Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszihoterapeuták! a férfiak...

Pszihoterapeuták! a férfiak és a nők külömböznek?

Figyelt kérdés
Konkrétan pszihológusoktol, meg terapeutáktól kérdezném, hogy konkrétan küömböznek a férfiak a nőktöl szakmailag. Nem a közhelyek érdekelnek, hogy "mert minden pasi ilyen, vagy olyan", vagy "mert minden nő ilyen vagy olyan", hanem szakmailag van valamilyen jellegú elkülönités a két nem között? Úgy elméletileg, mint gyakorlatilag. Előre köszönöm a válaszokat

2021. máj. 10. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig nőkkel szerettem együtt dolgozni, egy dolog biztos, a nők empatikusabbak.
2021. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Apámtól már kislánykorom óta azt hallgattam, hogy csak nők között ne kelljen az embernek dolgoznia, meg hogy a női főnökök milyen gázak, mert hogy blabla hímsoviniszta előítélet, amúgy életében nem dolgozott nők között. Anyám ilyenkor csak bólogatott.

Amit tapasztaltam, mindkét nemből vannak emberileg-szakmailag alkalmatlanok, általában azok a leghangosabbak.

4 főnököm volt eddig.


1. férfi főnök idegbeteg, alkoholista, rettegtek tőle a munkatársaim (férfi és női munkatársak kedvesek voltak, de a főnököt nem lehetett elviselni)

2. férfi főnök, normális korrekt, viszont nagyon szigorú (nem volt női munkatársam, csak férfiak. Itt dőlt meg a csak nők pletkyálnak tévhit. Én ilyen fúrást-pletykálást még nem láttam. Egyetlen férfi kollégával voltam jóban, egy szelíd idősebb férfi)

3. női főnök, teljesen elborult volt, inkább erről nem írok semmit, két nő kollégám volt, egyik nagyon kedves, másik tipikus pitsa, viszont szakmailag ott volt

4. női főnök, kedves, empatikus (két nő volt a kollégám az egyik borzalmas volt minden szempontból, a másik nagyon kedves, hozzáértő)


Nem tudom ilyen választ vártál-e. Sajnos tényleg létezik olyan jelenség, hogy azonos nemből sokan vannak, akkor fúrják a másikat. Legyen férfi vagy nő.

2021. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Az első miért lett lepontozva? Leírta a tapasztalatát.
2021. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Ebben is vannak bőven kivételek, 1.! Egyébként ilyen elkülönítés ennyire élesben nincs. Lehet, hogy bizonyos állítások jobban igazak a nőkre, megint más állítások a férfiakra, de annyira határozottan, ahogy te gondolod nincs. Ahhoz egyennőknek és egyenférfiaknak kellene lennünk.
2021. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez személyfüggő, nem azon múlik, hogy a terapeuta milyen nemű. Mindenki ugyanazt a képzést kapja. Egy jó szakembert nem az fog befolyásolni, hogy milyen nemű (és esetleg a kliens/páciens milyen nemű), hanem az adott helyzet. Néha empatikusabbnak, néha tárgyilagosnak kell lenni. Nyilván erre hatással van a pszichológus személyisége, illetve maga a terápiás megközelítés is, de nem gondolom, hogy a neme annyira befolyásolná ilyen helyzetben. Egy orvosról vagy egy tanárról sem lehet kijelenteni, hogy pl. azért ilyen érzéketlen vagy azért ilyen jóindulatú, mert ilyen vagy olyan nemű. Egyszerűen nem olyan szerepben vannak, ahol a nemük különösebben számítana. Az persze más kérdés, hogy az, aki terápiára megy, hogyan áll a különböző nemű pszichológusokhoz vagy pszichoterapeutákhoz. Ha pl. egy nő nem szívesen jár egy férfihoz terápiára, akkor annak hatása lesz a két fél kapcsolatára, és valószínűleg kevésbé lesz hatékony az egész. De ez megint csak a két fél személyéből fakad, és nem lehet általánosítani.
2021. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!