Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dadogás egy adott helyzetben??

Dadogás egy adott helyzetben??

Figyelt kérdés

Az egész életemben egyetlen helyzet van amikor dadogok. Már 10 éve együtt élünk aposékkal és most valamiért egy jó fél éve kezdődött az, hogy ha köszönni kell neki elakadok.

Nem jön ki a hang , mintha néma lennék... Ha meglátom őt elkezd verni a szívem majdnem elajulok úgy izgulok,hogy tudják köszönni.... És alig sikerül 🙁🙁 nevetséges ez mert már 30 éves vagyok... Mit tegyek hogy ne dadogjak???



2021. máj. 11. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy mi váltotta ki ezt a reakciót, ha az ok megvan, akkor lehet megszüntetni a következményt.

Valami nagyon kínos helyzet állhat mögötte, ha ilyen erös reakcióid vannak, próbáld meg kideríteni, mitöl van.

2021. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Száz, hogy nincs semmi kínos helyzet... Nem tudom mitől lehet, de alaposan megpecsételni a mindennapjaimat...🙁🙁 Egész nap ezen kattogok.. reggel ahogy kinyílik a szemem ezen jár az eszem... Nem tudom mi tévő legyek.
2021. máj. 11. 08:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Száz helyett -> ez az ***
2021. máj. 11. 08:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Régen amúgy dadogtam amikor iskolás voltam de azóta ez nem jelentkezett.. a lányom dadog most . Ő is kb fél éve de lehet kevesebb.. ő 5 éves.
2021. máj. 11. 08:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha fél éve kezdődött, előtte nem volt gond, akkor valami kiváltotta! Amit leírtál, az nem csak dadogás, hanem szabályos pánikroham is, szóval ez nem csak úgy véletlen lett.


Ha a lányod is kb fél éve kezdett el dadogni, akkor valami történt veletek abban az időszakban, tiszta véleltlen nem lehet!


HA meg egész nap ez jár a fejedben, az előrevetíti a következő pánikrohamot, ezzel megalapozod újra meg újra.

2021. máj. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5# egyetértek.

Keress fel egy pszichológust! Mindketten kb. fél éve kezdtetek dadogni, ez nem véletlen...

2021. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van , de nem találom az okot ,hogy mi lehetett akkor.... De nagyon rossz ez így.. van amikor már alkoholt iszok hogy feloldodjak de MÉG így se megy... Szerintem az lehet hogy mostanában nincsen idegeskedni valóm "hála Istennek".. és azóta még ezen kattogok... Hát nem tudom
2021. máj. 11. 21:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudnék mesélni ☺️🙅🙅🙅
2021. máj. 11. 21:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Es a mai napig…….
2022. júl. 21. 23:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!