Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, hogy amikor...

Mi az oka annak, hogy amikor írok, önimádó, vagy gonosz főszereplőkről írok?

Figyelt kérdés
Depressziós és stresszes vagyok. Úgy érzem, az írás megnyugtat. Viszont érdekes történeteket írok. Amit jelenleg írok, egy önimádó, de kedves természetű hercegről szól. Amit korábban írtam, az egy kegyetlen emberről szólt, pontosabban arról, ahogy mást bántott. Én ennek az ellentéte vagyok, senkit nem akarok bántani.

2021. máj. 9. 18:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a valóságban a gonosz ember ellentéte vagyok. Senkit nem akarok bántani.
2021. máj. 9. 19:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán csak beleképzeled magadat a helyükbe, de ne aggódj, semmi köze egyiknek a másikhoz. Ez olyan, mint amikor az író egy sorozatgyilkosról ír, de ő maga nem ölt még embert.

Nem kell, hogy bántani akarj valakit. Minden oké veled <3

2021. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Sehol sem vagy az én karaktereimhez képest.

A kiadatlan regényemben a legpozitívabb jellem egy pedofil festő volt, akit éppen kiengedtek a sittről. :) Ezzel a munkámmal inkább nem is házalok.

2021. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19:11: a többiek még nála is ocsmányabbak voltak, ez a lényeg.
2021. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én főszereplőim is mindig antihősök megbocsáthatatlan tettekkel, és imádom írni őket. Közben meg én a való életben a légynek sem ártanék, mindenkiben a jót látom és ha valaki rosszindulatot keres, nem nálam találja meg. Tehát szinte poláris ellentét, pont mint nálad.


Én vagy annak tudom be ezt, hogy pont azért találjuk érdekesnek ezeknek a karaktereknek az írását, mert annyira különböznek tőlünk. Izgalmas egy teljesen másféle nézőpontból megvizsgálni a dolgokat.

A másik elméletem pedig, hogy ezeken a karaktereken keresztül vezetjük le a legmélyebb sötét gondolatainkat ahelyett, hogy ezt a való világban tennénk (mint sok másik ember).

Véleményem szerint ebben semmi rossz nincs, főleg ha az írással jobb kedve is lesz az embernek.

2021. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!