tudtam elmenni. Emlékszem, feküdtem a kádban és olyan volt, mintha nem én lennék a kádban. Nagyon fura érzés volt, teljesen elvesztem. Késő este elkezdtek rángani az izmaim. A combomban, az arcomban. Na ez már fura volt, ekkor kezdtem gondolkozni. Ez már nem tűnt pánikrohamnak, meg idegességnek. Leültem a gép elé és elkezdtem olvasgatni a nyugtató elvonási tünetekről. Akkor jöttem rá, hogy elvonási tüneteim vannak és nem pánikrohamom. Életem egyik legboldogabb pillanata volt. Azonnal tudtam a megoldást: soha többé nem venni be azt a szart. De neked ezt nem ajánlom, mert veszélyes lehet. Én csak egy vény nélküli enyhe szert szedtem. Az az éjszaka kemény menet volt hajnalig. Annyira rosszul voltam, ha lett volna otthon még a nyugtatóból, bevettem volna és soha nem jöttem volna rá, hogy elvonási tüneteim vannak és függő vagyok, mert még azelőtt bevettem volna, hogy az izomrángás megjelent volna. Én az izomrángásról jöttem rá, hogy nem csak pánikolok. Hajnali 5-ig reszkettem, rángtak az izmaim, furán gyenge volt a szívem, aztán hajnalban kicsit jobban lettem és boldogan elaludtam. Reggel már sokkal jobb volt, de a szívem még egy hétig olyan gyengén vert és még pár napig előfordult ritkán izomrángás a combomban. Egy hét alatt minden tünet elmúlt és soha többé nem vettem be semmilyen nyugtatót. Ennek már 11 éve. A 11 év alatt soha többé nem volt pánikrohamom, azóta se, mert nem is pánikroham volt, hanem elvonási tünet.

Én nem igazán mehettem ezzel orvoshoz, mert anyám 30 évig nyugtatókon élt és azonnal egy kalap alá vettek volna vele és nekem is felírtak volna valami erősebb szert. Utólag már azt se tudom, anyám problémáit nem maguk a nyugtatók okozták-e.

2021. máj. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!